Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ezt megszabad enni?

Ezt megszabad enni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje áttértem a peszketáriánus életmódra ( húst nem de halat és tejtermékeket eszek) és az lenne a kérdésem hogyha modnjuk valamilyen ételbe bele van főzve a hús de a húst nem eszem meg belőle az számít? Pl: a paprikás krumpliba is bele van főzve a kolbász de ha azt nem eszem meg.

2023. máj. 20. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ugyan nem.
2023. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Tökmindegy, ha bele van főzve, az az állat már meg van dögölve, szóval neki édesmindegy már, hogy megeszed-e vagy kitolod a tányér szélére.


Off, de hasznos: "meg szabad". Igekötőt ige előtt egybe, ige után külön írjuk :)

2023. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Ezt az étrendet nevetségesnek tartom, semmi köze az állatvédelemhez. Szerintem ha kevés húst akarsz enni, akkor az legyen vad.
2023. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg hagy döntse el a kérdező.... Kérdező, annyit tudok a témához mondani, hogy egy vegán a levest se enné meg amibe belefőtt a hús. Azt meg hogy mit szabad, neked mi fér bele, csak te döntöd el, nem egy étkezési divatirányzat. (ja, és a hal is hús...)
2023. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha a kérdező peszkateriánus lenne, nem kérdezne hülyeségeket, már bocs. :D A kérdező egyszerűen divatvegán.
2023. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmi nincs betiltva. Ha te 99%-ban vegetáriánus vagy, de évente egyszer esze húst, azzal sincs semmi baj. A te életed, nem fog elvinni a vegetáriánus rendőrség. Ne foglalkozz azzal, hogy a radikális, vallási fanatikus vegetáriánuk/vegánok mit mondanak.


Unokatesóm sokáig nem evett húst. Sok helyzetben egyszerűbb volt azt mondani, hogy vegetáriánus, mikor nem akarta elmagyarázni, hogy igazából neki csak magának a húsnak az állagával van baja, nem esik neki jól.

Ő simán megette a pörkölt szaftját vagy a húsleves levét.

Nyilván nála nem elvi kérdés volt, meg ő nem az a fajta volt, aki megmagyarázta, hogy a hús rossz neked és meghalsz tőle, meg rákos leszel a sült csirkétől. De nem állt le magyarázkodni mindenhol, hogy mit miért nem eszik.


Szóval, azt csinálsz, amit akarsz.

Amúgy meg a sok kretén válaszoló nem tudom, mit vegánozik, mikor a kérdező sosem mondta, hogy vegÁN. A vegán még mindig nem az, aki húst nem eszik, hanem SEMMILYEN állati eredetűt.

2023. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Erre nincs szabály, azt csinálsz, amit akarsz. Én is kb.hasonlóan eszem, mint te, halat is csak ritkán eszem, mert nem igazán szeretem. A gyerekeknek viszont készítek húst, úgyhogy ha úgy alakul, megeszem a maradékukat hús nélkül. Vagy ha mondjuk bográcsozunk valakinél, akkor sem fogom tenni az agyamat, hogy "Jaj, én ebből nem eszem", hanem kikotrom a szélére.

Nekem így jó, pont. Másnak máshogy. Teljesen felesleges magyarázkodni, meg mások által lerakott szabályok szerint élni.

2023. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen mindegy mit eszel, csak felejtsd el ezt a hülyeséget, hogy te ilyen meg olyan étrendet követsz. Azt egyél amit szeretnél. Ha szeretnéd megenni a húst, akkor edd meg, ha nem szeretnéd, akkor ne edd meg, hanem add a kutyának, macskának.
2023. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 madi111 ***** válasza:
71%
A vegák nem esznek állati zsírt. A húsleves levébe viszont belefő a zsír a húsból, szóval a lével együtt azt is megeszed. Döntsd el, hogy neked belefér-e.
2023. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha szeretnéd és jól esik, nyugodtan edd meg. Meg szabad enni, senki nem tiltja meg. Hivatalosan a peszkateriánus étrendnek nem része semmilyen szárazföldi állatból kisült zsír. De ez csak egy emberek által alkotott fogalom, nincs mögötte sok logika, hiszen a hal is állat, a hal húsa is hús. Semmi bajod nem lesz, ha megeszed.
2023. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!