Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán Egyetemisták! Ti mennyit...

Vegán Egyetemisták! Ti mennyit költötök egy hónapban ételre?

Figyelt kérdés

Vegán egyetemista vagyok, minimális élelmiszerre fordítható anyagi kerettel havonta.

Alapvetően próbálok teljesértékűen, olaj és cukormentesen enni, nem nagyon járok éttermekbe, sok mindent magamnak készítek otthon. A vegán készételek többsége pedig néha szürreálisan is drága. Sajnos az infláció miatt, meg mivel most amúgy sincs szezonja kevesebb friss gyümölcsöt és zöldséget eszem.

Általában napi 1-2 x eszem.

Így átlagban havonta olyan 40.000 Ft körül költök.

Hogyan tudnék ezen még jobbam spórolni? Ti milyen olcsó ételeket készítetek?



2022. dec. 3. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
A vegán egyetemistákat másképp kell etetni mint a vegán nem-egyetemistákat?
2022. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Mi köze az egyetemnek a vegansagodhoz?

Egy tanítónő vagy burkoló, netan takaritó máshogy vegán mint egy egyetemista? 😎

2022. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
A napi 1-2 evés nem egészséges, legyen legalább 3, pl reggelire legalább egy zabkását, pohánkát, vagy egy pirítóst iktass be, ezek nem drágák, vagy van az élesztöpástétom, ez nagyon finom, egyáltalán nincs élesztöíze, olyan mint egy prémium májkrém, én nem vagyok vegán, de imádom. Leveseket is készíthetsz, azokba viszonylag kevesebb zöldség kell, galuskát tojás nélkül, szejtánt lisztböl házilag. A házi savanyúkáposzta is egyszerüen megvan, vagy ha szoktál túrázni, szedhetsz csipkebogyót, jó teának, lekvárnak. Sárgaborsó, lencse jó fehérjeforrások, én imádom a céklát, csicsókát, de nem tudom, ezek olcsók-e nálatok, én nem magyarországi vagyok. Hagyma készíthetö töltve is, vagy sütve, remélem, azért találsz valami hasznosat.
2022. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
@2 Annyi mindenképp van, hogy általában jóval kevesebből és kevésbé felszerelt konyhában kell megoldani a főzést.
2022. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
azta hogy csinalod hogy 40.000 / honap?! mi kb 3 naponta vasarlounk be 15.000 ft-ert
2022. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyedül, magamra kell csak, hogy vásároljak. Nyílván azért ez jár valamennyi lemondással,meg logisztikával.

Szerintem ennél is lejjebb vinni, de nehéz a mostani gazdasági helyzetben.

Általában az ételeim 3 komponensűek: gabona + bab + zöldségféle, ezután még esetleg gyümölcs vagy valami növényi alapú nasi, tortilla. Mostanában sok levest is eszem. Àltalàban nem vacsoràzom, így egy étkezést máris megspóroltam.

2022. dec. 16. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!