Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vagy vegetáriánus?

Kései Sirató kérdése:

Miért vagy vegetáriánus?

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 10:41
A kérdező szavazást indított:
Utálom a húst, nem tudnám megenni.
Dolgoztam húsiparban, láttam, mi hogyan készül./ Videón láttam, hogyan gyártják a húsipari termékeket.
Nem szeretem a húst, és nem is kívánom, nem nekem való.
Egészségtelen a hús.
Sajnálom az állatokat. Nem tudnám őket megölni, vagy megenni.
Állatvédő és környezetvédő vagyok.
Nagyon ritkán eszek húst, a vegatáriánus ételeket preferálom.
Vallási, etikai okból nem eszek húst.
Én húsevő vagyok.
44 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Szimplán rájöttem, hogy nem KELL megennem olyat, amit nem szeretek.


Sosem voltam nagy húsevő, igazából csak csirkemellet ettem meg darált húst. Viszont csirkemellet mindennap, mert azt mondták, hogy akkor fogok fogyni meg vékony és egészséges maradni, ha az ebédem natúr csirke zöldségkörettel. Hát na, ebbe nem lehet belekötni, ezt ettem a fogyásom alatt. Jól meg is utáltam. De nem hagytam még abba. Aztán ott van a rántott csirke. Tök jó, amit anyukád süt, de az enyém sokat dolgozik és nem akart folyton főzni, ezért inkább megvette, mert volt a közelben valami Csibefaló vagy mi a neve, illetve később olyan munkahelyem lett, aminek a közelében volt egy kifőzde szintén ilyen mirelit rántott hússal. Hát tudjátok ezek milyenek, rendesen át sincs sülve, vastag, konkrétan szar minőségű, dehát húst kell enni és kész.


Egyik nap a szokásos nézes mustáros csirkémet ettem ebédre, ami után konkrétan kidőltem és nem tudtam egész nap mozdulni, görcsölt a hasam. Ugyanezt tapasztaltam a marhahúsos hamburgerekkel (már akkor egy jó ideje csak vega/vegán hambikat ettem). Belegondoltam, hogy ha holnap megint húst kell ennem, inkább meghalnék. Úgyhogy abbahagytam. Nem szeretem, nem kívánom, de ha esetleg mégis, akkor enni fogok, mert nem elveim vannak, csak ilyen az ízlésem.

2023. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Étkezési zavar miatt.


Előbb a szénhidrátokat nem ettem meg, majd már a húst sem, mert "fáj tőle a gyomrom".

Persze, mindentől fájt, ám a recoverym alatt elsők között vezettem vissza a húst. Így is glutén-laktózérzékeny vagyok, nem szükséges még egy dolgot megvonni magamtól.

2023. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

* VOLTAM - már nem vagyok zavaros.


#2

2023. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
bocsánat a belepofátlankodásért, de kihagytad a felsorolásból kérdező azokat, akik anyagi körülményeik miatt válnak szinte húsmentes étrend részévé, tehát akaratukon kívül van tök ritkán hús
2023. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Mert nem drágább a hús, mint a gyümölcs, zöldség, olajos magvak, stb.

2023. szept. 20. 08:25
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Ma adtam magamnak egy utolsó esélyt és elkészítettem 3 csirkecombot. Egyszerūen nem megy le. Disznót már 3 éve nem eszem. Eddig csirkén éltem (pici bárány és hal is volt) lelkileg nagyon nehéz ez, támogató környezet kell hozzá
2023. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha nem megy le, akkor ne edd meg, 6-os, akkor egyél csak köretet, vagy sütit!
2023. szept. 20. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Gyerekkorom óta undorodom a hústól, kereken 20 éve vegetáriánus vagyok.

Fizikai képtelenségnek tartom, hogy ez valaha megváltozik, hiszen már a szagától és a látványától is undorodom.

Nekem ez nem jár lemondással, így vagyok bekódolva. Egyébként vérvétel kimutatta, hogy allergiás vagyok a disznó- és a marhahúsra.

Soha nem vállaltam közösséget közösséget a térítgetősökkel, nem diszkriminálok senkit, aki fogyaszt húst, csak ne csesztessenek vele kényszeresen.

2023. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!