Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy vegetáriánuskén...

Normális, hogy vegetáriánusként nem akarok húst feldolgozni? A családban emiatt botrány tört ki.

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy azért lettem vegetáriánus mert undorodom a hústól (szag, íz). Most vendégek jönnek hozzánk, és mivel nyáriszünet van, tegnap megvolt az érettségi szóbelizés is, ezért nekem kell elkészíteni az ételeket. Amikben nincs hús, nagyon szívesen megcsinálom, de nekem hadd ne kelljen húsokat sütni. Ez tényleg annyira nagy ügy? Mindenki azt mondja, hogy nem igaz, hogy nem vagyok képes hozzányúlni a húsokhoz, stb. (Kb. 6 éve volt utoljára hús a kezem között.) L/19
2013. jún. 18. 13:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekem teljesen természetesnek tűnik, hogy nem akarsz húst sütni. Igaz, én voltam vegetáriánus és most sem állok tőle olyan nagyon távol...

Ha valaminek zavar a látványa vagy a szaga, akkor ahhoz nyilván nem nyúlok. Ha elvárják, hogy Te főzz, akkor legyen vega a koszt, mi azzal a gond? Azt megeheti egy mindenevő is... :D

Nagyon ártatlanul és végtelen lelki nyugalommal néznék a botrány közepette, azt hiszem.

2013. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Tulajdonképpen igen, de nagyon rossz hír a számodra, hogy ha babád lesz, akkor kötelező neki húst főznöd és adnod.
2013. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha az ember undorodik valamitől, egyértelmű, hogy nem akar érintkezni vele.
2013. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem normális!!!

Nem kéne összekeverni az evést a munkával.Senki nem kötelez,hogy edd meg,csak csináld meg,a Te vendégeid!!

Én sem eszem zsírt,a "zsiros" lábast mégis el kell mosni.

2013. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem normális. Én is undor miatt lettem vegetáriánus. Elkészítem egyébként a húst a páromnak és a vendégeknek, de sokszor eléggé kínlódok vele (főleg az éppen fehérre párolódó hús bűze zavar, attól néha öklendezni tudnék) - de ez az én döntésem. A párom persze besegít, amikor otthon van, csak sokszor nem merem rábízni :) De a csontozást, bőrözést mindig ő végzi, mert attól tényleg behányok, valamint a zsír szagától is, így zsírban nem sütök.


Na mindegy, fogalmazzunk úgy, hogy ha más is megcsinálhatná, akkor nem kellene rád bízniuk. Szerintem az a baj, hogy nem értik, hogy ez másnak nem csupán kellemetlen szagú, hanem egyenesen hányingert vált ki, pedig vannak ilyenek. Nekem emellett a fővő káposzta és hal is ilyen szagingerek. Más meg a brokkolitól van rosszul, amit én két pofára ennék, hát istenem. A testvérem meg a gombától rókázik (szó szerint), nekem meg a kedvenc ételem.


Szerintem a dolog nem vegetarianizmus kérdése elsősorban, hanem toleranciáé. Hiába érsz rá, ha egyszer 3x a mosdóba kell rohannod taccsolni főzés közben...


Szerintem mutasd meg nekik az itt született válaszokat, hátha elhiszik, hogy van ilyen!

2013. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Sok vega ugyanúgy elkészíti a családjának/barátainak a húsos kajákat, nem nagy ügy. Tudod vannak emberek, akik annyira szeretik a családjukat, hogy fel sem merül hogy ne főzzenek meg nekik olyan kajákat, amiket ők maguk nem esznek.

Van aki nem eszik húst, de mégis megcsinálja a családjának, van aki a tengeri herkentyűknek már a szagától is rosszul van, mégis megcsinálja, és van aki egyáltalán nem szereti az édes dolgokat, mégis süt. És ez így természetes. Nem is tudom mi lenne, ha mindenki csak olyan kaját lenne hajlandó a szerettei elé tenni, ami neki is megfelel..

2013. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

6-os: neked nincs olyan dolog, amitől hányingered van? Ez nem egy választott dolog, hanem egy INGER. Ha öklendezik az ember, akkor öklendezik. Kész.


Mint írtam én is szívesen elkészítem a családnak de van amit egyszerűen NEM BÍROK, mert a múltban már nem egyszer hányás lett a vége, mivel nem bírom a szagát.


Még egy példa: édesanyám meg padlizsánt nem süt, mert neki meg iszonyatos fejfájása lesz a szagától, mikor sül...

2013. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

#6: Mi lenne? Szerintem semmi különös, az én életemben semmiképp. Én se főzök olyat, amit nem szeretek. Nekem ez természetes, nagyon alacsony pontszámot kapnék önfeláldozásból és magasat önzésből, ami szerintem tök jó :)

Igen jókat főzök a páromnak mindennap és nagyon hálás is érte. Zsák a foltját, tudod. Szabad főznünk olyat, amit nem szeretünk, de ha azt választjuk, hogy nem tesszük, azzal sincs feltétlenül baj.

2013. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Lenne más, aki megcsinálja, csak mivel én vagyok itthon egész nap, ezért kaptam meg én mindent.


A szagán kívül még elméleti gondjaim is vannak a hússal. Főleg abba nem bírok belegondolni, hogy egy tetemet boncolgassak a konyhapulton. Már csak a halotti anyakönyvi kivonat hiányzik mellőle :/

2013. jún. 18. 14:35
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

7-es, de igen, van. Ami azt illeti, elég finnyás típus vagyok, sokmindent annyira nem bírok, hogy rosszul vagyok miközben készül. (pl ilyen nálam a hús, a halak, és a koktélok) De soha eszembe nem jutott hogy nem készítem el, még így is nagy szeretettel csinálom meg, mert tudom hogy örömöt okozok vele.

Egyszerűen nem problémázok rajta és kész. Úgy fogom fel, hogy sajnos nem csak olyan dolgokat kell megcsinálnunk életünk folyamán, amihez fűllene a fogunk.

2013. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!