Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A növényi alapú sajt, tejszín...

A növényi alapú sajt, tejszín fogyasztható-e fehérje napon kívül is?

Figyelt kérdés
2007. szept. 20. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ilyen mű kaját ne egyél .A növényi eredetű margarint pl 1 molekula választja el a műanyagtól amibe a felvágottakat csomagolják.Ugye te sem kennél műanyagot a kenyeredre?Ezeket a termékeket hidrogénezik hogy az állaguk olyan legyen amilyen .Károsak a szívre a májat több koleszterin termelésre serkentik.Sok testidegen anyagot beviszel ami méreg, aztán az a zsírban elraktározódik.Nagyszüleink nem ettek ennyi mű kaját,nem is haltak meg 60 évesen vagy korábban.És nem voltak puhány dagattak.
2007. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lettem volna,dehát senki nem válaszolta meg.A kérdés nem arra vonatkozott,hogy egészséges-e.
2009. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

OFF


10:22

Azért ez az egy molekula elég hatásvadász. A kőolaj meg a cukor is szénből meg hidrogénből épül fel, akkor már ezek is majdnem ugyanolyanok. Egyébként meg a kérdésben nem láttam, hogy hidrogénezett növényi margarinról volt szó.


ON

A fehérjenapnak elvileg az lenne a lényege, hogy olyan ételeket egyél, aminek a fehérjetartalma nagyobb, mint a szénhidráttartalma. Ezért nem is értem, hogy miért lehet pl. tejet inni, amiben majdnem kétszer annyi szénhidrát van, mint fehérje. A növényi tejnél is így van (a tejszínben nem vagyok biztos), de ha szigorúan vesszük, akkor növényi anyagokból áll, tehát keményítőnap.

Esetleg vehetjük úgy, hogy a rizstej keményítő, a szójatej fehérje, zab- és kölestej meg szénhidrátnap, mert az alapanyagaik szerint soroljuk be? Kicsit zavaros ez a diéta.

2010. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!