Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek a Krisnások...

Miért nem esznek a Krisnások hagymát és fokhagymát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 12:08
1 2
 11/19 anonim válasza:
42%
Egy krisnás barátnőm annyit mondott a hagyma-és gombafogyasztásról, hogy az "tilos", ugyanis rohaszt. Hogy ez mit jelent...? :)
2011. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Tudtad h az amerikai pilóták felszállás előtt - asszem - 2-3 nappal nem ehetnek fokhagymát , mert rontja a koncentrációs képességeket. Ugyen ez igaz minden hagymatipusra, csak nem ilyen látványos módon.

Meg lehet, hogy azért sem, mert nem szeretik, ha büdös lesz a szájuk :D

Ja, amúgy a hagyma a szenvedély kötőerejében van, tehát izgatottá teszi az elmét - ami meditáció során nem praktikus -, és serkenti a nemi vágyat - a nemi élet fokozza a test tudatosságot és az érzékkielégítéshez való vonzódást, ami homlokegyenest ellentétben áll a krisnások céljának, vagy is megvalósítani, hogy "nem ez a test, hanem lélek vagyok". Meg még pár ok... :D

2011. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 waces válasza:
0%
mert hulyek. illetve mert megideologizaljak, hogy miert nem jo (valojaban azert, mert pl nem lehetett az osi indiaban beszerezni). divatbol nem esznek fokhagymat/hagymat/gombat (meg sokminden mast)
2011. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
tyű waces, te aztán képben vagy :D, az ősi indiában nem lehetett beszerezni, amikor a szentírásaik írnak róluk??? - a fokhagyma pl. ayurvedikus gyógyszer! -, és pontosan le van írva, hogy miért nem jó fogyazstani - nem kedvező a lelki életet gyakorlók tudatára stb...
2012. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 waces válasza:
0%
Evekig kozel voltam krsnatudatuakhoz,ugyhogy igen,kepben. az a butasag,hogy a tudatra nincs jo hatassal az a megideologizalas. egyebkent szivesen veszem a szanszkrit eredetiket (nem az eutopaizalt forditasokat)
2012. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 waces válasza:
A fokhagyma nem ua,mint a hagyma. az elobbit hasznalja a vedijus gyogyaszat,taplalkozas. utobbit nem. az oka,amint irtam is,foleg megideologizalasa a sajat butasaguknak (evekig krisnasokkal eltem,ugyhogy elso kezbol kaptam az infokat. de szivesen veszem a szanszkrit eredeti hivatkozasokat a vegtelen indiai hagymafoldekrol :) )
2012. jún. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 waces válasza:
Bocs a duplaert
2012. jún. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Mert vágykeltő.
2014. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A hagyma és a fokhagyma vágykeltő. Elég nehéz cölibátusban élni, ha ilyeneket eszel.
2014. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!