Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, Ti megeszitek...

Vegetáriánusok, Ti megeszitek a hús leves levét? Vagy mondjuk a pörköltnek a szaftját? Tehát olyan ételt, ami húsos, de csak a levét, vagy a többi részét?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 16:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
egyértelműen NEM. abban benne főtt a hús, amit elkerülünk, dehogy esszük meg. sőt, az se jó, ha mondjuk a krumplit ugyanabban az olajban sütik ki, mint a húst. azt sem eszem meg.
2011. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nincs ezzel tisztában, semmi gond!
2011. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Amúgy miért is jó vegetáriánusnak lenni?

Nem kötekedés vagy hasonló, komolyan, csak érdekelne.

Tudtommal egészségtelen az, ha nem eszünk húst. De olyanról is hallottam, hogy aki vegetáriánus az tovább él. Hogy is van most ez? Nem tudom már kinek mit higgyek :D

2011. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

viktoria1954 válasza:


"Amúgy kedves vegetáriánusok! Tiszteletben tartom az étrendeteket, de most olvastam hogy a szója 95%-át az usából importálják, ahol szinte minden szója génkezelt.."


Ez így van (nem csak az onnan érkező szójával hanem a kukoricával is). Amit viszont még nem árt tudni, hogy azt a szóját és kukoricát állatok takarmányozására használják pl. Európában, Angliában vagy az USA-ban, és nem közvetlenül az emberekkel etetik meg. Azok a szójatermékek, amiket itt vehetsz leginkább Európából származnak, ezeknek nagy részük bio is. Tehát a leginkább veszélyeztetett fogyasztók nem a vegetáriánusok és vegánok, hanem pont a húsevők, akik a génmanipulált takarmányt megették.

2011. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!