Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán húspótlók terén mit...

Vegán húspótlók terén mit lehet várni hosszabb távon?

Figyelt kérdés

A boltok kínálataira lennék kíváncsi, talán van aki foglalkozott ezzel.

Szerintem már olyan termékek vannak, amik 100%-ban helyettesítik a valódi húst. Gondolok itt a Queen of Peas vagy Pápai borsófehérje alapú párizsire, amik szendvicsbe tökéletesek. Ezeknek az ára akciósan tök jó, teljes áron szerintem még túl van árazva (nem tudom mennyire drága az elkészítése).


De ezt is csak néhány boltban lehet megtalálni.


Tescoban is volt 1-2 grillféle, pl. a ME-AT ( [link] termékek, grillrúd és hamburgerpogácsa, ami isteni finom, de csak a nyári grillezős időszakban láttam.


A Fördős Zé által reklámozott CreaVeg termékek is jók, de baromi drágák, megfizethetetlen kategória szerintem az emberek nagyrészének.


A Lidl a környékemen teljesen abbahagyta a vemondo húsutánzatok forgalmazását, sőt még felvágott sincs, egyedül a mozzamio és a trappi sajtok azok, amik hús vagy sajt helyettesítésére vannak.


Ti mire számítotok? Van igény ezekre a termékekre? Csökkenni fog az áruk, nőni fog a kereslet és kínálat, vagy pont fordítva?

A QoP párizsik rendszeres akciózásából arra gondolnék, hogy azt sem veszik elegen.


Ne értsetek félre, én nem ezeken élek, és tudom hogy nem a legegészségesebb vegán kaják, de néha, egy nehezebb napon, vagy egy lazítós szombaton szívesen eszek ilyen húsutánzatokat. Ezek azért jelentősen segítenék a veganizmus terjedését, akivel megkóstoltattam ezeket, senki nem hitte el, hogy ezek ennyire jó ízűek tudnak lenni.


Vagy ott van pl. a fino vegajo tejföl, meg a dr. oetker creme vega. Ezek is kb. 100%-ban helyettesítik a tejfölt, de drágák (bár már nem annyira, ha megnézzük a rendes tejföl árakat...)


A sajtokról ne is beszéljünk, iszonyat drága mindegyik. Egyedül a Lidl-s kétféle az, ami TALÁN megfizethető egy átlagembernek.


Környezetvédelmi szempontból is jó lenne ezeknek a terjedése. Simán bevállalható lenne egyszer-egyszer egy vegán grillparti a haveroknak, ha éppen a növényi étrendes arc szervezi, de magas áron, gyér kínálattal szerintem bele sem vág senki.


Mi a véleményetek ezekről? Van, volt felmérés, hogy mennyire sikeresek a gyártók?



2022. dec. 16. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Mivel nem élettani probléma, hanem divattrend, soha nem lesznek tömeges elterjedésűek és olcsók ezek a termékek.
2022. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van e felmérés azt nem tudom.

A Lidl -t én is sajnálom, hogy megszüntette a termékeit én nagyon szerettem. a beyond meat is finom, csakhát aranyárban van.

De, ha azt nézzük hogy pár éve semmi ilyesmi nem volt, szerintem csak fejlődés várható ezen a téren, legalábbis én bízom benne:) Csak ugye a magyar konyha elég húsalapú , így itthon nincs annyi vega/vegán ember szerintem..

2022. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy a 2-es írta, valószínűleg régiófüggő a dolog. Pl. ázsiai országokban a buddhizmus miatt lehet hogy tízmilliók vásárolnak húspótlékokat és jóval alacsonyabban lehet tartani a kiskereskedelmi árat.


Én abban bízom, hogy a laborban tenyésztett húst fogják olyan mennyiségben előállítani, ami már lejjebb tudja vinni az árát. Ez közelíti meg leginkább az igazi állat húsát és etikailag sem kifogásolható (teljesen). Ha belegondolok, tíz éve még a 3D nyomtatás is scifi-nek hangzott, nemrég meg az Auchanban láttam ilyen printert a leértékelt konyhai edények mellett.

2022. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1: k*baszottul nagy élettani probléma, kérlek ne próbálkozz értelmes választ adni olyan témában, amihez közöd sincs
2022. dec. 16. 14:10
 5/11 A kérdező kommentje:

2: igen, hús alapú, de ahogy én is húst zabáltam hússal, és egyik napról a másikra elhagytam, szerintem mások is meg fogják tenni ahogy megismerik, minek is az okozója az állattenyésztés, és hogy bánnak az állatokkal.


Oké hogy fejlődtünk, de folyamatosan rotálódnak a termékek, nem látom hogy valahol valami fixen ott lenne. A tescoban eddig rendszeresen láttam a plant chef tofu virslit, illetve a burgerpogácsát. Mindkettő eltűnt, de plant chef még mindig van. Ezt sem tudom hova tenni. Az a burgerpogácsa majdnem olyan volt, mint egy marha.

2022. dec. 16. 14:13
 6/11 A kérdező kommentje:
3: Nem mondom hogy ellene vagyok, mert a valóban nagy problémákra megoldás lehet, de azért szerintem jobb úgy húsutánzatot enni, hogy tudod hogy nem hús, mint úgy, hogy tudod hogy egy az egyben ilyen egy állat. Legalábbis mostmár ezt mondom.
2022. dec. 16. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
4: akkor konkrétan írd már le, hogy pontosan milyen allergia az, hogy semmiféle húst sem ehetsz...
2022. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A pennyt is nézd meg
2022. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Pennyben meglepően jó a választék és elfogadható áron.
2022. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok teljesen naprakész az otthoni helyzettel kapcsolatban, de a nagyon magas magyar infláció, meg a mostani egyéb dolgok biztosan bekavarnak az otthoni vegán piacon. Nálunk mindenki erősen árérzékeny.


Áprilisban nyilatkozta még a Pápai Hús ügyvezető igazgatója, hogy nemcsak vegánok, vegetáriánusok, de flexitáriánusok is veszik a vegán termékeiket, és igyekeznek folyamatosan bővíteni a termékkínálatukat. Elmondása szerint a fiatal generáció nagyon nyitott ezekre a termékekre.


Nekem ami döbbenetes kicsit, hogy vega vagyok, és a húsevő ismerőseim, családtagjaim szokták nekem ajánlani a vegán/vega felvágottakat, mondjuk kettejükről tudom, hogy egészségügyi okokból keresik a jobb alternatívákat, de sokan csak kíváncsiak, és nyitottak.


Amit viszont itt látok Ausztriában, hogy valami iszonyat mód megnőtt a vegán, vega termékek kínálata. Itt sokkal többféle vegán sajt van, plakátokon hírdetik az újabbnál újabb növényi tejeket, fagyikat. Tempeh, minden kapható az itteni Spárokban, a legnagyobb Spárban több sornyi vegán kajapult, hűtőpult... Vannak olyan Burger King éttermek, ahol mást nem is lehet kapni, csak vegán kajákat, az egész étterem 100 százalék vegán, ezeknek zöld logója meg arculata van, de Mekiben is már nem csak vegán burger van, hanem minden burgert tudsz kérni vegán módon elkészítve. A városban is egyébként nem az van, hogy mindent szétgraffitiznek, itt inkább matricákat nyomkodnak mindenhová, és rohadt sok vegánságot hírdető matrica van mindenütt. A Billában van olyan saját márkás termékcsalád, amik olyan húst, tojást, tejterméket kínálnak, hogy az állatoknak életükben 100 százalékkal jobb életkörülményeket biztosítottak, mint ami az előírt. Itt a fiatalok folyamatosan tüntetnek a klímavédelemért, akár erőszakosabban is, akárhová nézek, mindenhol van valami felirat ami a klímavédelemről szól💚🌍

2022. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!