Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszállottan ügyelek a...

Megszállottan ügyelek a kilóimra terhesség alatt, néha úgy érzem, túlzásokba esek. Más még van így vele?

Figyelt kérdés
1. terhességemnél 20kg-ot szedtem fel, majd a szoptatás alatt még 4-et, úgy, hogy nem zabáltam, csak jól ettem. Mindig csak annyit, hogy mikor befejeztem az étkezést, még tudtam volna enni. Mégis rengeteg kilótól kellett megszabadulnom, és utáltam még a tükröt is. Most 30 hetes terhes vagyok, naponta mérlegelem magam, és a legkisebb hízás is idegesít. Tornázok minden nap és napi 5x-6x eszek, de madár-mennyiségeket. Tudom, hogy ez nem helyes, de azt hiszem kényszerem van, hogy ne hízzak. A baba egyébként korának megfelelő méretekkel rendelkezik, és ígyis híztam valamennyit. Más érzi még magát ennyire rosszul a felszaladó kilók miatt?
2011. márc. 21. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
engem is zavart ahogy jöttek fel a kilók, de azért ettem amennyit jól esett. a 40. hétre 12 kiló jött fel, örültem volna, ha párral kevesebb, de az igy még jó, úgy tűnik ennyi kellett. te is egyél rendesen (nem mondom, hogy csokival tömd magad, de ne diétázz most), meglátod mennyi jön föl, aztán szülés után bőven ráérsz leadni, nehogy ennek rossz következményei legyenek. most a baba és a te egészséged a legfontosabb, gondolj erre.
2011. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

engem is idegesitenek a felszedett kilok.nem az első terhességem és nem is a második,tudom hogy utánna viszonylag hamar le fogom adni.Én is állandoan méregettem magam végig,de aztán feladtam a dolgot kb úgy a 36. hét körul.

egyébként van egy ismerősöm aki az első babáját várja és képes a terhesség alatt fogyozni.hizni nem hizott csak fogyott miota terhes,és közölte hogy neki ugyan nem kell több gyerek mert ő vigyázni akar az alakjára....na ez az a fajta nő aki inkább ne vállaljon gyereket,ha fontosabb neki a csoffadt alakja mint a baba egészsége.nem mondom hogy hizzunk elefánt méretűre terhesség alatt de azért mindennek van határa szerintem.Én amondo vagyok hogy ne idegeskedj a kilok miatt utánna biztosan Te is le tudod majd dobálni magadrol a felesleget.udv egy 3 gyerekes 39 hetes kismami

2011. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne aggódj, vizesedsz is, és azt hiába szeretnéd megakadályozni, nem fog menni. Első babával 16 kilót híztam, pedig alig ettem, legalábbis nem többet, és nem többször mint a terhességem elött. A végén a védőnő már azt mondta ne egyek annyit, én meg azt mondtam, hogy akkor éhenhalok, mert eddig sem zabáltam. A szüléssel akkor lement tíz kiló, rettenetesen vizes voltam. Rajtam maradt hat, szoptatás alatt meg még felugrott négy, szintén nem értem hogyan, bár én hormonokra gyanakszom.

És az a tíz kiló az atyaúristennek nem akart lemenni, két évig, tornáztam, diétáztam, még koplaltam is, és semmi. Napi egy óra edzéssel, és emellett napi három étkezéssel, amiből kettő saláta volt, vagy gyümölcs, egy hónap alatt lement rólam 40 dkg! Azt hittem megüt a guta!

Aztán belenyugodtam hogy ez van és kész, gondoltam majd lenyelem ezután is a gúnyos megjegyzéseket ahogy addig is. Elmentünk nyaralni, ahol meg kijött rajtam a napallergiám, ittam rá calcimusc-ot, és másnap egész délelött pisilni jártam. Mivel a pöttyeim nem múltak el, ittam mégegyet, fura volt, mert könnyebbnek éreztem magam, mintha nem lettem volna annyira felfújódva.Hazajöttünk, ráálltam a mérlegre, és elakadt a lélegzetem, fogytam öt kilót három nap alatt. Gondoltam, hogy biztos a calcium, vettem egy doboz béres calciumot, és azt beszedtem. A maradék öt kiló lement diéta, torna, önkínzás nélkül egy hónap alatt. :O


Most második babámat várom, és az első hét hónapban négy kilót híztam. Most az utolsó négy hétben viszont felment négy kiló, fogalmam sincs hogyan, ugyanannyit eszem, és odafigyelek arra hogy amit eszem az egészséges is legyen. Viszont dagad a bokám. Az első terhességemhez képest most később, mert 32 hetes vagyok, az első babánál már az ötödik hónaptól dagadt a lábam.A hirtelen felszedett négy kiló valszeg megint víz, nem tudok vele mit csinálni.


Amúgy én nem éreztem volna magam rosszul a tíz kiló plusszal sem ( így voltam 65 kg, és 165 cm magas vagyok, tehát még bőven a normál kategória ), nőiesebb lett az alakom, csak anyós szekált azzal hogy dagadt, igénytlen vagyok, ne vegyek már új ruhát, mert úgy nézek ki hogy nekem már úgyis mindegy mit rángatok magamra, és hasonló kedvességei voltak. Eleinte nem érdekelt, csak két év után már az agyamra ment...tudod, ha sokat mondogatod valakinek hogy hülye, előbb utóbb elhiszi. Én is elhittem, hogy igaza van anyósnak.

2011. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Szerintem inkább vigyázz a kilóidra mint hogy sok felszaladjon.Én az első babával 6 kg híztam a másodikkal 12kg és nem is tudtam leadni mindet.Most várom a harmadik babámat és 9 kilót híztam.Nem figyelem betegesen hogy mennyit eszem de én is naponta 5-ször eszem.Sütit és édességet nem igazán eszem és a szénhidrátra is odafigyelek mert nekem volt már gondom a cukorral.


40+3 hkm

2011. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azon múlik, ki mennyit szed fel.

Számít az alkat, és hogy amikor teherbe esik valaki, akkor van-e rajta súlyfelesleg, vagy nincs.


Én mindkét babámmal 20 kilót szedtem fel, pedig a másodikkal még a cukrot is vissza kellett fognom (a megfelelő érték legmagasabb sávjában voltam), de kb. fél évvel a szülés után normál alkatom volt, egy évvel a szülés után pedig mindkétszer már kevesebb voltam, mint amikor teherbe estem. (52-53 kiló lenne az álomsúlyom, most a másfél éves pici mellett 49 vagyok, és nem is bírok felszedni, mindenki ezzel cikiz)

2011. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel.Figyelek hogy a hízásom folyamatos legyen.11 hetes terhes vagyok és már feljött 2kg.Pedig számolom a kalóriákat nem eszek édességet,nem is kívánom,és heti 4szer Kondizok(12éve edzek).Viszont észre vettem tegnap egy érdekeset.Edzés után 2cm-t össze ment a derekam és a combom is.Tehát valószínüleg ez nem zsír hanem víz,és ezzel biztos sokan így vagyunk.
2011. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ijesztő tud lenni hogy én akármilyen elszánt voltam, ugyanúgy hízok mint az elsőnél. Kezdek hinni abban hogy belénk van programozva hogy mennyit hízunk, és addig kínoz a szervezet az étvággyal, amíg el nem jutunk oda. Persze meg lehet akadályozni, de nagyon nehéz. Én állandóan üres levesekkel meg almával próbálok jól lakni, úgy érzem alig eszek normális kaját, nem tudom mennyit híznék ha elengedném magam. Így is meglesz a 17 kg, mint az elsőnél, hacsak csoda nem történik a köv. 3 hónapban. Na meg teljesen átalakul az emésztés, ezt ugye tapasztaljuk.

Remélem azért most is lemegy egy év alatt, ezért próbálom nem túlaggódni, csak nincs kedvem cipelni a többletet:(

2011. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én SAJNOS egyáltalán nem vagyok képes ügyelni rá....

Irigyellek.

2011. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is figyelek a fehérje,szénhidrát és zsír bevitelre.Arra hogy melyik napszakban mit eszek és iszok e elég folyadékot.De közben ahogy már korábban írtam számolom a kalóriákat.Ált napi 1600kcal.A babának is mindent megadni hogy egészséges legyen és mi se hízzunk el...most látom csak milyen nehéz:)
2011. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!