Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit kezdjek ennyi zöldséggel?

Mit kezdjek ennyi zöldséggel?

Figyelt kérdés

Csináltam egy kis konyha kertet.

Alap zöldségek: paradicsom, paprika, uborka, cukkini.


Az a baj hogy túl sokat teremnek.


A hűtőben már kb a felső polc 20 kiló paradicsom, középső polc mégtöbb paradicsom, paprika, uborka stb.


De amitől félek az a cukkini.


Elvileg kb egy nagyobb kígyó uborka méretét kéne hogy el érje. De itt meg valami mutáns 1 méteres cuccok nőnek. (Meg kb 1 kilós paradicsomok)


Én ezt hónapok alatt se zabálnám fel, ez nagyon nagy hiba volt.


Pedig csak pár sor ilyen pici ültetvény van.


2022. aug. 29. 19:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Igen, valóban aszályos év volt/van, de egy kevés talán a locsolásos módszerrel is megtermett. Ami neki még így is több lett mint elég.
2022. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
88%

29-es: nekem VAN kertem, és az idén is elég szépen termett minden, természetesen nem kevés locsolással.

Málna, eper, ribizli inkább rekordtermés volt, legalább is minöségben, mennyiségben közepes, de sokkal édesebb, aromásabb, mint más években.

A paprika meg a paradicsom nem perzselödött meg (nem délben, türö napon öntözöm a növényeket), hanem szépen termett, illeltve még most is terem, szintén sokkal aromásabbak, mint más években.

Egyszerüen kora reggel, de föleg késö este nagyobb adag vízzel, de lassan kell öntözni, hogy legyen ideje a víznek beszivárogni a mélyebb részekbe is, nem slaggal lelocsolni a leveleket, ami aztán részben azonnal elpárolog, miközben a leveleket tönkreteszi, másrészt a talajon azonnal elfut a mélyebben fekvö területekre és nem kerül be a talajba. Persze így munkaigényesebb, de az eredmény megérte!

2022. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Nincs ebben semmi kamu.


Igen, folyamatosan locsoltam, főleg este. Nem égett szét mert részben árnyékban volt.

Fel is tűnt, hogy alig esik az eső.

Kösz a recepteket, valami hasonlót csináltam. A télre elrakás nekem bonyolultnak tűnik.

Elvileg jön majd érte valaki és elviszi. Jelenleg annyit tudok csinálni hogy a zöldséget is paradicsommal eszem.

2022. aug. 31. 15:24
 34/36 anonim ***** válasza:
41%

"A télre elrakás nekem bonyolultnak tűnik."


Úgy is hogy pontosan lekövetsz egy YouTube videót?

2022. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Nem azért byonyolult.

Már eléggé meg vannak érve, a paradicsomot amikor felvágom eléggé szétmegy.

Inkább megfőztem paradicsomos csirkemell pörköltnek, paprikával cukkinivel stb.

Max kecsap lehetne, de lehet hogy tényleg az is lesz.

2022. aug. 31. 15:33
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

35. "Max ketchup lehetne, de lehet hogy tényleg az is lesz."


Nem muszáj ketchup sűrűségig főzni, nézz utána a paradicsomlé elkészítésének.

2022. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!