Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Írnátok nekem nagyon-nagyon...

Írnátok nekem nagyon-nagyon fincsi vegetáriánus receptet (kezdő vagyok)?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
A falafel nagyon finom, csak nem tudom a receptet. Egy nem-vega.
2009. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én csípős cukkinis csirkemellet szokatm csinálni, isteni, én ajánlom neked, csak hát csirkemell nélkül. :) A recept: Hozzávalók:1 nagy vagy 2 kicsi cukkini,4-5 db paradicsom, 2-3 zöld peperóni, 1-2 gerezd fokhagyma,rizs,egy teáskanál vegeta,só,bors, oregánó, rozmaring, kakukkfű,olivaolaj.


Amennyiben héjával együtt kívánjuk fogyasztani, mossuk meg alaposan a cukkinit. Vágjuk fel hosszában és távolítsuk el a magokat. A paradicsomot felkockázzuk. A fokhagymát vágjuk apróra, a peperónikat vágjuk vékony karikákra. Ízlés szerint távolítsuk el előtte a magokat.


A zöldséget közepes fokozaton kb. 2-3ek olivaolajon röviden süssük meg a peperónit és a fokhagymát. Mielőtt még a fokhagyma megbarnulna (ha már megbarnult, akkor késő, dobjuk el a serpenyő tartalmát!), vegyük magasabbra a hőmérsékletet, majd szórjuk bele a cukkinit és a paradicsomot a serpenyőbe. Kavarjuk el jól, majd fűszerezzük vegetával (zöldségpor is ugyanolyan megfelelő), oregánóval, rozmaringgal, kakukkfűvel, borssal és egy csipet cukorral. Jól kavarjuk el, s hagyjuk kb. 2 percig sülni / puhulni.


Nem tudom milyen hús nélkül, de biztos finom úgy is! Én megenném! ;)

2009. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Ezt nagyon ajánlom neked!

2009. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
hát a jogi értelemben nem lehetne receptet leirni de a don pepe pinzériának a négy sajtos pizzája nagyon jo és nagyon könyü elkésziteni is .
2009. márc. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönömköszönömköszönöm :))
2009. márc. 21. 19:16
 6/9 anonim válasza:

Szójafasírt ... :)

A szóját beáztatod fűszeres vízbe (vegeta, kicsi só, univer flekken fűszerkeverék), 15 percet (vagy akár fél napot) hagyod állni, hogy megdagadjon, majd reszelj bele vöröshagymát és fokhagymát,tegyél bele szikkadt zsemlét, tojást, zsemlemorzsát.

Fél zacskónyi szójához fél vöröshagymát teszek, 3-4 nagyobb gerezd fokhagymát és 1-2 tojást, attól függően mennyit "vesz" fel.

Kisütöd olajban és kész! :)

Sok sikert! :)

2009. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
utolsó vagyok... bocsi, a borsot kifelejtettem, pedig az is kell bele. jah és sok fűszer kell bele, különben az egész íztelen. :)
2009. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

olyanra gondolsz, mint pl.:

ebéd: a bő zsírban sült csirkecomb megszaglászása

vagy:

vacsora: egy citrom/v. narancs, és a frissensült kenyér részletes vázlatrajza?

2010. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolso jonagy tudatlan hülye :) Rengeteg teljesen vegetáriánus és fél vegtáriánus ételek vannak.
2010. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!