Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki kövér annak hogy hogy...

Aki kövér annak hogy hogy többet kell ennie? Titeket zavar a kövérség?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem hogy:


Mondjuk van 1 normális étrend nem kevés de nem is sok. De aki kövér az hogy hogy többet eszik a megszokottnál mindíg?

(tisztelet a kivételnek)


Tényleg megszokás kérdése vagy más oka van? Mert azért nem értem hogy ha valaki kövér akkor annak rengeteg anyag raktározódik fel a szervezetében (nem csak zsír) így a szervezet bővelkedik mindenféle tápanyagokban. Akkor miért van ez?


(most azon kívül hogy megszokás kérdése)



2. kérdés : Titeket zavar úgy a kövérség hogy valaki kövér és látjátok ahogy mértéktelenül "tömi" magát? Az engem se zavar aki próbál lefogyni vagy nem akar tovább hízni de aki mértéktelenül zabál.....



És itt azon van a hangsúly hogy "látod is hogy mértéktelenül eszik".....van ilyen tapasztalatotok?


2011. szept. 11. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Te nagyon ráérsz...:D főleg, hogy a felét se érteni annak, amit szeretnél. Ugyanattól az étrendtől van aki hízik, van aki súlyt tart, van aki, fogy. Van egy úgy nevezett alapanyagcsere, ami ahhoz kell, hogy életben maradj és rendesen működj. Ez egy kövér embernél több, mert nagyobb testet kell fenntartani, de több egy fizika munkás esetében is, vagy egy sportolónál. Ha egy nem mozgó ember hirtelen nekiáll sokat sportolni, de súlyt akar tartani, akkor többet kell ennie. Szerintem ez világos. A másikat nem értem, hogy zavar-e, hogy valaki több eszik, mint én?:D Nem törődök ilyesmivel, aki kövér, kövér, aki sovány, az sovány. Mindenki egyen annyit és azt, ami neki tetszik. Semmi közöm hozzá. Neked se.
2011. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel az anyagcserét illetően. Plusz vedd még számításba, hogy akin sok a súlyfölösleg, az állandóan cipeli ezt a terhet, ami több fizikai "munkát" jelent. Ha mostantól kezdődően egy 30 kg-os hátizsákot cipelnék magammal mindenhozvá, biztos, hogy több ételre is volna szükségem. Ezekhez a terhelésekhez az izomzat is hozzáalakul, amik ugyancsak többletenergiát igényelnek.


Van egy másik csoport is, akinél fordított a képlet, ezek akik pszichés okokból, elsősorban stresszlevezetés miatt esznek. Nem tudom, a kövér emberek közül arányában mennyit tesz ki réteg, de elsősorban azért említem, mert én magam is stresszevős vagyok, csak -- kopogjam le! -- azon szerencsések közé tartozom, akiken ez nem rakodik le. De át tudom érezni azok helyzetét, mert egy fárasztó nap után kaparom a hűtő oldalát, ha nincs mit majszolni elalvás előtt.. :(


És végezetül, mértéktelenül zabálót nem ismerek, de olyat igen, akinek súlyos egészségügyi gondjai vannak a túlsúly miatt, és bár nem eszik sokat, de szinte kizárólag zsíros kajákat, és csokit, ahol csak lehet. Tény, hogy semmi közöm hozzá, de szerintem nem szép látvány.

2011. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kérdezni sem szabad?-.- Látom nem.....az intelligensebb részét köszönöm.
2011. szept. 11. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
De milyen kérdés az, hogy "Titeket zavar a kövérség?"? Ennyi erővel, téged zavar, ha valaki pattanásos? Nem esztétikus, az egyént zavarhatja, de az ő dolga, hogy változtat-e rajta, vagy sem. Van, aki világéletében kövér, mert mondjuk már a szülői házban is arra 'nevelték', hogy a finom étel zsíros, cukros, a nasizás meg jó. Az ilyen gyerek kövér lesz. Van, akinek csak változik valami az életében, mondjuk nincs annyi ideje enni, ezért rászokik a gyorséttermekre, vagy esténként kizabálja a hűtőt. Ő is meghízik. Van, akinek csak nincsenek barátai, magába fordul és az evéssel vigasztalódik. Mindenki más miatt lesz kövér, a legtöbb kövér ember sem azért kövér, mert egész állónap ül és eszik. Csak többet eszik, és rossz kajákból, mint amit kellene. De ugyanúgy ember. Te meg úgy tetted fel a kérdést, mintha a kövér emberek valami érdekes "lények" lennének.
2011. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, ha tényleg zabálni látom, csak lenézem. Az ilyen embernek semmi önuralma sincs. Amúgy meg azért eszik többet, mert ki van tágulva a gyomra, és valóban egy egyszerű sétával is több fizikai munkát végez, mint más.
2011. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

más dolog ha valaki pattanásos mintha önhibájából elhízás miatt kövér

a pattanásosságról nem tehetnek

azért esznek többet valóban mert kitágult a gyomruk és megszokás is hogy tömik magukat

2013. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!