Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Muszáj egy inzulinrezisztensne...

Muszáj egy inzulinrezisztensnek vagy cukorbetegnek előírt 160 gramm szénhidrát diétát követnie, azaz nem lehet kevesebb 100 gramm szénhidrát és több fehérje zsír?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a szénhidrátot, állítólag már változik a nézet és jön a 100 gramm szénhidrát 100 gramm fehérje diéta vagy egyéb elosztás. Mennyire elavult ez a mai tápanyag piramis amit a dietetikusok ajánlanak, mit gondoltok?
2018. nov. 28. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon elavult, de főleg nincs egyetlen, mindenkinek jó táplálékpiramis. Ami nekem ideális, attól te nagy eséllyel rosszul leszel és fordítva...


Sok cukorbeteg él 20 gramm ch alatt is, úgyhogy lehet kevesebb, DE nem minden cukorbetegnek, némelyik rövid úton komolyan rosszul lenne kevés szénhidráttól.


Én valahol megértem, hogy 160 grammot ajánlanak, hiszen az átlagembernek teljesen vad lenne a szénhidrátszegény, zsírdús étrend és sok cukorbeteg jól megvan a 160 grammal is, ha a szénhidrátjai megfelelőek és jól el vannak osztva.

Nem mindenki bírja a sok zsírt. Nem is tudom, mi van, ha valaki cukorbeteg, nem bírja a sok zsírt és nagyon aktív? Bár az aktivitás miatt több szénhidrátot tud kezelni, azért vannak határok.

2018. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pl mi a véleményetek erről az új piramisról?


[link]

2018. nov. 28. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikus ez a piramis, én is kb. így eszem.

Nagy átlagban 100-100-100 g-ot eszem a 3 makróból, persze van némi szórás. Ha több a ch, kevesebb a zsír és fordítva, a fehérje néha kicsit kevesebb, a több nem jellemző. Nem is szoktam már számolni, annyira automatikusan megy már nálam, hogy amikor ellenőrzésképpen vezetem 1-1 napom étkezéseit, a végén mindig nagyjából ez az arány jön ki.

Persze nem mindenkinek ugyanaz a jó, de ha gond van a vércukorral, érdemes az egyéni toleranciának megfelelően csökkenteni a ch bevitelt. Van, akinek megfelel a 160 g, van, aki többet is bír, van, aki kevesebbet. Alacsony ch mellett viszont általában több zsír kell (fehérjét nem érdemes túltolni), mert valamiből kell az energia, és éhezni nem jó dolog még cukorbetegként sem.

2018. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz, de hol vannak az olajos magvak és a hozzáadott zsírok a piramisból (ami, bár inzulinrezisztens max. fiziológiailag vagyok, a napom nagyobbik felét is kitehetik még kemény diétában is, szóval nem mindenkinek elhanyagolható)? Az édes gyümölcsöket sima gyümölcsöknek tekintem, mert különben a "nem édesek" is hiányoznának (szinte minden gyümölcs édes, csak némelyik nem kirívóan cukros).


A zsírt szinte minden piramis kifelejti, a ketó piramist leszámítva, amúgy vannak rossz és épeszűbb ketó piramisok is.


Nincs mindenkinek jó ételpiramis. Egy vegán cukorbeteg amúgyis máshogy eszik, mint egy normál, ésatöbbi.

2018. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, megtaláltam az olajos magvakat a zöldségekhez passzintva (most olvasom részletesebben a cikket, egészen tisztességesnek tűnik eddig).
2018. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sőt, a zsírt is. (De miért gondolja a cikkíró, hogy a régi, rossz étkezésében senki sem tömte két pofára a zöldséget, részben nyersen, sőt mindenki megpróbálja a zölséget kihagyni?)
2018. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam tegnap a suliból hozott haza egy foglalkoztató füzetet az egészséges táplálkozásról, és képzeld a táplálékpramis szinte teljesen ugyanígy épül fel. Úgyhogy szerintem már ez az elfogadott :)
2018. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!