Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A növények jogaiért miért nem...

Bromkrezol kérdése:

A növények jogaiért miért nem küzd senki?

Figyelt kérdés
Vannak, akik erkölcsi okból nem esznek húst. A legtöbb növényt élő állapotában esszük meg. Vagy élő állapotában dobjuk olajba, forró vízbe. Pedig a növények nélkül nem lenne oxigén a Földön. Ők alapozzák meg az életet.
2011. júl. 25. 08:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
77%

a kérdésedhez: a levágott, leszedett, leszüretelt növény

már nem élő, élő az anyatörzs, ami a földben marad, ameddig marad, attól függ milyen növényről van szó.

akkor a Te elméleted szerint, megfosztottuk anyát a gyermekétől...

a le nem szedett terméstől az anyanövény is satnyul, előbb utóbb elpusztul,szóval a természet körforgása ellen

ne akarjunk "jogi" marhaságokkal szembeszállni.

2011. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
53%

Már vártam, hogy megérkezzenek a biológusok és a társadalomfilozófusok :) Úgy tűnik, megint magas röptű vita van kilátásban. Na de nem akarok kártyákat húzogatni, azzal én sem mozdítanám előre a fórum színvonalát.


"Az állatoknak sincs joga az élethez, nem hogy a növényeknek."

Valóban? Akkor miért élnek? A legtöbb országban egyébként az állatoknak is vannak hasonló törvény adta jogaik, mint az embereknek. Ugyanúgy börtönbe zárnának, ha agyonvernél néhány csirkét, mintha emberekkel tennéd ezt. A fogyasztásra szánt állatok elpusztításának vannak bizonyos szabályai, bár ezek az állatok szenvedésein nem sokat enyhítenek. Az állattartás körülményeiről kizárólag gazdasági okok miatt nem hoztak még törvényt.


"Növényvédelem= műtrágya,permetezés. enélkül nem lenne termés, mert az állati kártevők és gombák zabálnák fel a növényeket.

a biogazdálkodás mese habbal... "

Miért mese a biotermesztés? Szerintem mielőtt ilyet állítasz, beszélj egy igazi biotermesztővel! A műtrágya helyett van igazi trágya, amit az igazi legelőn legelt és kaszált fűvel etetett tehenek ürítenek! Sok esetben ráadásul elég a palántát trágyázni. Növényi oldatokkal, feromoncsapdákkal, kézi szedéssel és baktériumokkal tökéletesen megoldható a betegségek és bogarak problémája, megfelelő mulcsozással pedig szükségtelenné válik a gyomirtás és kapálás, illetve a növények vízigénye is csökken. Egyes növények esetében (például paradicsom), üvegházban biotermesztéssel akár sokkal nagyobb terméshozam is elérhető, és ha ügyesen csinálod akkor nem is kell többet dolgozni vele.


"lényeg, hogy az EMBEREKNEK enniük kell, ha már megszülettek!állati és növényi eredetű táplálékot egyaránt."

Igen, valóban ennünk kell, és ehhez éppen megfelelő a zöldségekből, gyümölcsökből, hüvelyesekből és tejtermékekből álló étrend, ami mind az állatok, mind a növények védelme szempontjából barátságosabb, ráadásul sokkal környezetbarátabb is.


"Tisztelem a vegetariunosokat, de, hogy már a növényeknek is legyenek jogaik, az már sok!

Aki így gondolkodik, társuljon a fényevők táborába, bár kitatálják, hogy a fénynek is fáj..."

Ezt gondolom nem érvnek szántad.

2011. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

" A műtrágya helyett van igazi trágya, amit az igazi legelőn legelt és kaszált fűvel etetett tehenek ürítenek!"


Ez addig igaz, amíg az ember tart gazdasági célból szarvasmarhát. Ugyanakkor egyéb elhalt növényi részekkel is lehet "trágyázni"; a tőzeg, növényi komposzt pl. ugyanilyen jó tapasztalataim szerint.

2011. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
10:13: igazad van, a komposztálást kifelejtettem. Az egy jó természetes műtrágya. Egyébként úgy hallottam, egyesek kísérleteznek azzal, hogy olcsón termelhető hüvelyeseket, például szóját használjanak műtrágyaként. A szója rossz minőségű földön is olcsón termeszthető és állítólag nitrogént szabadít fel, ha a földbe forgatják.
2011. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Igen sokat idéztél, és keveset válaszoltál.De arra mindenképpen, hogy a növényeknek nincsenek jogaik...

Ebben akkor egyet is értünk, és mindketten válaszoltunk a kérdésre.

2011. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

10:20: Azt hiszem mindenre válaszoltam de ha valami elkerülte a figyelmemet akkor szólj! Abban pedig tévedsz, hogy egyetértünk. Azért nem válaszoltam arra, hogy szerinted a növényeknek nincsenek jogaik, mert szerintem nonszensz. Persze, ha te így gondolkodsz, akkor a növények már kezdhetnek félni. Azt viszont ne feledd, hogy mindegy hogy te mit gondolsz jogosnak, vagy mit nem - a törvénybe iktatott jogok azért még téged is korlátoznak. Igen, bizony vannak törvénybe iktatott jogaik a növényeknek, ha nem hiszed, járj utána. ( [link]


F/18 vega

2011. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves fiú ! az elkerülte a figyelmedet, hogy megjegyeztem, hogy a termesztett növényekről beszélek, és

a természetvédelem az más kategória.

kimondottan természetvédőnek vallom magam,a kertemben , és bárhol nyíló virágokban, fákban bokrokban csak gyönyörködöm, védem őket,nem eszem hóvirágot, de a fólia alatt termelt paradicsomomat szívfájdalom nélkül megeszem.

kár elvinni a támát szélsőségek felé, mert ,ha Te zöldségféléket is tisztelni fogod, előbb utóbb éhenhalsz.

2011. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
54%

10:40-nek


Nem értem azokat az embereket, akik nem tisztelik azokat az élőlényeket, akiktől az életük függ. Félreértés ne essék - persze, hogy megeszem a növényeket. De mi az, hogy nem tiszteled őket? Ugyanúgy élnek... Én mondjuk tisztelek minden élőlényt, de azokat, amiknek még az életemet is köszönhetem, na azokat meg pláne. De hogy milyen hálátlan sok ember...

2011. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
hát nem vagy 100-as az biztos:))
2011. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Bezzeg ha nem lenne, akkor te is tisztelnéd...
2011. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!