Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha azért nem akarok húst...

Ha azért nem akarok húst enni, mert sajnálom a megölt állatokat, akkor a gomba, tojás, tejtermékek fogyaszthatóak?

Figyelt kérdés
Kicsit képzavarban vagyok, mert olvasok mindenfélét, hogy ezt sem, azt "sem lehet" enni. Nem érdekel a vallás, csak kiborít a tudat, hogy egy állat miattam halt meg.
2011. okt. 13. 19:53
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
20%
Kemény hiánybetegségek:D Igen, egy fejlődő szervezet egyen húst, de aki nem kívánja (Márpedig a szervezet tudja, mi kell neki) az ne egyen:) Én már egyszerűen undorodom a hústól, de egy párhavonta lecsúszik csirke vagy sertés, mert akkor épp kívánom. Tökéletes a rendszer amiben élünk.
2011. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
89%

A krisnások a teheneket (bikákat) akkor sem ölik meg, ha már nem adnak tejet, végelgyengülésben hunynak el. Tojást nem esznek, de gombát, hagymát se, vallási okokból, nem azért, mert az utóbbiak állatok.

"A nem csak érted vágják le az állatot." Csak a felelősség elmismásolása. Ha nem eszel többé húst, miattad biztosan nem vágnak le állatot.

Kecskénél mit csinálsz a szaporulattal? A szomszédnak adod, aki megeszi?

Mit csinálsz a tyúkkal, ha már nem tojik?

2011. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%

A gránit jó tömegnöveléshez? úgy hallottam megvannak benne a szükséges ásványok.


Amugy a nagyipari körülmények között tenyésztett állatoknak megváltás hogy levágják őket. Az állatok a természetben is megeszik egymást (gondolom újat mondtam) és az ember nem növényevő (gondolom megint).A szójára én nem alapoznék, fehérje és fehérje közt is van különbség, hüvelyesekből meg be sem lehet vinni a megfelelő mennyiséget.De az egészségügyi oldalát haggyuk , vegetáriánusok közt is van aki egészséges és sokáig él.


Nagyon humánus ez az állatsajnálás de megmondom őszintén én nem értem miért jobb neki ha meg se születne mintha megszületik él és aztán meghal.Most az otthon és a relative normális körülmények között nevelt állatokról beszélek, mert nagyipari szemetet amit húsnak neveznek én sem veszek. Ellenzem is az állattenyésztésnek azt a módját meg egészségtelen is.

2011. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
63%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:17


A gomba nem növény. A gomba az gomba. Jártál környezetismeret órára? Emlékeim szerint ált. iskola .-ban tanultuk.

2011. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
60%

"Ha a tyúk már nem tud tojást tojni, leölik. Ha a tehén nem tud több tejet adni, leölik. "


ööö... hát nem pont így megy - mármint nem fogják utána neked közvetlenül eladni, mert az öreg tyúk és marha húsa mondjuk nem túl kelendő...

én is állatbarát vagyok, de ezt az ilyen fajta vega-dolgot nem tudom megérteni...

Ezeket az állatokat semmiképp sem lehet megmenteni. Eleve fogyasztásra tenyésztik őket - ha nem volna rá igény, akkor nem jönnének a világra. De van rá igény.

Másrészt ha te nem eszed meg - akkor sem lesz örök életű, és semmi sem garantálja, hogy "boldog" élete lesz.

A vadállatok öncélú lemészárlása már más téma.

De most haszonállatokról beszélünk.

Az igazi vega nem eszik az említetteken kívül mézet sem, mert szegény méhecskét gürcöltetjük és a végén elraboljuk tőle a mézet :(

A kérdező tyúkot és kecskét akar tartani - az meg egy igazi vegánál bűn, hisz állatsanyargatás.


Nem provokálni szeretnék, de nagyon érdekelne a vegetáriánusok véleménye a szoptatásról...

2011. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
63%
20:51-nek: Ja! OK! Gratulálok, ha tudsz egy gombával érzelmi kontaktust létesíteni! - merthogy a vegáknak ez a bajuk az állatöléssel, hogy az egy szerethető lény!
2011. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Utolsó: :DDDDD
2011. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
55%

Én is csak azt tudom mondani, hogy azt a szerencsétlen állatot NEM a Te kedvedért vágják le. Továbbra is ugyanolyan mennyiséget fognak levágni, mivel van felvásárlóerő rá. Tehát ha te úgy döntesz, hogy nem eszel, attól még ugyanannyi állat fog megdögleni, csak más eszi meg.

Egyébként sem a te felelősséged, ha meghal egy állat táplálkozási célból. Nem te adod ki a parancsot, hogy öljék le, nem a te kezedhez "tapad" vér.

Még egyet mondok: gumós zápfog. Szerintem ez mindent megmagyaráz az evési szokásaid változtatásával kapcsolatban és összefüggésben, másrészt rávilágít egy igen fontos tényre: arra, hogy nem növényevők vagyunk.

2011. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 23:59-es válaszoló!Szerintem nagyot tévedsz ha azt gondolod nem a Te kedvedért vágják le azt az állatot!Az állatokat kizárólag a Te és húsevő társaid miatt mészárolják le,a vegák kedvéért nem fogják megölni,mert Ők NEM VESZIK MEG!!!Mindenki aki húsevő közvetlenül,és közvetve is a nagyüzemi álattartást,a húsipart,és az eszetlen mészárlást támogatja,és ezt a felelőséget nem lehet hárítani!Gondolom kitaláltátok VEGA vagyok:)
2011. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Boccs h kozbeszólok.

A gomba NEM novény. Sok vega nem eszi meg. A tojást tejet nem az állat késobbi levágása miatt nem eszik meg, hanem mert az állatok szornyu korulmények kozott vannak tartva. De mint már egyszer leírtam egy kérdésre, erre van megoldás. Ha szeretnél akkor igyál tejet egyél tojást. Vedd háztól ahol jól vannak tartva az állatok. Persze lehet h így drágább lesz, de te tudod h mit ér meg neked

2011. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!