Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A növényi alapú sajt miből van?

A növényi alapú sajt miből van?

Figyelt kérdés
a multkor vettem sajtot és növényi alapút adott a csaj, lakto vegetáriánus vagyok, szal a sajtot megeszem, de én ugy tudtam a sajt az tejből van. vagy ez valami növényi olajból készült azt nem hiszem akkor sokkal drágáb lenne nem?
2011. okt. 19. 11:01
 1/4 Septimius válasza:
53%
Épp ellenkezőleg, a tej nélküli sajt szokott lenni az olcsóbb, és az tényleg növényi olajból készül. Pont ezzel spórolnak a sajtgyárosok, hogy sokszor még a tejes sajtot is növényi zsírokkal higítják.
2011. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyet hol lehet kapni? Mert én direkt kerestem, de eddig nem nagyon láttam.

Ugyanúgy olvad mint a hagyományos sajt?

2011. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajt növényi vagy mikrobiális oltóval


Oltó nélkül készült sajt.

Baktérium kultúrával előállított oltót, vagy növényi oltót tartalmazó sajt.


Ilyenek:

(A lista itt is csak a pillanatnyilag rendelkezésre álló információt tartalmazza.)


Kőröstej KFT. által forgalmazott, Hajdú sajtok. Ilyen a Hópille, az Enikő, a Kőrösi-Hajdú Trappista, a Kőrösi csemege sajt, és a Halloum sajt


SAPORI D'ITALIA KFT-nek a sajtjai


SOLE túró, feta sajt, - de csak ezek a SOLE termékek!!


TOLLE márkanevű sajtok (mind jó!)

TOLNATEJ RT termékei A címkén egy azonosító szám van: HU 264-EK

vagy HU 264-EGK (Ezeket a nagyobb áruházláncok saját merkanevükön forgalmazzák, nem írják rá, honnan származik, csak ezt a kis azonosító számot)

Pannon Rt. Pannontej termékei (mind jó)

[link]

2011. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

én coop-ba vettem trappista sajtot.

2011. okt. 19. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!