Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki eszik szejtánt, milyen...

Aki eszik szejtánt, milyen formában szokta főzni, enni?

Figyelt kérdés

Nektek hogy ízlik a legjobban?

Normális válaszokat várok, ha nem eszed, ne is írj. Köszi.



2022. nov. 4. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy milyen szejtánra gondolsz pontosan, én szejtánport (lánykori nevén sikért) szoktam venni és magam készítem belöle a szejtánt.

A port öszegyúrom kevés víz, szójaszósz és céklalé keverékével meg füszerekkel, kicsit ellapítgatom, hajtogatom, így kicsit réteges lesz, utána pár darabba vágom, és úgy fözöm meg, utána sütöm és párolom.

Ha valami szószban, lében készülö ételt akarok, akkor nem fözöm elöre, hanem direkt abban, amivel eszem, sokkal jobb az íze szerintem.

Természetesen nem egészen olyan, mintha hús lenne, de az állaga hasonló, az íze meg föleg a füszerezéstöl függ.

2022. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szejtánkockákat csinálok belőle, és mehet bármilyen ételbe hús helyett.
2022. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Napfényes étterem szejtán receptje vált be nálam a legjobban fent van youtubeon is, vékonyra szeletelve kevés olajon lepirítva, gyros fűszerrel nagyon prémium dolog, nagyon meglepődtek rajta hogy nem hús :p ha befonjuk és csomókat kötünk rá úgy főzzük meg, akkor száljaira lehet szedni ha kész, és fullos tépetthús imitáció készülhet belőle.
2023. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as: hol lehet ezt a receptet megszerezni?
2023. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

[link]

Itt lesz sok sikert :)

2023. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi!
2023. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!