Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az emberek miért döntenek úgy...

Az emberek miért döntenek úgy hogy vegetáriánusok lesznek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
88%
Én pl. kiskorom óta nem értettem avval egyet, hogy az állatot megölik azért, hogy én jól lakják. Vidéken születtem, láttam hogy kerül az asztalra. Én az állatokat a barátaimnak tekintettem. Régen csak kinevettek, hogy ennyire érzékeny vagyok és azt mondták, hogy ha családom lesz majd megváltozik abvéleményem, azóta sem változott. Kb 4 éve lettem vegetáriánus mikor elköltöztem és én főztem magamra teljesen. Én éreztem az állat ízét és nem tudtam attól elvonatkoztatni, hogy még pár napja élt és kiontották az életét azért, hogy én megtegyen, nekem ez nem fér össze. Ez az én véleményem, nem szoktam vádaskodni, nem okolom azt aki eszik és nem akarok meggyőzni senki én ettől jobban érzem magam és ezért csinálom
2023. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
91%
Állatvédelem, nem szereti a hús ízét vagy állagát, egészségügyi okokból.
2023. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
65%
Környezetvédelem (takarmánynövények termesztése, metánkibocsátás, stb.) is lehet az oka, persze gondolom ritka az olyan vega, aki csak emiatt.
2023. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
26%
Úgy gondolom, hogy a nagy részük a másikat majmoljam, nem néz utána, hogy milyen hatása is van igazából.
2023. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudják hogy ezzel nem változik semmi.
2023. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 qborka ***** válasza:
30%

Anno én folyamatosan leszoktam a húsról, eleinte nem ettem sertést illetve panírozott húst, aztán egyre kevesebbet,majd 6-7 éven át semmilyen húst,csak tejtermékeket+ tojást.

Aztán egyszer csak megkívántam a tepertőt,ahogy ette a párom és lassan visszakerült az étrendembe a hús. Az elmúlt 5 évben a tejtermékekeket kerülöm.

Nálam semmilyen ideológia nem játszott közre, egyszerűen nem kívántam

2023. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
77%
Én a #3-assal értek egyet. Továbbá az, hogy háziállatot nem eszünk, ellenben hasonlóan fejlett haszonállatot meg igen, az erős kognitív disszonanciát gerjeszthet sokukban.
2023. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
78%

Én pl nem szeretem a húst. Nálam ez a fő motiváció.

Meg képmutatónak éreztem hogy megeszem az állatot, miközben én magam képtelen lennék leölni, csak élvezem hogy más elvégzi a piszkos munkát.

2023. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
56%

Felületesen már leírták előttem a lényeget, de javasolnám ennek a videónak a megtekintését:


[link]


Nagyon jól belemegy az előadó abba, hogy miért is kéne hagyni minden állati eredetű terméket.


Van hozzá magyar felirat is. Ha ennek hatására nem is leszel vegán, biztos hogy meg fogod érteni őket.

2023. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
20%
A vegetáriánusokat nem igazán értem. Véleményem szerint ha valaki nem vegán, akkor a hús elhagyásával, de a tej+tojás további fogyasztásával az ég világon semmit nem ér el. Állatokat ugyanúgy megölik, miután egész életükben kizsákmányolták őket. Egeszségre, földre, klímára sincs szerintem semmi pozitív hatása.
2023. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!