Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedvenc salátátok? (Kérdésed...

Kedvenc salátátok? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
szeretnék enni holnap valami laktató és finom salit. Légyszi irjatok receptet is.
2011. aug. 27. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felkockázott főtt krumpli karikákra vágott virslivel, hagymával, majonézes mártásban egy kis borssal megfűszerezve. Imádom!:)
2011. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, lehet nem ilyenre gondoltál, de imádom a kukorica- vagy a krumplisalátát :)
2011. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Offthewall ***** válasza:

eredeti Caesar saláta, + csirkével .)

ha érdekel google :DD Én mindig a Vapiano olasz étteremben fogyasztom, megkockáztatom az országban a legjobb, de sajnos elkérik az árát. Csináltam már házit is, de az öntet a lényeg amit hosszú lenne lerni mert fenn van a neten.

2011. aug. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nagy kedvencem van:


1. Őszi gyümölcs-sajt saláta

25 dkg trappista sajt, 25 dkg szilva, 20 dkg szőlő (a recept szerint, de én 40-et szoktam, piros és fehér szőlőt vegyesen), 1 ek. mandulaforgács (elhagyható), 1 citrom leve, 1 kk cukor, csipetnyi fahéj, só, bors, 4 ek. salátaolaj (én olívaolajat használok, és kevesebbet), 2 ek. tejföl

A szilvát 4-be, a sajtot kis hasábokba vágjuk, egy tálban összekeverjük a szőlővel és a mandulaforgáccsal. A salátaolajat, tejfölt, citromlevet és a fűszereket összekeverjük. A salátát kis tálkákba szedjük, leöntjük az öntettel, és már ehetjük is.

A család és a barátok nagy kedvence lett


A másik saláta receptjét nem találom, de ha meglesz, leírom. Tojássaláta lesz.

2011. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt a második :)


Mimóza tojássaláta

Hozzávalók: 4 alma, 1 citrom leve, 15 dkg sajt, 1 dl majonéz, 1 dl tejföl, 2 csokor újhagyma, 6 keményre főtt tojás, zöldsaláta levél, só, bors

Elkészítés: az almákat meghámozzuk, lereszeljük, a citrom levével megöntözzük. Hozzáadjuk a nagylyukú reszelőn lereszelt sajtot, a majonézt, tejfölt, sót és borsot. A hagymát felkarikázzuk. 2 tojásfehérjét kislyukú reszelőn lereszelünk (én kis lyukú passzírozón nyomom át), a sajtos-almás-majonézes krémhez adjuk. A sárgákat díszítéshez félretesszük. A maradék 4 tojást karikákra vágjuk. Egy mély salátás tálat kibélelünk salátalevelekkel. Bevonjuk a krém 1/3-val, tojáskarikákkal befedjük és hagymakarikákkal megszórjuk, majd újabb krém, újabb tojás és hagymakarika. Tetejét a maradék krémmel befedjük. A két tojássárgáját a krém tetejére reszeljük. Pár órára hűtőszekrénybe tesszük.

2011. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Uborka, paradicsom, mozzarella, hagyma, esetleg csirkemell. Öntetnek meg vagy joghurtos, vagy olívaolaj, balzsamecet, szójaszósz és bors összekeverve.
2011. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felkockázott ecetes ubi összekeverve egy nagy adag majonézzel (majonézzel! és nem tejföllel higított vacakkal, amit tatármártásnak neveznek), nincs is annál jobb :)
2011. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hátt a legegyszerűbb, mondjuk nem mondható salinak: alma felkockázva, akár többféle is lehet, és többféle sajt(füstölt az isteni, azt ne hagyd ki) felkockázva :) kicsi korom óta a kedvencem.

a majonézes kukorica, hagymás babsali, krumplisali is meg persze az ecetes ubisali, jóóó ecetesen :D

2011. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 vroncsi00 válasza:

Egy jó görög sali amm


feta sajt nagy mennyiségben

kockázott ubi

-''- paradicsom

Öntet: joghurt,tejföl,majonéz,mustár,cukor,piciny só

és kész is nagyon fincsi hidd el ;)

2011. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vroncsi00 válasza:
ja meg tehecc bele lila hagymát is meg oliva bogyit ;)
2011. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!