Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik megszállottan belekötnek mindenkibe, akik húst mernek enni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 23:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
83%
Semmi. Én is biztos belekötnék ha találkoznék eggyel,hogy hogy lehet hús nélkül élni.
2011. jan. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
97%
Hát én még nem találkoztam ilyennel, de biztos jól kiosztanám az illetőt :D Vagy kiröhögném... Kedvfüggő...
2011. jan. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
76%
Ezek olyan vallásos emberek, akik félreértelmezik a vallásukat. Ennek megfelelően úgy kell kezelni őket, mint a többi vallási fanatikust.
2011. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
64%
Én vegetáriánus vagyok,de soha nem kötök bele senkibe,mivel ez a saját dolga mindenkinek.Inkább a húsevőkre jellemző ez a magatartás,hogy mi van,megint nyúl kaját eszel?Utána meg csodálkozik hogy én még mindig focizok,ő meg már régen liheg a padon ülve.De mondom,ez mindenkinek a saját dolga.Én azokba a vegákba szoktam inkább belekötni,akik már túlzásba viszik.Ha ezt valaki rosszul csinálja,vagy hirtelen kezd bele drasztikusan,az bele is halhat.Mindenesetre nekem van jogom az állatok védelmében felszólalni,a húsevőknek viszont nem igazán hiteles,ahogy az állatszőrmét viselőknek sem.De ez már egy másik kérdés lenne.
2011. jan. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
47%
Inkább ne szólj a témához,ha csak hülyeségeket tudsz írni.Olvasd el amit az előbb írtam.A normális vegetáriánizmus egészséges,és nagyobb állóképességet biztosít,meg nem teszed ki magad különféle betegségek MAGASABB kockázatának.De nem kell csinálni,ez mindenki saját maga dönti el,csak a magyar erre is ráér hogy vitatkozzon alvás helyett.
2011. jan. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
68%

"normális vegetáriánizmus egészséges"


Kár hogy az ember mindenevőnek alakult ki!És kár hogy a szervezetnek kell az állati fehérje!

2011. jan. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
57%

"nekem van jogom az állatok védelmében felszólalni"


Ugyan már milyen állatok védelmében? Azokéban amiket azért tartanak hogy megegyük? Ha nem ennénk meg őket akkor nem lennének! Akkor mit védenél? Ez a logika!

2011. jan. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
50%
Mondtam én hogy a húsevők kötözködnek.Ez most is bebizonyosodott.Szerintetek a sajt meg a tej nem tartalmaz elég állati fehérjét?Mint megírtam,ésszerűen kell csinálni.Én a tojást is megeszem főzve.Az állatok védelme?Azért hogy legyen tej,sajt,tojás,kell hogy legyenek tehenek,baromfik.De ezért még nem kell őket levágni.Többfajta vegetáriánizmus létezik,halvány fogalmatok sincs az egészről,de okoskodni azt tudtok.
2011. jan. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
72%

Én is vega vagyok (lakto-ovo), de még sosem kötöttem bele senkibe életemben. Ellenben ha találkozom valakivel, és esetleg kiderül, hogy vega vagyok (nem szoktam nagy dobra verni, de ha együtt eszünk,v valami akkor persze rájön az ember) rögtön agresszív vitatkozásban és támadásban van részem, ilyen érvekkel, hogy ő nem ezért mászott fel a tápláléklánc csúcsára (nem mintha ő mászott volna fel), a növényeknek is fáj (főleg, hogy nem képesek fájdalmat érezni), amúgy is erre tartják az állatokat, és nem is születnének meg (mert tej, tojás, sajt, vaj stb. nem kellene az embernek, ugye... az meg mellékes, hogy sokkal jobb lenne nekik, ha nem születnének meg), na meg hogy egészségtelen (persze, India egész lakossága nyilvánvalóan szellemi fogyatékos és beteges, mert vega, na meg a japánok is, mert nem esznek tejtermékeket szinte egyáltalán, mindemellett persze a legjobb szinte náluk a halálozási életkor, plusz ha valaki egy kicsit is utánanéz, tudja, hogy az összes esszenciális aminósav megszerezhető könnyedén tejtermékekből és növényekből + az köztudott, hogy ásványi anyag s vitamin 100x több van a növényekben. Ami kevésbé köztudott az az, hogy a húsból főzés/sütés folyamán kilöljük majdnem az összes hasznos aminósavat :). Hát kb ennyi.

Ha belémkötnek, megvédem magam. De sosem mentem és soha nem is fogok odamenni 1 emberhez sem, hogy te, ne egyél már húst, mert ilyen meg olyan egészségtelen és amúgy is gyilkosság. Sosem a vegák voltak azok, akik intoleránsak, hanem a mindenevők. Elég vicces is lenne, ha a kisebbség provokálná a többséget... Bár ez a kérdés önmgában bizonyíték az egészre.

2011. jan. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
93%

"a növényeknek is fáj (főleg, hogy nem képesek fájdalmat érezni)"

De képesek, kimutatták.


"amúgy is erre tartják az állatokat, és nem is születnének meg"

Normális helyen csak a tejért nem tartanak állatot. Akkor az szekeret húz, megnyúzzák, stb.


A többiben úgy nagyjából igazad van... de a fanatikusok mindkét oldalról kötözködnek. Ha te vegetáriánus vagy, értelemszerűen csak az egyiket szoktad tapasztalni.

2011. jan. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!