Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A tejnyeréshez nem kell...

A tejnyeréshez nem kell állatot ölni, nem? Akkor miért olyan borzasztó, ha tejet iszunk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 18:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

Honnan szeded, hogy borzasztó, ha tejet iszik valaki?

A TEJ élet-erő-egészség.

Persze, nem a tejre nevezett dobozos micsodák.

2011. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Mert a vegánok hülyék! A tej igenis egészséges, meg minden egyéb tejtermék. Én sajnos a nyers tejet nem bírom, de minden más tejtermék jöhet! :)
2011. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

én állatbarát vagyok. Nem borzasztó, ha tejet iszunk.

Elmondom, miért: mert ha a tehenet nem fejik meg, begyulladhat a tőgye és az nagyon fájdalmas neki. Az Állatfarm című könyvben, miután elüldözték a részeg gazdát, a disznók segítettek a teheneknek a fejésben, mert több napja nem foglalkozott velük a részeg gazda.

Erre lett megteremtve ez az állat, hogy adjon tejet.

2011. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok a tejivás ellen, de azért az marhaság, hogy arra lett megteremtve a tehén, hogy tejet adjon.

Teje onnantól kezdve van, hogy egyszer már ellett, a tejtermelés pedig a borjú etetésére szolgál. Más kérdés, hogy a tejtermelését utána is fenn lehet tartani fejéssel. Épp úgy, mint az embernél is, meg gondolom a többi emlősnél is.

Ennyi erővel minden emlős arra lett teremtve, hogy tejet adjon? Ugyan már, egy fenét. Csak a tehéntej az, amit az ember meg szokott inni. Belegondolva, elég fura, hogy más állat tejét megisszuk, a többi állat ugyanis nem csinál ilyet, mindegyik csak újszülött korában fogyasztja a saját anyja tejét.

De mégegyszer mondom, én nem vagyok a tej ellen, bár magában nem szeretem, de a kakaót igen, meg a tejtermékeket is nagyon, csak azért így végiggondolva elég fura, hogy az ember megissza más állat tejét.

2011. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
Sok más állat is megissza a tehéntejet, ha adsz neki. Ráadásul nem is csak a tehén tejét fogyasztják az emberek. Kecske, juh, bivaly, ló, ezeknek a tejéből mind készíthető élelmiszer.
2011. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Te jó ég...! A tehén nem "azért lett megteremtve", hogy tejet adjon... Az amúgy sem "tehén", hanem szarvasmarha, ami a faj neve. A szarvasmarha pedig háziasítva lett, őse a mára már kipusztult őstulok. A tejelválasztás nyilván azért indul meg az anyatehén esetében, mint az ember esetében. Az ember sem arra lett teremtve, hogy tejet adjon. =D És csak akkor gyullad be a tőgye ha nem fejik, ha a borját elveszik tőle, vagy ha hirtelen(!) kevesebbet fejnek, mint amit megszokott.


Különben semmi rossz nincs a tejivásban, csakhogy a városi emberek általában olyan tejhez tudnak csak jutni, amit "nagyüzemekben"... "gyártanak"... És ott eléggé sanyarúak az állatok körülményei. Csak emiatt. Különben, ahogyan az öreg néni mondta a Szaffi c. mesében, amikor a kecskét fejte: "mi egymás szolgái vagyunk". =) Ő adja a tejet, én meg vigyázok rá és adok neki enni és inni.

2011. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Oké, hogy megissza sok más állat is, de a lényeg az, hogy természetes körülmények között nem ez lenne a tápláléka, tekintve, hogy nem is tudna hozzájutni.
2011. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 doboszoli ***** válasza:
82%

Tisztánlátás végett.

A tehén nem azért ad tejet, hogy te ihass kakaót, meg ehess túrós tejfölös tésztát.

Az elléskor felszabaduló hormonok serkentik tejtermelésre, egyetlen okból: hogy a borját táplálhassa.

Azonban az ember felismerte, hogy megfelelő fajtaszelekcióval sokkal több tejet lehet termeltetni a jámbor marhával, mint a boca igénye, és természetesen ezt ki is használja.

Legjobb példa a természetes tejtermelésre/felhasználásra az ún. húsmarha. Ezeket nem fejik, itt a hasznot a vetett borjú adja, ami teljesen az anyja a tején nő fel, természetes kiegészítőkkel. Ellés után ugyanúgy megindul a tejelválasztás, mint a programozott tejtermelésnél, 8-10 napig kolosztrumot (föccstej) termel, ami a borjú számára nélkülözhetetlen. Ezután a szopás intenzitása szabályozza a termelést. Közben a tehén vemhesül, majd a következő ellés előtt "elrúgja" magától a növendék borját, elapad, és felkészül a szervezete a következő ellésre. És így tovább.

Ki van ez találva kérem.

2011. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Szóval végül is kihasználjuk az állatot, mondjuk ez természetes, ha az emberi fajról van szó :)
2011. jún. 17. 14:24
 10/26 anonim ***** válasza:
11%
kihasználjuk az állatot....XD hát a vegáknak is nagyon sok eszük van akkor nem egyél,igyál tejterméket ne egyél húst de akkor már ha úgy nézed ne egyél növényt se mert azt is kihasználod vagy megölöd a leszakítással de ha ti nem isztok vagy esztek tejterméket vagy nem esztek húst akkor majd én fogom megenni ez akkora hülyeség megnézném egy vegának a fiát hogy hogy fog fejlődni lehet hogy a szomszéd lánya is erősebb lesz tőle sehogy se fog fejlődni meg a szügséges ásványi anyagok sincsenek meg a sok dudvában a fehérjebevitel =0
2011. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!