Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért akarnak egy mindenevőt...

Miért akarnak egy mindenevőt növényevővé csinálni? Miért lesz valaki vegán vagy vegetáriánus?

Figyelt kérdés

dec. 23. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kik akarnak?
dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert félnek a haláltól, szerintem.

Mármint nem a sajátjuktól, hanem az állatokétól.


Szerintem nem kell vegánnak lenni ahhoz, hogy tegyél az egyensúlyért. Bőven elég ha kevesebb húst és egyéb állati eredetű dolgot fogyasztasz és azt is lehetőleg magánszemélyektől vásárolva (vagy sajátot készítve/tartva). Az a tyúk így is, úgy is el fog pusztulni, de ha már megesszük legalább legyen egy jó élete és kapirgálhasson a kertben.


Az a baj hogy az ember felrúgta az évezredes "megállapodást", miszerint vigyázunk az állatokra, megóvjuk őket a bajtól (legyen az betegség, fagy, éhínség vagy vadászó ragadozó), cserébe pedig idővel levágásra kerül. Az nem vigyázás hogy gyárban vannak kihasználva.


Persze ez mindenkinek a saját döntése, ha valaki vegán akar lenni, hát legyen. Én nem vagyok az.

dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
A tévhittel ellentétben a legritkább esetben lesz valaki vega/vegán azért, mert valaki "növényevővé csinálja". Homoszexuális sem lesz attól senki, mert találkozik egy meleg aktivistával, vagy mert lát egy fotót egy melegről.
dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
3 válaszolo nagyon tévedsz . mindenben.
dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Sok fehérjére gyakorlatilag már csak a (hobbi- vagy igazolt) sportolóknak van szüksége, a többiek pedig ezt a többletet nem használják fel, azaz felesleges. Nem kell vegetáriánussá válni (a szó eredeti értelmében), de lehet kevesebb húst (és egyebet) is enni. Ha sokan gondolkodnának így, kevesebb állatot kellene elpusztítani (kereslet/kínálat), és több termőterület is maradna. A mindenevőség legendáját pedig el lehetne végre felejteni, ha ez alatt heti több kiló húst értenek. Lehetne kezdetnek tartani néhány húsmentes napot vagy akár hetet, persze nem úgy, hogy akkor most tészta lesz kenyérrel, vacsorára pedig rizs krumplival...
dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Én pl először étkezési zavar miatt lettem - aztán ez probléma mert tízéven át nem ettem húst.


Oké, de amikor gyógyulni kezdtem, azt is vissza akartam vezetni. Azt hittem, meghalok, úgy fájt eleinte a gyomrom tőle :(

dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3# Igazad van! Régen tisztelték az állatokat már az ősidőbe is!

Mert életet adtak azáltal hogy megették z emberek(nem haltak éhen) most meg iparilag semmibe se nézik őket!

dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 asper ***** válasza:
36%
Agyon verném, aki a kutyájának vega kaját ad. Aki meg rinyál hogy nem kell annyi fehérje az ne egyen semmit, ugyanis amit ő megeszik, arra meg konkrétan nincs szükség, csak nyammog a zöldségen feleslegesen...
dec. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Honnan tudod, hogy mennyi húst/fehérjét eszem, és miért lenne felesleges zöldséget "nyammogni"? Azokra gondoltam, akiknek a fizikai aktivitása minimális, nekik nem kellene szerintem túl sok húst enniük. Én sportolgatok, de ha nem tenném, én is kevés húst/fehérjét ennék.

5. voltam.

dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Soha senki nem akart engem vegánná tenni, ellenben 10 emberből 9 ba.szogat, hogy egyek húst, mert csak az a normális étkezés, ha mindennap húst eszem és egy beteg állat vagyok, amiért nem szeretem.
jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!