Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért zaklatnak a "ragadozók"?

Miért zaklatnak a "ragadozók"?

Figyelt kérdés
6 éve élek ovo-lakto vegetáriánusként. Az emberek (munkatársak, etc.) állandóan zaklatnak emiatt. Nagyon sokszor meg is bántanak. Én nem próbálom megtéríteni őket, ők mégis állandó jelleggel "beleugatnak". Miért képtelenek elfogadni, hogy ez az én döntésem? Fáj nekik?
2010. okt. 30. 21:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%

Talán jót akarnak neked. Nem akarják,hogy idő előtt beteg légy,vagy meghalj! Az ember gyomra és emésztőrendszere mindenevésre van berendezkedve. Nem olyan,mint pl. a növényevő szarvasmarháé.

De természesen úgy élsz,ahogy akarsz.

2010. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Sztem ezekben az esetekben 2 választásod van. Vagy elengeded a füled mellett a beszólásokat, vagy rövidre zárod őket: közlöd, hogy neked ez így jó, és nincs szükséged az életmentő jótanácsaikra. Hosszú távon ez utóbbi a célravezetőbb.

Az emberekbe be van programozva az szuperjó szokás, hogy aki nem kocka, azt formára kell szabni, mert vmi baj van vele. Képtelenek elfogadni, hogy nem mindenki látja ugyanúgy a világot.

Én már ezeket rég nem veszem fel. Vannak rosszabb napjaim, amikor fárasztanak a megjegyzések, vagy a susmusok a hátam mögött, de általában másnapra "kialszom".

Fel a fejjel, ne törődj velük. Bízz benne, hogy egyszer majd talán jobb lesz.

2010. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert nem tudják elfogadni, ha valaki másképpen gondolkozik mint Ők. Velem is ez volt. Én a helyedben egyszerűen megmondanám nekik hogy semmi közük nincsen az egészhez és ha továbbra is zaklatnának akkor nagyon megsértődnék. :D
2010. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Akármennyire lepontozták, attól még az első válasz a tuti. Ha nem szólnának emiatt, azt vehetnéd sértésnek, csak sajnos a mai közönyös világban, amikor az emberek jobbára telibe sz@rják, hogy mi van a másikkal, egyeseknek már ez a viselkedés a megszokott, és tolakodásnak veszik a gondoskodó empátiát is.


Ha viszont többről van szó, és tényleg zaklatnak, és sértegetnek, vigyázz!!!

A "ragadozók" növényevőket esznek! Sok zaklatásnak nagy zabálás a vége, nehogy Te is terítékre kerülj! :)

( bocs, lehet engem is lepontozni... :))

2010. okt. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Az első válasz egyáltalán nem tuti, mivel a lakto-ovo vegetáriánusok minden vitaminhoz, esszenciális aminosavhoz és ásványi anyaghoz hozzájutnak, egyáltalán nem egészségtelen. Talán utána kellene olvasni, mielőtt okoskodik az ember...

Kérdező: azért zaklatnak, mert ők sincsenek tisztában azzal, hogy ez az életmód egyáltalán nem egészségtelen, és csak azért, mert ők 2 pofára zabálnak mindent, ami az útjukba kerül, eszükbe sem jut, hogy mi utánajárunk annak, mit milyen mennyiségben kell fogyasztanunk. Egyszerűen nem gondolkodnak, és elfogadják azt, amit a média beléjük töm: méghozzá hogy hús nélkül elgyengülünk és meghalunk...:D Fáj nekik, hogy te gondolkodsz, és változtatsz, hogy nem vagy olyan, mint mindenki más. Ha belegondolsz ez az élet minden területén így van: aki máshogy öltözködik, az hülye, aki valamit máshogy csinál, máshogy gondolkodik, az is.

Ne foglalkozz velük. Engem is érnek atrocitások, főleg ha egy-egy új ismerősöm tudja meg, hogy vegetáriánus vagyok, de általában felhagynak az okítással, miután rájönnek, hogy fogalmuk sincs arról, mire van szüksége a szervezetünknek, és az miben található meg.

Ha meg vissza akarsz vágni nekik, nyugodtan megmondhatod, hogy a mekis meg burger kinges kaja meg az átlagember hétvégi menüje, a sülthús krumplival 100x egészségtelenebb és vitaminban szegényebb, mint bármilyen vega kaja.

2010. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Ha pl betegség miatt nem ehet az ember valamit akkor még sajnálják is ha pedig saját döntésből kifolyólag azt lenézik

Ez van .Én már 13 éve nyomom hús nélkül és qva jól érzem magam .Már fel se tűnik ha valakinek ez nem tetszik.

Vagy tudod mit kérdezz vissza a munkatársaidra h pl szereti -e a pacalt v vmi mást amit tuti nem szeret és kérdezd meg h ha olyan nagy húsevő miért nem eszik meg minden húst. pl Polipot,kutyahúst ,macskahúst vagy pókot .Hidd el azok után békén fognak hagyni!!!!

2010. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
83%
Biztos van aki csak jót akar, mert némi állati fehérje (na nem annyi, amennyire a húsevők gondolnak!) tényleg az egészségedet szolgálja!
2010. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

Első hozzászóló!

Az ember emésztőrendszere az emésztőnedvek kémhatása, összetétele és mennyisége, a mirigyek mérete, a béltraktus hossza alapján NÖVÉNYEVÉSRE van berendezve. Egyéb tulajdonságok (pl. fogazat, körmök)szintén ezt támasztják alá.

2010. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Talán írigykednek, mert ők nem tudják megtenni. Tudat alatt ezzel fejezik ki vágyukat, hogy bárcsak én is fel merném vállalni, azt az ént, aki valójában szeretnék lenni. Egy óvodás csoportban is kicikizik a normálisan viselkedő gyereket, aki mondjuk hallgat az óvónőre. Bátornak kell lenned, és hűségesen kitartanod az elveid mellett. Ne csüggedj, egyszer majd még ragyogni fog az igazság, amit képviselsz!
2010. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
25%
Hát talán ha nem hívnád őket ragadózóknak csak mert normálisan esznek...
2010. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!