Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, hogyan oldjáto...

Vegetáriánusok, hogyan oldjátok meg azt a helyzetet, ha vendégségbe mentek, ahol mindenki húsevő?

Figyelt kérdés
Párom rokonságához megyünk ebédelni. Még nem tudják, hogy én nem eszem húst. Gondolkozom, hogy szóljak -e előre a házigazdának, esetleg felajánljam hogy viszek magamnak külön ételt. Nem tudom, hogy mi a jobb, de a lényeg az, hogy nem akarok senkit megbántani.
2011. márc. 10. 11:20
 1/9 DannyZuko ***** válasza:
91%
nem kell azzal megbántani senkit. szerintem jelezd feléjük és kérd meg a házigazdit, hogy enked hamár húst sütnek, akkor legyen kedves 1-2 szelet sajtot, karfiolt, gombát, esetleg halat (ha megeszed vega kéne), amit sok vega fogyaszt vagy ilyesmit kisütni a hússal együtt és azt fogyazd. Ha van a húshoz sali, akkor pláne nyertél. :) Még salit is ehetsz hozzá. Nálunk is a család egyik fele vega. Nincs ezzel semmi gond. mindenki tiszteletben tartja a másik döntését.
2011. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
93%
a párod szóljon h te vega vagy,és úgy készüljenek
2011. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

így van, nem Neked kell szólnod, hanem a párodnak. ők látnak Benneteket vendégül, és, ha tudnak róla, hogy vegetáriánus vagy, nyilván figyelmesek lesznek a menü összeállításánál, és nem akarnak húst ráderőltetni.

biztosan kedves, normális emberek, akik mások szokásait

tiszteletben tarják.

semmiképpen ne vigyél ételt magaddal, az valóban sértő lenne a Te részedről.

2011. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Saját maganak semmi esetre se vigyél külön ételt, mert az nagyon rosszul veszi ki magát. A barátod szóljon, hogy te nem eszel húst. Ha a szülök megkérdezik, hogy mit készitsenek neked alternativaként, akkor tehetzs rajra keresztül javaslatot (de csak valami egyszerüt, nem különleges tofu/szójafélét, hanem zöldségeket). Ha nem kérdeznek vissza, akkor egyszerüen csak a köritésböl egyél, biztosan lesz olyan, ami hús nélküli.
2011. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is úgy gondolom,hogy a félre értések és a sértődések elkerülése végett párod jelezze, hogy te vega vagy. Esetleg - ha a vendéglátók nyitottak rá - egyeztessétek azt,hogy mi az amit megeszel (Pl. tejes, tojásos, halas dolgokat stb...)


Üdv!


ui.: én vendéglátóként örülnék, hogy ha előre szólnának, hogy a vendégem vega, mert háziasszonyként agy tudnék megfelelni a legjobban. Amúgy meg mindenki szereti, ha dícsérik a főztjét, és elfogy. :)

2011. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szólj előre, én nem szoktam mondjuk szólni, nagymamámhoz és a párom anyukájához szoktam menni ebédre de ők tudják hogy vega vagyok mamám mindig főz nekem és ikertesómnak külön kaját.
2011. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Végül párom szólt, és nagyon kedvesek voltak, még külön levest is főztek nekem hús nélkül.

Minden jót kívánok Nektek!

2011. márc. 17. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor örülhetsz, hogy ilyen rendes a rokonság!
2011. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha barátaimhoz megyek,ők tudják

ha pl párom ismerőseihez,akkor a barátom szól

ha meg nem szólok,akkor a köretet szoktam enni,pl krumplipüré vagy rizs ilyenek,de ha nagyon nincs mit akkor kérek egy szelet vajas kenyeret :)

2011. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!