Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy vegán, vegetáriánus vagyok, vagy legalábbis ezzel kísérletezem, ha meglátják, hogy húsmentes ételt fogyasztok?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, mindenevő vagyok, húsmentes napot legfeljebb véletlenül tartok, ha úgy jön ki a lépés, de heti szinten eszem húsmentes ételeket is, újhullámos alapanyagból (pl. tofu, szejtán) készültet épp úgy, mint a tradicionális magyar konyha pár darab húsmentes ételét.


Nem egyszer megkaptam már kérdésként akár egy olyan pitiáner, mindenki által ismert étel, mint a rántott sajt fogyasztásakor, hogy "na, vega lettél?"


Más is tapasztalt ilyet (akár vegánként is)? Miért olyan meglepő, ha nem heti 7x csülkös pacal vagy rántott hús a menü?


jan. 22. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon tényleg fura a legtöbb embernek, ha adott olyan étkezés, ami nem tartalmaz húst. Én nem vagyok vega/vegán, de hetente 2-3 alkalomnál többször nem eszek húst. Aki ezt látja, az mindig rákérdez, hogy "Mizu, vegánkodsz? Husi nélkül jól tudsz lakni? Ez csak előétel?". Van olyan kollégám, akinek egy éve minden héten elmondom, hogy nem, nem vegánkodok, csak nem zabálok minden étkezésem mellé oldalast csirkeszárnnyal.
jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
En abszolut nem. Pedig egyutt eszunk a kollegakkal minden nap. Ma pl zoldsegkremes tesztat hoztam. Semmi extra nem tortent pedig beszeltunk ilyemsikrol
jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Elég gyakran, meg van aki következetesen vegánnak nevez amiért nem igazán eszek húst (de halat pl igen, meg tojást, tejterméket is), hiába szóltam már érte 100x. Nem értem mi a jó ebben.
jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb embernek halvány fogalma sincs, mit jelent a vega/vegán étkezés, másrészt hús nélkül nem tud elképzelni egyetlen alkalmat sem, illetve szeretnek belekötni abba, ki mit eszik vagy nem eszik.
jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Régen ez teljesen elfogadott volt, nem volt mindennap hús.

A mai világban persze mindenkinek ez villan be.Nem szoktam egyébként megjegyzéseket kapni.

jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

De akkor minek használ olyan szavakat amiről nem tudja mit jelent? :D

jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert ma sok ostoba hallja, hogy van vega/vegán, és csak addig jut el, hogy ezeket szidni kell.
jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!