Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért drágák a vegán húspótló...

Miért drágák a vegán húspótló ételek?

Figyelt kérdés
Egyelőre a hús jóval olcsóbb. A növényi alapú táplálkozás elvileg fenntarthatóbb. Egy kg húshoz kell több kiló takarmány. Mégis olcsóbb a hús. Miért?

2023. aug. 6. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert a hús eleve itt van, a növények nagy része viszont többezer kilométert utazik, mire ideér.
2023. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Sok országban már egyre inkább kiegyenlítődik.
2023. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert aki olyan hülye, hogy nem eszik egészséges húst, az van annyira hülye is, hogy több pénzt képes kiadni egy "trendi" és "prémiumminőségű" - tehát logikusan drágább - élelmiszaripari pótszerért.


Ha olcsóbb lenne a pótszer, akkor logikus, hogy az nem lenne értékesebb annál, amit az helyettesít. Az emberek manipulációja jól jövedelmező üzlet!

2023. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert nem lehet őket méretgazdaságosan gyártani.
2023. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

1) kisebb kereslet

2) nincs rajta állami támogatás

3) luxuscikknek számít

4) maga az előállítás speciális szaktudást igényel

2023. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is benne van, mint a gluténmentes dolgoknál, hogy aki ezt veszi, annak ezt kell vennie (mindegy, hogy egészségügyi okokból vagy meggyőződés miatt), az nem veheti meg a bármilyen másikat, úgyhogy kb bármennyiért adható, akinek meg kell venni, az annyiért is meg fogja venni.


Nem tudom, hogy a vegán dolgoknál van-e erre konkrét példa, a gluténmentes dolgokban jobban otthon vagyok, de pl van egy csoki, amire néhány éve került rá, hogy gluténmentes (amúgy nem, csak gluténszegény), és azóta kétszer annyiba kerül, mint előtte, pedig semmi sem változott az összetevőiben.

2023. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Akciósan jó ezeket beszerezni.

Amúgy ahogy nő a vegánok száma, egyre több gyártó lesz és amiatt nem lesz ilyen drága, viszont azért óvatosan, ezek a készételek nem feltétlenül jók az egészségednek. Én kb. heti 1x tolom, ha nem akarok főzni.

2023. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Nincs rá támogatás + aki ezeket veszi annak “”muszáj”” ezeket vennie, a forgalmazók ezt jól tudják és a lehető legdrágábban adják.
2023. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Azért drága, mert ennyiért is el lehet adni, tök fölöslegesen.

A vegán étrendhez egyáltalán nem muszáj ilyeneket enni, a sima nyers zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék elegendöek, az azokból készített ételek tökéletesen elegendöek ahhoz, hogy egészségesen tudjanak táplálkozni.

A "mücuccok" föleg azoknak valók, akik divatból akarnak vegán módon étkezni, ezek viszont gyakorlatilag tele vannak vegyszerekkel, és rettentö egészségtelen dolgok.

2023. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

#9

Ha ezzel rám utaltál, akkor egyértelműsítem: szándékosan raktam idézőjelbe a "muszáj" szót.

Nyilván lehet (sőt, egészségesebb) teljes értékű növényi étrendet követni, mint ezeket a készkajákat venni, de HA pl. növényi halrudacska-utánzatra vágysz, akkor kénytelen vagy megvenni a boltit, legalábbis ilyen receptet én még nem találtam, hogy hogy készíthetném magamnak.

2023. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!