Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem bírok 1 falat...

Miért nem bírok 1 falat húsnál többet lenyelni? Mitől lehet ez? 16/F

Figyelt kérdés

Ha megeszek 1 falat húst, akkor rettenetes hányinger fog el. Amikor utána több húst akarok enni hiába erőlködök nem tudok semennyit se lenyelni, pedig hiába akarom. Ez miért van? Nagyon szeretnék már húst enni. :S

(10 éve vegetáriánus vagyok emiatt.)


2011. márc. 3. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az agyad nem engedi,hogy lenyeld a húst..mivel vegetáriánus voltál 10 évig..így úgy viselkedik az agyad,hogy ez tiltott gyümölcs számodra.Pszichológus szerintem tud segíteni...
2011. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Milyen húst? Baromfira pl. lehet allergiás az ember. Én is csak azt vettem észre, hogy rosszul vagyok kajálás közben, meg szép lassan leépültem tőle.

(azelőtt anyámnál nem ettünk csirkét)

2011. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

16 évesen az én fiú rokonaimnak nem volt étkezés hús nélkül!!

6 éves korod óta vega vagy??

Ez már tényleg orvosi probléma!

2011. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sok gyerek alapjáraton undorodik a hústól( a legtöbbjükbe tömni kell, hogy na egyél még egy kis husit...), van akit sikerül hozzászoktatni, van, akit nem.

Ha nem zavar, ne foglalkozz vele (mármint ha jólérzed magad vegaként), hiszen az esszenciális aminosavakhoz így is hozzájutsz, a vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz meg főleg.

Ha zavar és változtatni szeretnél, akkor valószínűleg tényleg a pszichológus a legjobb megoldás. Állhat valamiféle "trauma" is a háttérben, pl. disznóvágás látványa, vagy hasonlók.

2011. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 19:31

Szülők szerint kiskoromban láttam egy disznóvágást és azért vagyok vega, de már nem emlékszem.

Ahhoz képest még sokáig megettem a húst az oviban, de valamiért otthon nem.


ma 18:38

Kicsit több, mint 10 éve vagyok vegetáriánus, úgy kb 4-5 éves korom úta.

2011. márc. 3. 20:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Én meg soha nem ettem meg, a szüleim mindig tömték belém fölöslegesen mert kirohantam a fürdőbe és kiköptem az egészet. Aztán a sarkamra álltam és leállítottam őket. Ha te nagyon akarsz húst enni szerintem is menj el egy pszichológushoz, biztos vagyok benne hogy az a disznóvágás közbe játszik.

18L

2011. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz nem akarok menni, mert nem bírom őket, mivel általános iskolában 4 évig jártam hozzájuk. :S
2011. márc. 4. 18:58
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy az imádott nagypapám:,,ha igazán éhes lenél,bármit megennél"!!

Szóval ülj le a husi elé és győzd le,vagy a csirkével kezd,vékonyra szeletelve zöldséggel összepárolva,picit megpirítva!

Hátha úgy megeszed!

Amúgy ez tényleg pszichológiai probléma!!

2011. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ezzel pszichológushoz kell menni! Én sem birtam, de ez lelki probléma, nem fogja megoldani de rájön az okára, akkor pedig te tudsz magadon segíteni! Minden fejben dől el, de ha nagyon nem megy ne egyed meg!
2011. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd, ha undorodsz tőle.Tejtermékből, tojásból és a növényekből mindenhez hozzájut a szervezeted, amire szüksége van. Biztos van oka, hogy a tested tiltakozik.Majd eljön az ideje, s akkor megeszed, ha meg nem, az se baj...Egészen jól meg lehet lenni nélküle.

Ha erőlteted, annál rosszabb.

2011. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!