Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit kezdjek ennyi zöldséggel?

Mit kezdjek ennyi zöldséggel?

Figyelt kérdés

Csináltam egy kis konyha kertet.

Alap zöldségek: paradicsom, paprika, uborka, cukkini.


Az a baj hogy túl sokat teremnek.


A hűtőben már kb a felső polc 20 kiló paradicsom, középső polc mégtöbb paradicsom, paprika, uborka stb.


De amitől félek az a cukkini.


Elvileg kb egy nagyobb kígyó uborka méretét kéne hogy el érje. De itt meg valami mutáns 1 méteres cuccok nőnek. (Meg kb 1 kilós paradicsomok)


Én ezt hónapok alatt se zabálnám fel, ez nagyon nagy hiba volt.


Pedig csak pár sor ilyen pici ültetvény van.


2022. aug. 29. 19:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomot szetofzni, daralni, elofzni a nedvesseget es eltenni suritet paradicsomnak. Lehet belole leves, pizzaszosz, bolognai

Facebook marketplacerol 10 ezerert mar lehet fagyasztot venni. Boven visszahozza az arat ha dugig teszed zoodsegekkel valamilyennformaban

2022. aug. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Add nekem.
2022. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
95%
Tedd fel fb marketplacere es add el
2022. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőlük lecsót és tedd el télire befőttesüvegekbe.
2022. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsom-paprika-cukkíni lecsó. Ha nem kígyóuborka, abból lehet csemegeubit eltenni télire. Paradicsomot is lehet tartósítani kockázva, vagy lecsónak, vagy paradicsompürének, vagy paradicsomlének. Vagy aszalt paradicsomként. Házi ketchup. Cukkíniből tejföllel vagy joghurttal, kakukkfűvel szósz, tésztára vagy rizsre. Hús tepsibe, mellé cukkíni, paprika, paradicsom, összesütni. Darált húst hagymával összepirítani, reszelt cukkínit a végén beledobni, tejföllel összeforgatni, tésztával vagy rizzsel.
2022. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
70%

Nem hittem, hogy eljön ez az idő, hogy én kamut kiáltok itt a GYK-n.


Messziről ordít a kérdésről, hogy kamu.


Soha nem látott aszály idején, kezdő kertészként teljesen kizárt, hogy ennyi mindened termett. A profik kínlódtak vele, és nem tudod, mi az a tócsni, és fogalmad sincs, hogy ki "termel" tojást a környékeden????? :D :D :D

2022. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

26. Egyáltalán nem biztos hogy kamu, mert.


1. Talán mégis tudott locsolni.


2. A kérdező, egy tipikus városi lehet, aki nemrég költözhetett kertes házba, és még valóban senkit sem ismerhet a környékről

2022. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
26-os : Én sem tudtam eddig, mi az a tócsni - felénk ismeretlen, nem csak a név, hanem maga az étel is (Dél-Bács-Kiskun), nekemis újdonság volt, pedig 60+ éves vagyok .
2022. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

#27. Van kerted?

Ha lenne, tudnád, hogy a locsolás édeskevés volt. A rekkenő, végeláthatatlan hőség, és a nap megperzselt mindent. A málna ráégett a tőre, hiába volt locsolva. A paradicsom, paprika szintén megperzselődött. Csak akkor hiszek neki, ha leírja, milyen módszerrel enyhítette az aszálykárt.

2022. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is teremtek ilyen mutáns nagy meghasadt paradicsomok, pedig nem volt túlzásba véve a locsolás, ebben szerintem nem kamuzik. mondjuk a cukkiniből sok kicsi maradt
2022. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!