Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Melyik B12 vitamint ajánlod...

Melyik B12 vitamint ajánlod növényi étrend mellé?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsálom, hogy van 8000ft-ért is 100db, meg van 1500ft-ért is.

Mi az, ami bizonyítottan jó, illetve te melyiket szeded és miért? Ma kéne vennem, ezért egy kicsit sürgős a téma.



2023. márc. 20. 10:47
 1/9 A kérdező kommentje:
:D
2023. márc. 20. 11:14
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Elöször is, ha korábban vegyes étrenden voltál, akkor annyi B12 van a szervezetedben, ami évekig tart, mire elfogy.

Másrészt a B12 vegyes étrendben is csak akkor van meg, ha az állatokba külön bejuttatják, nem önmagában húsban van, hanem csak akkor, ha az állatokat ettel etetik.

Harmadszor, nem egyértelmü, milyen B12 vitaminokra gondolsz konkrétan, de nagyon nem mindegy, melyikben mennyi a B12 ténylegesen.

Ha belinkeled, melyikekre gondolsz, könnyebb segíteni.

Mellesleg 5 éve csak növényi étrenden vagyok, most voltam kontrollon, és még mindig jóval a minimum fölött van a B12 szintem.


(Az elsövel meg nem érdemes fogalkozni, akinek ennyire egycsatornás az agya, az nem vitaképes!)

2023. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
A cianokobalamin az ócsó kategória, okkal. Vannak más kobalaminok is.
2023. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem most lettem vegán, de meguntam hogy ahányszor megyek b12-ért, mindig másfajták vannak.
2023. márc. 20. 11:27
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
#1 Az a baj, hogy pont a magadfajták tojnak bele, hogy babonás hiedelmeik tudományos cáfolatának utánanézzenek. Csak hülyét csinálsz magadból, hogy ennyire nem vagy képben arról, amit hangoztatsz, ha hiteles akarnál lenni, elolvasnál pár olyan alapművet, mint [link] Csak hogy nézzük már meg, hogy az állati eredetű élelmek fogyasztásának felívelésével párhuzamosan mely betegségek és halálokok gyarapodtak! Nonszensz, hogy ennyire tudatlan vagy és még hirdeted is magadról, ahelyett, hogy tudományos oldalról tájékozódnál az állati fehérjék emésztéséről. Még te hivatkozol gyógyszerekre, amikor krónikus betegségeket szinte garantáló táplálkozást hirdetsz.
2023. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
7-es, ha bármilyen igazság lenne abban amit írsz, az eszkimók már rég kihaltak volna ☝️
2023. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Az eszkimoknak genmodosulasuk van, ezert akarmennyi zsirt esznek, nem tomodnek el az arteriaik, ezt igy zarojelben jegyzem meg.


En Magyarorszagon a cefavit B12t vettem, ez egy ragotabletta, minel lassabban kell elszopogatni.

2023. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a YiYa B-komplexet szedem, nagyon jó minőségű, jól felszívódó, mesterséges adalékok nélkül.
2023. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam szedni

[link]

2023. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!