Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Hogyan készítitek a...

Vegánok! Hogyan készítitek a grízgaluskát, grízgombócot? Illetve, aki tojásmentes táplálkozást folytat?

Figyelt kérdés
Daragaluskának is nevezik.

2022. jún. 25. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg a jó minöegü giz összeáll tojás nélkül is, de itt a grízen múlik minden, elöre nem lehet tudni, milyen lesz. Viszont vannak vegán "tojáspótlók", pl. darált lenmag leáztatva, és a keletkezö zselészerü anyag tökéletesen összetartja, vagy csicseriborsólisztet tehetsz hozzá, ami neked leginkább ízlik.

A neten van sok konkrét infó a tojás helyettesítéséröl különbözö ételekben, érdemes utána olvasnod.

Én egyébként jóformán nem teszek semmibe grízgaluskát, ha mégis, akkor csak grízböl, tojás nélkül készítem, legalább fél óra állás után szaggatom megsózott vízbe, ami éppen csak mocorog, nem forr. Nekem az esetek 99%-ban nem esik szét.

2022. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És melyik vajon a jó minőségű gríz?
2022. jún. 25. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A durumbúzából készült általában jó szokott lenni. De esetleg tehetsz hozzá kevés réteslisztet is, akkor általában jobban köt.
2022. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!