Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Cukkinifasírt készítésekor...

Cukkinifasírt készítésekor mit használjak tojás helyett "kötőanyagként"?

Figyelt kérdés

Ti hogy készítitek ezeket a zöldség fasírtokat,milyen recept alapján?

Én párszor csináltam cukkini-sárgarépa fasírozottat de túl lágy lett...Mit tegyek bele,hogy ne folyjon szét?


2023. ápr. 29. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Lenmag port vagy útifűmaghéj port.
2023. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semelyik fasírtba nem teszek tojást érzékenység miatt. Pici keményítőt igen, az is megfogja. :)
2023. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen oknál fogva zsemlemorzsát sem, mert én meg gluténérzékeny vagyok, és gm morzsát ritkán találok (külföld).
2023. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Semmilyen zöldségfasirthoz nem használok sem tojást, sem helyettesitöt, nem folyik szét.

Itt egy recept, amit ma készítettem:


Két öklömnyi krumplit hajában megfözöl, megpucolod, összetöröd.

Zöldségféléket (pl. egy kisebb sárgarépa, 2-3 kisebb rózsa brokkoli/karfiol, 3-4 gomba, fél paprika volt ma) kisebb (kb zöldborsó méretü) darabokra vágsz és kevés zsiradékon füszerezve kicsit párolod.

Összekevered a krumplival, teszel hozzá 1-2 evökanál grízt vagy lisztet és összedolgozod.

Kb. akkora darabokra osztod, mint egy-egy halrudacska vagy picit kisebbre, elöször hengert formálsz, utána ellapítod kb 1 cm-re, prézlibe forgatod és olajban (vagy amiben akarod) megsütöd, mint a fasirtot/halrudacskát szoktad.

Gyakorlatilag bármilyen zöldség jó bele, csak kicsire kell vágni és összesen kb ugyanannyi legyen, mint a krumpli.

Nekem ebböl 24 darab lett.

Amire figyelni kell, hogy se a krumpli, se a zöldségek ne legyenek túl nedvesek. Meg esetleg kell még bele kevés liszt.


Próbáld ki, nálunk nagy kedvenc.



Amire figyelni kell, hogy se a krumpli, se a zöldségek ne legyenek túl nedvesek. Meg esetleg kell még bele kevés liszt.

2023. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!