Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok nyitottabbak...

A vegetáriánusok nyitottabbak a spirituális dolgok felé?

Figyelt kérdés

A lelki-szellemi fejlődése más annak aki nem eszik húst?

Tapasztalat?


(Olyan vegetáriánus és vegánok válaszait várom akik elvi vagy vallási okok miatt nem esznek húst.)


2011. máj. 11. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Részemről ateista vagyk, kifejezetten kritikus világnézettel. Szóval nem nagyon fejlődött a szellemem.
2011. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi. :))
2011. máj. 11. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is szintén ateista vagyok, de azt gonolom ez nem zárja ki a szellemi-lelki fejlődést, sőt...


Aki elvi okokból nem eszik húst, az eljutott az élet tiszteletének egy magasabb morális fokára, ami azért nyitottságot, empátiát feltételez.

Meg lehet közelíteni ezt a kérdést mindenféle vallásos szemlélet nélkül, pusztán morális alapon. Mint tudjuk a kő ateista punkok/Hc-sek között amiatt gyakori a vegánok megjelenése, mert ők az anarchista vagy hasonló radikálisan liberális elveik miatt elvetik a kizsákmányolás, gyilkosság és a rabszolgatartás rendszerét, és az állattartást is ide sorolják.

Nekem morális teher volt a húsevés, és örülök hogy megszabadultam tőle, de spirituálisan nem érzem magam hívőbbnek/megvilágosodottnak stb.

Természetesen érdeklődöm a vallások iránt de nem résztvevőként, hanem csak külső szemlélőként.

2011. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 doboszoli ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz.

(akkor is csatlakoznék, ha nem "ismerném")

2011. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én először undorból lettem (ovo)vegetáriánus kisgyerekként, de tizenéves koromtól elvből is. én nyitott vagyok ilyen dolgokra, de az egész családom is ők esznek húst, talán könnyebb a felfogásom mint nekik, könnyen tanulok, könnyebben teszem túl magam a nehéz dolgokon, önművelő vagyok(odafigyelek h rendesen viselkedjek stb stb a tesóim meg...pont mint akiknek nincsen anyja)érettebb vagyok mint a tesóim (ezt nem én mondom, hanem a környezetem) meg ilyenen, hiszek Istenben ezzel ellentétben nem vagyok híve egyik vallásnak sem, hülyeségnek tartom, nekem van egy elképzelésem és a szerint cselekszem. nagyon szeretek kertészkedni ilyenkor el lehet gondolkozni dolgokon, spirituális dolgokkal foglalkozó könyveket szoktam olvasni

(szüleim nem foglalkoztak velünk soha) valami ilyesmi.

18L

18L

2011. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam arról, hogy a lelki fejlődésünk egy szakaszán el hagyjuk a húsevést. De kíváncsi voltam/vagyok személyes történetekre is.

Köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 16. 15:14
 7/7 anonim válasza:
Volt egy fél év, amíg én sem ettem húst, de kinőttem. Alkoholt 18 éves koromig nem ittam (direkt, önszántamból).
2011. jún. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!