Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek a tojás mennyire...

Dreamworld kérdése:

Szerintetek a tojás mennyire számít vegetáriánus ételnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Ők nem esznek tojást.
2010. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A vegák esznek, a vegánok nem, ők semmilyen állati eredetűt nem fogyasztanak. A vegetáriánusok csak húst nem :)
2010. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
32%
Van aki csak azt fogadta meg, hogy nem vesz részt más élőlények mészárlásában és fogyasztásában (persze ez leggyakrabban a nők körében divat annak ellenére h egy bundáért meg bármit megadnának) de van aki eleve undorodik már attol is h más állatok bármilyen testrészét vagy válladékát (pl. tej) elfogyassza. A tojás az az a tyúknál mint ami az emlősöknél a menstruáció. Tehát ha nincs megtermékenyítve akkor is távozik a testtből a petesejt (tojás) és nem számít gyilkolásnak a fogyasztása, de valamilyen színten akkor is az a válladék kategória amitől bizonyos vegák undorodnak. Személy szerint én csak sajnálni tudom az ilyeneket mert még egy sütit sem "ehetnek" meg, de azt egyenesen büntetném aki a gyerekét táplálékhiányos étrendre kényszeríti mert az embernek nem redős hanem gumós zápfoga van ami azt jelenti hogy szükségünk van állati fehérjékre. A természet így alkotott bennünkiet és ez ellen nincs mit tenni. Egyébként a vegáknak üzenem hogy csak a mai orvostudomány és a vitaminkészítményeknek köszőnhetően maradhatnak életben, 100 évvel ezelőtt akár egy náthavírus is megölte volna őket!
2010. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
52%
Szóval ezek szerint a reggeli rántottám mégsem számít abortusznak...
2010. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

12:35-nek üzenem, hogy akkor India szinte teljes területén és több keleti országban ezért dívik évszázadok óta a vegetarianizmus, ugye? Mert mindegyik meghal egy kis náthától...

Még azt is hozzátenném, hogy a vegáknak nincs szükségük VITAMIN készítményekre, mivel a zöldség, gyümölcs sokkal több vitamint tartalmaz, mint bármilyen húsféle! Ezért hiszed, vagy nem hiszed, de sok vega kicsattan az egészségtől, egészségesebb, mint valaha.

2010. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

SEMENNYIRE SEM!!!

az NEM Novenyi eredetu termek!!

2010. okt. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
93%

A vegetáriánusoknak több csoportja van.

Vegánok: ők a legszigorúbbak, semmilyen állati eredetűt nem esznek.

Ovo-vegetariánus: ő eszik tojást

Ovo-lakto veg.: tojást, tejet, tejterméket eszik

Lakto-veg.: tejet, tejterméket eszik

Szemivegetariánus: csak vöröshúst nem eszik, tehát tej, tejtermék, tojás mellett eszik csirkét, halat.

2010. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem annak számít. Miért a gombák mennyire számítanak vegetáriánus kajának? Pedig azok törzsfejlődéstanilag közelebb állnak az állatokhoz, mint a növényekhez. :D
2010. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Annak,aki azt írta, hogy már rég meghaltam volna vitaminkészítmények nélkül, mert vega vagyok, azt üzenem, hogy semmilyen vitamin bogyót nem eszek, a családban én vagyok a legritkábban beteg. Annyira jó, mikor tudatlanok okoskodnak.
2010. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
NEm menstruáció!!!Amenstruáció a méhlepény nyálkahártyájának(előregedeés miatti leválása!!Tyúknak ilyen nincs!!A tojás a petesejtje!
2010. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!