Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hol vesztek OLCSÓN a növényi...

Hol vesztek OLCSÓN a növényi tejet?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy nem kell hűteni?
2011. jan. 8. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én zabtejet és tejszínt használtam, amikor a lányom allergiás volt. Bio boltban vettem, és mivel a környezetünkben nem hemzsegtek ezek, kénytelen voltam olyan áron venni,amin adták.

A zabtejet és a zabtejszínt bontatlanul nem kellett hűteni, de bontás után igen.


Üdv!

2011. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, a nagy hipermarketekben (pl.: auchan) is van már bio részleg, ott valamivel olcsóbbak ezek, mint a kis bio vagy naturboltokban.
2011. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A bioboltban szoktam.
2011. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%

Most lehet, hogy én vagyok a tudatlan vidéki, de mi az a NÖVÉNYI TEJ? Amivel a nagy növények szoptatják a kis növényeket?

Oké, hogy vegán életmódot folytattok, de ne írjatok már baromságokat, légy szíves! A vegán bőr óta az a legnagyobb hülyeség, amit valaha hallottam.


Amúgy, gondolom szójatejre vagy kókusztejre gondoltál - megjegyzem, ez nem tej, csak a neve -, kapható a nagyobb szuper és hipermarketekben, bioboltokban. Vagy még esetleg az a tejnedv, ami a pitypangban van. (azért hívják tejnek, mert ez is fehér)

2011. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

15:07


A trollok menjenek már máshova piszkálódni Egy nyamvadt kérdést nem lehet már feltenni ebben a kategóriában. Ételek-italok kategóriában van másik 5 azaz öt topic, ott lehet húst enni. Ez a topic viszont a vegáké, ergó itt természetes, hogy senki nem eszik húst. Ez kb. olyan mintha egykét meggyőződéses katolikus bejárna a szex-szerelem kategóriába és minden eggyes kérdéshez beírná, hogy a házasság előtti szex a pokolra juttat.

Köszi, kedves tőled hogy aggódsz, de nem ez volt a kérdés.



Mindkét kifejezés angolból lett fordítva, nem véletlenül.


Azért írunk a műbőr helyett vegán bőrt, mert ez esetben a gyártó felelősséget vállal a termék morális korrektségéért.

Azért nem pót-tejet írok, mert abba beletartozhat a laktózmentes tej is, ami ugye nem vegán.

2011. jan. 8. 17:56
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem volt troll, csak leírta, hogy furcsán hat a kérdésed.

Amúgy a legtöbb bioboltban van szójatej, natúr meg akármilyen ízesített is. Ott egy kicsit drágább. Én még talán a Tescoban láttam szójatejet, de lehet, hogy az pont az volt, amit írtál, laktózmentes. Őszintén, én annyira nem figyelem ezeket a dolgokat, de megjegyzem, ha láttam valahol.

(off: egy átlagos szemlélőnek tényleg bután hangzik a növényi tej, érted, mire gondolok?)

2011. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kercza, a tapír!


Én nem vagyok vega, de sejtettem mire gondol a kérdező. Már elnézést, de nem tehetek róla, hogy ezeknek a tejpótló termékeknek ilyen nevet adtak. Lásd: szójatej, zabtej, rízstej stb.... Végül is a sálat sem hívjuk nyaktekerészeti-mellfekrencnek, pedig egykor ezt álmodták meg róla, mert ez magyarosabb...

Mivel a lányom 1 éven át nem ehetett/ihatott semmi tejszármazékot, tejterméket, tejfélét kénytelen voltam máshonnan pótolni. Neki meg édes mindegy volt, hogy hívják.


Üdv!

(Az első 2 válasz írója.)

2011. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagy? A Corvin bevásárlóközpontban most nyílt egy Müller, ott láttam rizstejet 370 Ft-ért. Ennél olcsóbban sehol nem láttam még. (Szintén allergia miatt nem fogyaszthattam tejterméket kb. egy évig)


Ha nem elérhető, marad a Tesco, ott 450 Ft körül van.


Mi mindig hűtőben tároltuk, egyszer vittem magammal 35 fok melegben, kiöntve, PET palackban szójatejet. Az egy óra alatt tönkrement, talán jobb a hűtő.


Meg a lódarázs sem ló, csak az a neve. A növényi tej sem tej, csak úgy hívják. Ha valaki nem ért valamit, akkor nem biztos, hogy a másik a hülye.

2011. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy próbáld ki a mandulatejet. A turmixgépbe mandula(előre felaprÍtott) ,víz, méz. Ha összetumixoltad, szűrd le. Ennél finomabbat még nem ittál :)

F/24

2011. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a legjobb minőség, de Tesco, Cora árul többfélét is, 500 forint körül van 1.5-2.5l (attól függ melyik), van amelyik még bio is
2011. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!