Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Hogyan pótoljátok...

Vegánok! Hogyan pótoljátok azokat az anyagokat, amiket nem tudtok növényi eredetű termékekkel bevinni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatlan vagyok és nem tudom, mi a legjobb megoldás mondjuk a B12 vitamin bevitelére. Egyáltalán mi az, amire figyelni kell?

2021. febr. 3. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
rengeteg ilyen kérdés van, olvasd azokat, vagy máshol blogokat: csak a b12-t kell pótolni, de azt a húsevőknek is. tablettát kell szedni.
2021. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell tabletta. Ha falun veszed a zöldségeket vagy ott élsz és magadnak termeled, akkor rajta van a növényeken, ha nincs agyonra permetezve. Városiként meg lehet venni szójatejet például, amihez van B12 vitamin hozzáadva, de más termékekhez is adnak hozzá. Amire figyelni kell az az esszenciális aminosavak bevitele, ami igaz a húsban megvan egyszerre, de ha jól variálod az étkezésed a növényi táplálkozással se lehet gond. Be tudod vinni szójából, lencséből, dió, bab meg a gabonákban is van, ezért érdemes teljes kiörlésű kenyeret venni/késziteni.
2021. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

B12 tablettát szedek, vagy ha tudom, hogy sokat leszek úton és utazni fogok, akkor injekciót, ami jó asszem 3 hónapig.

Egyébként meg ezen kívül csak D-vitamint szedek (ezt egyrészt mindenkinek is kéne az immunrendszer miatt, másrészt meg nem megyek nagyon napra, szóval azért is fontos), minden mást be tudok vinni növényekkel is.

2021. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. febr. 4. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:

B12 pezsgőtabletta

Ezen kívül C+D vitamint szedek, de ezt már régebb óta mint hogy étrendet váltottam volna, nem kimondottan emiatt.

2021. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!