Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az reális ha 10 nap alatt 2,6...

Az reális ha 10 nap alatt 2,6 kg-mal kevesebbet mutat a mérleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mindig is sportoltam, és jó alakom volt, viszont a kisfiam születése óta rajtam maradt 8 kg. Ennek már 1 éve, hogy megszületett, sportoltam, viszont a kajára nem ügyeltem kellőképp, mert szoptattam. Szóval csak simán sporttal nem sikerült leadnom, mert a kajával volt a bibi.


Elkezdtem az étrendemen változtatni, mindennek csak a felét eszem meg, semmihez nem használok lisztet, egyáltalán nem fogyasztok cukrot, és mérem az ételeket hogy mennyi CH, Fehérje illetve zsirt viszek be.

Az alapanyagcserém 1627 kcal (elvileg). Azt nem tudom kb mennyit viszek be, mert makrókat számolok, nem kcal-t.

Az első 3 nap szörnyen nehéz volt mert mindig éhes voltam, aztán megszünt, megszokta a szervezetem.


Most 10 nap után lemértem a súlyom és 2,6 kgmal vagyok könnyebb.

A napi súlyingadozásom nekem ilyen fél kiló volt, szóval legyünk szigorúbbak, kb 2 kg-mal vagyok kevesebb 10 nap alatt. Ez mennyire reális szám egy szénhidrátcsökkentett, magas fehérjetartalmú diétán ahol heti 4x edzek mellé?

Ha szeretnék leadni októberig még kb 8 kg-mot az elérhető? Vagy ez be fog lassulni?



2023. júl. 17. 07:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt még hozzáteszem, hogy nem extrém lecsökkent mennyiséget eszek, szóval egyáltalán nem kinzó diétám van, hanem egészséges alapanyagokból, és tényleg figyelek a mértékre is, mert visszagondolva hogyan ettem korábban, valóban kevesebbre van szüksége a szervezetemnek, és néha túl is ettem magam, nem vártam meg amig leér a gyomromba hanem még belapátoltam pár kanál ezt azt. Most lassabban is eszek. Mindenhez zöldséget fogyasztok pl.
2023. júl. 17. 07:53
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ügyes vagy 🙂 Azért én a zöldségekkel óvatos lennék, valaki itt írta, hogy durván permetezik mindenféle vegyszerrel, és múltkor is vettem paprikát és egyéb zöldséget, és tényleg éreztem rajta a vegyszerszagot.
2023. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem tudod a kalóriát, akkor mit tudsz?

Tök lutri.

2023. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elso nehany nap realis. Vizy beltartalom stb lemegy. Lassulni fog hamar a dolog
2023. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Úristen, ez már fanatizmus! Ha mindennek csak a felét eszed meg, azzal 50%-kal csökkented a kalóriabeviteledet! Ez extrém fanatizmus. Utána meg azt írod, hogy nem extrém lecsökkent mennyiséget eszel. A kettő közül az egyik nem igaz. Egy már szült nőnek nem olyan az alakja, mint egy kislánynak. Valószínűleg a legkevésbé se ártott neked a plusz 8 kiló.
2023. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a makrókat számolod, akkor kiszámíthatod a kalóriát is:


kcal = 4*ch + 4*fehérje + 9*zsír.


Közelítőleg. A rostot meg ha fogyasztanál, az alkoholt is figyelembe kéne venni, de kiindulásnak jó lesz.


Valószínűleg azért csökkent ennyit a tömeged, mert jóval kevesebb szénhidrátot viszel be, a szervezeted felélte emiatt a raktárkészletét, amivel vesztettél egy csomó vizet. Plusz kevesebb a kaja a beleidben.


Remélem az a fele adag csak költői túlzás, vagy valamivel kipótolod (pl. sokkal több zöldséget eszel).

2023. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet költői túlzás, akkor rosszul fogalmaztam. Nem egész a fele, de kevesebb mert hajlamos voltam meg szedni magamnak kajat, pedig nem is voltam már ehes, csak kívanós.
2023. júl. 17. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Én 100+ kg vagyok, egy éjszaka alatt veszítek ennyit a reggeli pisi-kaki után :D
2023. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!