Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Fiatal vegetáriánusok, milyen...

Fiatal vegetáriánusok, milyen az érdeklődési körötök?

Figyelt kérdés

Nagyjából a 14-30 éves korosztály érdekelne!

Én 18 éves fiú vagyok, lakto-ovo-vegetáriánus. A Jászságban élek és tanulok. Érdekel a programozás és kezdő szinten a főzés is. Szabadidőmben szívesen olvasok komolyabb könyveket is, és sokféle zenei stílust kedvelek.


Azért vagyok ennyire kíváncsi az életetekre, mert szeretnék egy kifejezetten fiataloknak szóló vega honlapot indítani. Kérlek, mutatkozzatok be röviden! Segítségeteket előre is köszönöm! Ha valakit komolyabban is érdekel az ötlet, esetleg segíteni is tudna, privátban felveheti velem a kapcsolatot!


2011. jún. 21. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok vega, de vannak vega ismerőseim, 2 volt lakótársam is az volt. Az érdeklődési körük ugyan olyan, mint minden más embernek, annyi plusszal kiegészítve, hogy egészségcentrikusabbak (legalábbs az én ismerőseim).
2011. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

programozás engem is érdekel, zenéltem is, bár idén feloszlott a legutóbbi zenekarom.


ezen kívül vallás, tudomány, meg politika is érdekel, elsősorban összeesküvések, meg ilyen mély, globális politika :)

2011. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Van valamilyen felvételetek? Milyen stílusban és miről zenéltetek?


Én sajnos nem játszom semmilyen hangszeren, de mint hallgatót sokféle zene érdekel.

2011. jún. 21. 23:01
 4/18 anonim ***** válasza:

17 vagyok. 3éve vega. Nem állatvédelemből lettem vega, alapjáraton rettenetesen kevés ételt eszek meg... Ez csupán egy undor, ami a hústól van. Nem vagyok ilyen környezetkímélő izé, szoktak finnyásnak nevezni(persze, finnyás akire idegbaj jön a hús láttán)... Nem volt célom vele, nem akartam megváltani semmit, csak úgy érzem, nekem így jó. Szoktam főzni is(de nem szeretek), mert enni ugye kell valamit, elég csőlátású és a magam módján korlátolt de határozottan különc és érdekes ember vagyok(ez mások véleménye alapján).

Sok mindenbe nem kezdek bele, pedig tetszik, zárkózott vagyok eléggé nehezen nyílok meg, pánikbeteg vagyok..és még sorolhatnám, de pozitívumot még mindig nem tudok mondani, szóval abba is hagyom. Én ilyen vagyok, gondolom a többség nem ilyen. :)))

2011. jún. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hali:) én egy 22 éves lány vagyok, lassan 9 éve lakto-ovo vega.

Érdeklődési köreim: a nyelvek tanulása a szenvedélyem. Zenei téren főleg az oldschool goth vonz már tinikorom óta, és az ezzel járó kultúrkör is (oldschool horror, film noir, gótika irodalma, korhű öltözködés, anti-mainstream magatartás, morbid művészet, stb.). Ruhákat varrok az extravagáns elegancia jegyében (és egyáltalán nem csak feketét), később szeretnék ruházati céget nyitni. Imádom az acélmerevítős fűzőket. Hobbiim pl. az olajfestés és a grafika, de olvasni is nagyon szeretek (a gótikus irodalmon kívül főleg mitológiák, óizlandi sagák, fantasy, sci-fi), valamint főzni, és mind a számítógépes, mind a kocka-papír alapú szerepjátékokat nagyon szeretem. Fontos számomra a környezetvédelem és az állatvédelem is, logikus módon :).

2011. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én a pozitív hozzáállást tekintem helyesnek, és ezt javaslom neked is! Én is azért lettem vega, mert nem szeretem a húst, de tudatossági szempontból is egyetértek a dologgal!


Érdekes! :D Köszönöm szépen a bemutatkozásokat, és várom a továbbiakat! Eddig úgy tűnik, hogy a vegák között sokakat érdekelnek a művészetek.

2011. jún. 23. 23:27
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem sok ismerősöm van, aki vega, de ők pl. jógáznak.
2011. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hello! 15 vagyok, és még csak egy éve lakto-ovo vega. Állatvédő vagyok, nagyon sajnáltam már kiskoromtól kezdve az állatokat, amiket megetettek velem, és tavaly óta nem eszem húst. Imádok nyelveket tanulni, nagyon erősen vonzódom a japán kultúra iránt. Sokat álmodozok, és egy állatmenhelyen leszek segítő, ha minden jól megy, jövő héttől kezdve. Sok könyvem van, nagyon sokat olvasok, heti 2-3 könyv az átlag.Főleg japán zenét hallgatok, meg néhány angolt, de ezektől a mai magyar gyerekektől (Fluor, SP, stb...) kiráz a hideg. Kb ennyi magamról :)
2011. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Engem a nyelvek (fordítgatok), és a zene érdekel (nu metal-ezt csak hallgatom). Meg az, amit az egyetemen tanítok... F/34 (Kicsit túlléptem a korhatárt, de talán elnézed).
2011. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én felülről verdesem a lécet: 29 éves nő vagyok, 6 éve vega, szolidaritásból kezdetben a férjem miatt. Nem hiszem, hogy vannak csak a vegákra jellemző témák, de mi szeretjük a nyelveket, utazni, sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, szeretjük a családot, a gyerekeinket, a lakásunkat otthonosabbá tenni saját két kézzel (4), szeretünk barkácsolni, könyvet olvasni, tanulni, dvd-t nézni, rengeteget beszélgetni, és a gyerekek előtt sokat sportoltunk is.

Engem személy szerint nagyon érdekel az ezoterika, okkultizmus, a vallások, a természetvédelem, de amiket leírtam szerintem egy húsevő is ugyanúgy írhatná.


Annyi még, hogy mi nagyon változatosan és sokfélét eszünk, rendszeresen kipróbáljuk idegen nemzetek konyháit. Kitágul a világ.

2011. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!