Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik vegán tejföl? Vagy...

Létezik vegán tejföl? Vagy mit esztek helyette?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 21:14
1 2
 11/17 jamesbond ***** válasza:
6%
Igazad van, persze! :) Aki csak melegvérű állatokat nem eszik az már nem is igazán vega, de szerintem ez a legokosabb táplálkozási forma.
2011. okt. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%

ha már egy nagyokos kioktatott, hogy mi a különbség a vega és vegán között, akkor elmondom neked, hogy semmivel nem lehet helyettesíteni, mivel a tejföl lényege a tej.

ha valamilyen ételt akarsz vele sűríteni, akkor helyettesítsd keményítővel.

a helyes táplálkozás lényege nem az, hogy nem eszünk meg valamit.

2011. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező! :)

Finom magtejföl készíthető olajos magvakból is.


Én most próbáltam először, és kellemesen csalódtam benne. Az íze ugyan nem olyan, mint az eredeti tejfölnek, viszont funkciójában ugyanúgy használható.


Ízesítése egyénfüggő, kísérletezz bátran.


Hozzávalók:


1 csésze olajos mag, melyet előzetesen néhány órára beáztattunk (napraforgó mag, mandula, kesudió – én ezeket használtam, de lehet bármilyen olajos mag, pl. dió is – keverve vagy önmagukban), kevés víz,


ízesítés ízlés szerint: pl. himalaya só, citromlé, piciny fokhagyma


Elkészítés:


A magokat és a vizet turmixgépbe tesszük, és magas fokozaton addig turmixoljuk, míg az állag egészen selymes nem lesz. Ezt követően ízesítjük ízlés szerint a fent felsorolt ízesítőkkel, a citromlével (nem bolti!) lehet kicsit utánozni a tejföl savanyú ízét, a só kiemeli az ízét, fokhagymát pedig akkor tegyél bele, ha mondjuk salátaöntetnek kívánod felhasználni.


Salátaöntetként való felhasználás során tehetsz bele tetszés szerinti fűszert: pl. kaprot, petrezselymet … stb.

2011. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
9%
irány a legelő
2011. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezt bírom, amikor valamit helyettesíteni akarnak valami mással. Tofupörkölt, vegán tejföl. A tofunak is meg van a helye a táplálkozásban, én is nagyon szeretem sütve vagy thai levesben, de pörköltet csinálni belőle kissé morbid és sznob. Ha már mindenáron pörkölni akar valaki, akkor válassza a gombát! Vegán tejföl nem létezik, ez abszurdum.
2011. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Általában szójajoghurttal szoktam helyettesíteni, de nyugatinál lévő sparban szokott lenni szójatejföl (joya) is.
2013. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt már kóstoltam, elég jó tejföl ízű. :)

2014. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!