Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy vigyek be több fehérjét...

Hogy vigyek be több fehérjét és kevesebb szénhidrátot, ha nem eszem húst és halat?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy szénhidrátból (és hát általában fehér lisztesből...) megeszem egy nap 130-150 grammot is, fehérjéből meg ilyen 20-40 körül. Nem akarok ketoba átmenni, de olyan 100nál kevesebb szénhidrát szerintem jobb lenne, illetve kb 60-70 gramm fehérje. 0.8*tskg az nálam 56 egyébként, ennyi az ajánlott úgy tudom. A húst, halat és az ezeket imitáló ételeket (pl tofu) nem szeretem. Tojást és tejterméket fogyasztok. Fehérje port is ha kell de megmondom őszintén nem szívesen innám mindennap :D


Mivel tudnám elérni a kérdésben írt célt? Sajnos leginkább ilyen ételeket szeretek, hogy tészta, hamburger, szendvics, tortilla...


2023. okt. 3. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Milyen az a hamburger és tortilla, amiben nincs hús?


Egyébként hüvelyesekben van több fehérje. Fehérjeporból meg sokfajta van, lehet mást is kipróbálni.

2023. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Láthatólag fogalmad sincs a normál étkezésröl.

A napi 160-as CH-bevitel igen alacsonynak számít, ez alá csak orvosi ellenörzés mellett szabad menni.

Másrészt ennyire kevés fehérjét nem tudsz bevinni, ha csak tésztát ennél, akkor is eefölött lennék. Ugyanis fehérje nem csak húsban, tojásban, tejtermékekben van, rengeteg zöldségfélében is.

Én semmiféle állati terméket nem ehetek, ahogy szóját, szójaterméket (tofu) sem, ennek ellenére a fehérjebevitelem normál értéken van.

A tészta, zöldségek egy része, de föleg a hüvelyesek rengeteget tartalmaznak, simán megoldható a szükséges fehérjebevitel.

2023. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Solidwolf válasza:
82%
Kedves kérdező,én 22 éve vagyok vegán. Fehérje bevitel szempontjából a kutatások és tapasztalataim szerint legalkalmasabbak a hüvelyesek pl.: bab, borsó, lencse, csicseriborsó, és a olajos magok pl.: napraforgó, tökmag,stb. A szénhidráttól szerintem nem kell félned, ha elegendő a rostbeviteled. Én sok szénhidrátot fogyasztok gabonakása formájában, pl: zabpehely, kukorica, köles, rizs, árpa,bulgur,hajdina.A BMI indexem a 23 örül van, megfelelő mozgás mellett.
2023. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy szénhidrátból (és hát általában fehér lisztesből...) megeszem egy nap 130-150 grammot is, fehérjéből meg ilyen 20-40 körül...."

És mi a többi, mert ez így eddig borzasztóan kevés kalória.

2023. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Tejtermékekből, tojásból és hüvelyesekből simán. Túró, tejsavó protein, hüvelyesből meg szinte bármi, amit bír a hasad.


A szénhidrát nem sok, a paramétereidet nem tudom, de én 160 centis nőként 110 alatt már nem érzem jól magam, így 140-150 körül tartom 25-45g-ra elosztva érkezésenként. A fehér pékáruval nem az a baj, hogy szénhidrátos, hanem hogy pillanatok alatt eltűnik benned. Inkább válassz lassabb felszívódású dolgokat, egyél hozzá sajtot, kefirt, tojást, sok zöldséget, ezek lassítják a felszívódást, és akkor nem lamentálsz azon hogy 100 alá kéne menni ch téren.

2023. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

"Sajnos leginkább ilyen ételeket szeretek,..."


Az a lényeg, hogy azt kell szeretni amit a tested kíván, nem a fejed, ha érted... :)

2023. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nehezen. Joghurt turo keifr cottage cheese sajtok
2023. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen az a hamburger és tortilla, amiben nincs hús?"


A tortillát avval töltöd meg, amit nem szégyellsz, a hamburgerből meg már jó ideje elérhetőek minőségi vegetáriánus és vegán változatok...

2023. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Hüvelyesekben van fehérje bőven, de szénhidrát is. (Azonban ez a szénhidrát nagyon jó minőségű, lassú felszívódású, plusz sok rost is van benne. Ha nem vagy hisztamin-érzékeny, akkor egyél sok hüvelyest, és ne izgulj a szénhidráttartalma miatt.)


A trappista sajt fehérje-zsír aránya kb. egyezik a zsírosabb fajta darált sertésével (ezt azért írom, mert meglepett, mikor összehasonlítottam őket, én azt gondoltam, hogy kevés fehérje van benne). Plusz ehetsz túrót, tojást mindenféle formában. Én most a túrófasírtra kaptam rá: 250 g túró, 1 tojás, 50 g trappista sajt, 50 g aprószemű zabpehely, fűszerezés ízlés szerint (én sót, petrezselymet, porított fokhagymát teszek bele). Diónyi gombócokat csinálsz, esetleg zsemlemorzsába meghengergeted, sütőben megsütöd (180 fok, légkeverés, 20 perc kb.) Túrógombócra hasonlít, de sós. Feltétnek szoktam enni, bármihez, amihez amúgy fasírtot ennék.

2023. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!