Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehet megértetni az...

Hogy lehet megértetni az emberekkel, hogy azért nem eszem húst, mert nem szeretem?

Figyelt kérdés
Kb senki nem fogadja el ezt a választ. Számukra és sajnálom az állatokat és etikai okokból nem eszem húst, megjegyzem ezzel is bajuk van. Hiába mondom el minden alkalommal, hogy nem szeretem se az ízét, se az állagát, ezért nem fogyasztom. "De akkor csirkét sem eszel?" "Én meghalnék hús nélkül" "Sajnálja az állatokat, de jó hülye, mert az pont arra való, hogy megegyük" "Akkor te most elítéled azt, aki eszik húst?" Stb :D
2023. szept. 11. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne velük megértetni? Miért kell belemenni ilyen párbeszédekbe? Én évek óta nem eszek húst, aztán egy csomó ismerősöm ezt nem is tudja rólam. Mi a fenének demózzam, hogy vegetáriánus vagyok?
2023. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csapatépítőre rántott húsos tálat akartak rendelni és szóltam, hogy lehet e esetleg valamilyen rántott zöldség is. Azóta legalább heti egyszer téma az ebédlőben, akár azon kívül is, és soha nem én hozom szóba.
2023. szept. 11. 15:21
 3/17 anonim válasza:
92%
Sajnálom, hogy ilyen közösségben dolgozol. Sokan nem értik azt, ha valaki máshogy él, eszik. Én azt szoktam rá mondani, hogy a gombát se szereti mindenki meg, ha csak husos kaja van akkor, hogy örüljetek a részemet is meg ehetitek én meg rendelek valamit ami nekem jó.
2023. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
#1 Ezt nem könnyű kikerülni. Kerülhetsz bármikor olyan helyzetbe, mint a kérdező, hogy együtt kell enned másokkal. Sok családban is probléma ez. Én mindenevő vagyok, de megértem, ha valaki nem szereti a húst. Vannak vega ismerőseim, kölcsönösen nem foglalkozunk egymás étkezési szokásaival.
2023. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Mondd azt, hogy beteg vagy tőle, lehet, hogy akkor nem szállnak rád többet.


Én nem iszom alkoholt, de semmiképpen se, mert undorítónak találom. Na ebben az országban ilyen nincs. Mindenáron mindenki meg akar győzni, hogy jaj de az ő kedvencét csak próbáljam már ki, mert az milyen finom stb. Én két dolgot szoktam mondani, vagy azt, hogy vezetek, vagy azt, hogy erős gyógyszert vettem be, amire nem lehet inni. Innentől leszállnak rólam.

2023. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

1-es: sok esetben kiderül, ha rendszeresen együtt étkeznek.

Kérdezö: egyszerüen ne foglalkozzvelük, idövel megunják és más lesz a téma

2023. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekkorom óta nem szeretem. Soha, sehol nem kellett magyarázkodnom vagy megindokolni, miért nem eszek belőle
2023. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

Ezt en nem ertem. Rengetegen nem esznek hust. Az erdekes ebben annyi, hogy husmentes vagy vegan kajat kersz.

Valamit tulgondolsz. Senkit nem erdekelnek a reszletek, hacsak nem TSZ paraszt a xsaladod.

2023. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

8-as: nem a családjáról van szó, hanem a munkatársakról.

Másrészt nem egyszerü vega, de föleg vegán ételt rendelni, a legtöbb helyen annak nevezik, de nem az.

Én minden állati fehérjére túlérzékeny vagyok, fél órán belül komoly tüneteim lesznek, ha ilyen kerül az ételembe. Rengeteg helyen jártam úgy (akár komolyabb éttermek esetén is), hogy a "vegán" fogástól rosszul lettem, aztán kiderült, hogy a felhasznált zsiradékban sütöttek húst/tojást, vagy véletlen tettek bele sajtot, tejterméket, vagy húslevessel engedték fel - és senkinek nem jutott el a tudatáig, hogy ez így már nem vegán.

2023. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Bunkó parasztokkal vagy körbevéve. Én ugyan eszem húst, de nagyon finnyás vagyok, csak frissen és egyetlen mócsingtól képes vagyok úgy megundorodni, hogy az egész tál kaját otthagyom. Volt már, hogy én is inkább azt mondtam, hogy vega vagyok…

A másik az alkohol, ahogy valaki említette korábban. Az intelligens családtagjaim, barátaim tiszteletben tartják, munkahelyi csapatépítőkre meg nem vagyok hajlandó elmenni és meg is mondtam, hogy ezért.

2023. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!