Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok. Ha étrendi vegán...

Vegánok. Ha étrendi vegán lennél, dolgoznál sajtüzemben?

Figyelt kérdés
Vagy szerintetek nincs olyan, hogy vki étrendi vegán?

2023. jan. 6. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Étrendi vegán nincs, a veganizmus filozófiai alapú. Aki csak nem eszik állati eredetű élelmiszert, az nem vegán, hanem valamilyen vegetáriánus.
2023. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor fogalomzavarom volt/van.


Tehát, ha valaki nem fogyaszt állati eredetű dolgokat, ő nem mondhatja magáról azt, hogy (étrendi) vegán, hanem csak akkor vegán, ha pl a munkahelye is "vegán"? És minden más életterülete?

2023. jan. 6. 08:40
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem egészen. A munkahelyének nem kell hozzá vegánnak lenni, az a lényeg, hogy ő maga elvből ne fogyasszon és ne is használjon semmilyen állati eredetű élelmiszert/terméket. Ha pl a munkahelyén van bőrfotel, abba ne üljön bele, de attól még nem kell felmondania.
2023. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

3# "Ha pl a munkahelyén van bőrfotel, abba ne üljön bele, de attól még nem kell felmondania."


Értekezleten csak bőrfotel van akkor ő álldigálni fog?:)

2023. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

4-es!

Nem tudom, én nem vagyok vegán, nem ismerem az erre vonatkozó "szabályokat" :)

De érdekes kérdés, nagyon kíváncsi vagyok mi a megoldás.

Szerintem ebben az esetben fel kell mondania, ha vegán akar maradni.

2023. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Étrendi vegán" nem értelmezhető, azt növényi étrendűnek hívják.


Ettől eltekintve, szerintem erre a kérdésre nincsen egzakt válasz. Ha egy vegán sajtüzemben dolgozik, attól még tud vegán életmódot folytatni. Attól is függ, mit dolgozik abban az üzemben, pláne ha takarító lenne, tökmindegy lenne. Persze biztos lenne néhány "veganáci", aki leszólná ezért. De még mindig nem létezhet tökéletes vegán, teljesen egyik vegán sem tudja megkerülni hogy egyáltalán ne támogassa az állathasználatot, mert egy egyszerű vegyesboltban történő vásárlással is közvetetten támogatod az állatok kihasználását. Mindig ezt a példát szokták felhozni, de biztosan van egy csomó másik is.

2023. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez egyre bonyolultabb. Lehet ezt még követni? Vagy el lehet veszni a részletekben?

Akkor csak az vegán igazán, aki otthon termeszti a zöldségeket, gyümölcsöket?


Ha egy ember nem eszik állati eredetű dolgokat, nem használ bőrt, gyapjút, szőrmét, nem használ olyan kozmetikumokat, amelyek nem erőszakmentesek, akkor még őt nem nevezzük vegánnak?

2023. jan. 6. 19:16
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha az ember nem tudja megkülönböztetni a bőrt a műbőrtől és leül egy bőr fotelre?
2023. jan. 6. 19:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy ember nem eszik állati eredetű dolgokat, nem használ bőrt, gyapjút, szőrmét, nem használ olyan kozmetikumokat, amelyek nem erőszakmentesek, akkor még őt nem nevezzük vegánnak?"


De az vegán, nem kell otthon termeszteni a növényeket

2023. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor az elején nem fogalmaztam elég körültekintően.
2023. jan. 6. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!