Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ti miért letetek...

Vegák! Ti miért letetek vegetarianusok, és mióta vagytok azok?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb a hús nélkül élni?
2010. nov. 2. 14:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
35%
azért mert irtóznak a dagadt emberektől!
2010. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első: egy vega is lehet dagadt, és egy húsevő is vékony.. (pl én 169/52 és masszív húsevő vagyok! (ma 2 egész csirkemellet vágtam be + kis székelykáposzta sok hússal)) szerintem amúgy jók a zöldségek/gyümölcsök.. de nem tudnék hús nélkül élni :)
2010. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vega, de havonta egy hetet megkíván a szervezetem, hogy kihagyjam a husit. Ilyenkor zöldség zöldség hátán és tejtermék megy csak. Ekkor a család megőrül, mert kénytelenek külön husit készíteni maguknak, és hosszan győzködnek, hogy egyek már én is, meg hogy ők nem bírják. Aztán automatikusan visszaáll a húsigényem.
2010. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 10 éve vagyok vega, és állatszeretetből lettem az.

Nekem főleg azért jobb így, mert folyton bűntudatom volt, amikor húst ettem.

További pozitívum, hogy leadtam 5 kilót, amikor vega lettem, úgy hogy nem ettem kevesebbet.

2010. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! :) Én is meg szeretném gondolni hogy vega legyek e!! ( eddig nyúlvega vagyok) :D
2010. nov. 5. 09:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 8 éve lettem az. egyrészt állatszeretetből, másrészt egyébként is nagyon válogatós voltam, húst csak hétvégén ettem, és abból is csak csirke/pulykamellet voltam hajlandó, kiskoromban meg mindenféle húst úgy kellett lenyomni a torkomon... szóval nem volt nehéz lemondanom róla, a szagától is undorodom :S Egyébként azóta elmúlt a vashiányom, nagyon egészséges vagyok, viszont felszedtem pár kilót (most 54 vagyok, régen 50 körül /se/ voltam, amúgy 176 centi magas vagyok), amit nem sajnálok, mert így nem vagyok csont és bőr, pont jól érzem magam :) 21/l
2010. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

1 éve vagyok az és nekem is az hogy amikor mondja apám hogy mondjuk ez nyúl akkor mindig az jár a fejemben hogy"szegény nyúl,és én meg megeszem a testét"

amikor ki mentem a teraszra akkor megláttam 2 vadkacsát és rögtön oda hánytam

2010. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészről hiszem, hogy Isten egyik állatot sem szánta a tányéromra. Elégedett vagyok a zöldségekkel, gyümölcsökkel, magvakkal, ... annyira, hogy nem érzek vágyat állatok életének kioltására.


"És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül." (I.Móz. 1:29)


Biztos vagyok benne, hogyha az emberek nem készen vásárolnák meg a húsokat, hanem nekik is részt kellene venni a mészárszéki munkában, akkor nem ennék olyan nagy gusztussal a húst.

A tojásevésről az a véleményem, hogy inkább egyél házi-tojást, mintha nem ennél, és mondjuk vega lennél, de a húst, tejtermékeket cukorral pótolnád! Nem lépsz előre, ha egy másik helyen meg lentebb kerülsz az egészség létráján.

Azonkívül [link]



A másik érvem, pedig hogy nekem nagyon bejött. Saját testemen tapasztaltam meg, hogy a vega étkezés mennyire megváltoztat, jó értelemben. Ahogy a testben elraktározódott mérgek eltűnnek, az ember kicserélődik. Mintha felszabadulnál, és az állatias evésösztön is eltűnne belőled. Tisztábban gondolkodsz, s új értelmét is meglátod az életednek. Testi és lelki egészségünk nem választható szét egymástól. Részét képezi a két dolog egymásnak, befolyásolója egyik a másiknak.



Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk!



[link]


[link]



És, aki még nem fáradt el az olvasásban, esetleg érdekli is, egy nagyon szép bizonyíték: „De Dániel eltökélé az ő szívében, hogy nem fertőzteti meg magát a király ételével és a borral, a melyből az iszik vala, és kéré az udvarmesterek fejedelmét, hogy ne kelljen magát megfertőztetnie. És az Isten kegyelemre és irgalomra [méltóvá] tevé Dánielt az udvarmesterek fejedelme előtt; És mondá az udvarmesterek fejedelme Dánielnek: Félek én az én uramtól, a királytól, a ki megrendelte a ti ételeteket és italotokat; minek lássa, hogy a ti orczátok hitványabb amaz ifjakénál, a kik egykorúak veletek? és így bűnbe kevernétek az én fejemet a királynál. És mondá Dániel a felügyelőnek, a kire az udvarmesterek fejedelme bízta vala Dánielt, Ananiást, Misáelt és Azariást: Tégy próbát, kérlek, a te szolgáiddal tíz napig, és adjanak nékünk zöldségféléket, hogy azt együnk, és vizet, hogy azt igyunk. Azután mutassák meg néked a mi ábrázatunkat és amaz ifjak ábrázatát, a kik a király ételével élnek, és a szerint cselekedjél majd a te szolgáiddal. És engede nékik ebben a dologban, és próbát tőn velük tíz napig. És tíz nap mulva szebbnek látszék az ő ábrázatuk, és testben kövérebbek valának mindazoknál az ifjaknál, a kik a király ételével élnek vala. […]És minden bölcs és értelmes dologban, a mely felől a király tőlök tudakozódék, tízszerte okosabbaknak találá őket mindazoknál az írástudóknál és varázslóknál, a kik egész országában valának.” (Dániel 1. részletet)

2010. nov. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bosszúból: utálom a növényeket!
2010. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegák! Az ember mindenevő! Az evolúció során a szervezetünk a fogazatunk az emésztőrendszerünk úgy fejlődött ki hogy mi mindenevők vagyunk! Azaz húsevők és növényevők! A húsban vannak olyan anyagok amire szükségünk van, amit csak a hússal tudunk biztosítani mégha ti ezt nem is veszitek észre! Ez az állatsajnálat is túlzás! Ha nem eszed meg te, majd meg eszi más! Legalább több jut nekünk normális embereknek...
2010. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!