Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A húsevők miért tombolnak a...

A húsevők miért tombolnak a húsmentes receptek alatt?

Figyelt kérdés

Nem ez az első alkalom, hogy ilyennel találkozom, de mindig megdöbbentő számomra és nem értem. Feldobott egy receptoldal egy babfasírt receptet a facebook-on. Alatta viszonylag sok komment.


"Egyétek akkor" (De ebből rengeteg)

"Mi is szoktunk ilyent csinálni, de mi rakunk bele húst is 😉"

"Undorító, minek elrontani a fasírtot 😠"


Meg ehhez hasonló kommentek. Valakik nagyon csúnyán fogalmaznak. Valakinek egyenesen sértő, hogy nincs hús az ételben. Valakit nagyon felháborít, hogy léteznek zöldséges ételek.


Olyan, mintha az emberek nem lennének azzal tisztában, hogy javarészt zöldségeket és növényeket esznek. Ide számolom most a gabonákat is. Köretek, savanyúságok, szendvics feltétek, fűszerek, szószók... Ezek nélkül zsírban sült pucér húsokat ennének, csakúgy önmagukban. Tehát ugyanúgy fogyasztják a "nyúlkaját", mint azok, akik csak "nyúlkaját" esznek, húsnélkül. 🤦🏻‍♀️


Férfiak és nők is vegyenesen szidják ezeket az ételeket. És oké, ha nem akarnak enni ilyeneket, ne egyenek. Nem kell. De miért kell receptes oldalak megosztott receptjei alá bekommentálni ilyeneket? Mi, akik nem eszünk húst ilyen-olyan okokból pedig már oda sem férünk, hogy esetleg ötleteket, tapasztalatokat cseréljünk.


5 receptből van 1 darab húsmentes, persze, hogy ott tolonganak a húsevők alatta. 🙄


Nem értem ezt a jelenséget.


(Aki nem inge, ne vegye magára.)


2023. jan. 4. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Mert az emberi természet az ilyen. A nyomorultat, ostobát, gyengébbet, kisebbet eltiporja.
2023. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Én húsevő vagyok, bár nem viszem túlzásba, talán heti 1x és abban sem mindent. Kizárólag sertés szűzpecsenyét és a csirke csontos részeit kedvelem. Igen, a farhátat és a szárnyat. Semmi egyéb húst nem eszem meg.


Mégis kénytelen vagyok azt mondani, hogy túltolod Kérdező!

Nem "tombolnak" a húsevők a húsmentes receptek alatt, bár előfordulhat ott is bunkó, mint ahogy a vegetáriánusok között is.

Nem tudom mi volt a provokáción kívül a célod, de pontosan kell neked is tudnod, hogy igazam van!

2023. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Pedig szerintem igaza van a kérdezőnek, én is ezt látom. Nekem is fel szokott dobni vega recepteket a Face, mert gyakran főzök ilyet, most pl. a Veganuár kihívás reklámjait, és komolyan nincs olyan, ami alatt ne lennének ilyen kommentek.


De ugyanez van itt gyk-n sok vegetáriáunus kérdés kapcsán, 2-3-4 komment után tuti megjelennek a húsevők, akik elkezdenek beszólogatni.


Én is eszem húst amúgy, nem vegaként látom ezt.

2023. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Pedig a kérdezőnek van igaza és én sem vagyok sem vega, sem vegán. Facebookon az ilyen videók, receptek alatt 80%-ban csak ilyen kommentek vannak.


Kérdező, ez egyetlen, talán inkább kettő dologra vezethető vissza. IQ szint és társadalmi hatások, szűkebb körben itt a családi neveltetésre gondolok. Ez néha okosabb embereknél is képes olyan szinten beleenni magát az emberekbe, akár a vallás. És innentől kezdve nem gondolkodik, csak azt mondja, amit tanult az ő szüleitől.

2023. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Én élőszóban kapom az ívet és a térítést, amikor megtudják, hogy nem eszem húst. Szerintem azért, mert a legtöbben nem tudják elfogadni azt, ha valaki más, mint ők.
2023. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kétségbeesve keresem Nórikát ***** válasza:
91%
Felőlem.mindenki azt eszik amit akar,de én maradok a húsnál.
2023. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Nekem is fura volt mikor egy hölgy kiírta Facebookra hogy sült babot, édespaprikát meg minden féle zöldséges mártogatóst tálalt karácsonyi vacsoraként. Nem mindenki tudja ilyenkor visszafogni magát. Én sem tudom elképzelni hogy lehet ilyeneken élni.
2023. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
7-es, biztosan elképesztően furcsa, hogy 8 milliárd ember a bolygón nem ugyanúgy szeret enni, valóban. Elképzelhetetlen.
2023. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

7

Miért kellene vissza fognod magad amiatt, hogy más mit eszik? Nem tudod tartani a lepcses szádat? Mi vagy te, egy ro*adt ősmajom? De még az sem olyan előítéletes, mint a te fajtád.

2023. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ezt én sem értem, azt mondja "nem mindenki bírja, visszafogni magát" :D


Hát meghalok az ilyen ősembereken :D Miért kellene kommentálni más étkezési szokásait, hogy lehetséges egyáltalán, hogy valakit felidegesít, más mit eszik?


Én tojok rá, miért érdekelne? Az ő ízlése, ő élete.

2023. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!