Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy "húst kell enni", amikor köztudott hogy a vegák tovább élnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 19:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudtam, hogy vegetáriánusok nem adhatnak vért, de nem is kérdezi senki véradáskor, eszem-e húst, a vérképem pedig teljesen jó. De nem árt tudni róla, ezentúl jelzem, hogy nem fogyasztok húst.
2012. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
19%

A barátnőm, amióta vega elég sápatag. Amikor vért akart adni a nővérke rákérdezett és ő mondta, hogy igen vega.

Nem vettek tőle vért. Ott magyarázták el miért. Nem minden vega vérszegény nem kell általánosítani csak sokan helytelenül csinálják azt hiszik ez az egész abból áll, hogy nem eszünk húst és kész. Itt rontják el. Én eszek húst de csak mértékkel, sertést -leszámítva egy két alkalmat évente, mint körömpöri:)- nem eszek.

A régi munkahelyemen volt egy elég nagy aula ahol gyakran rendeztünk véradást. Legutóbbi doki, aki az adatokat vette fel rákérdezett.

2012. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
32%

82%-os

rengeteg b12 van a tojásban, tejtermékekben. a növényekben nincs sok vas? itt van a spenót és fekete ribizli. te tudsz a vegetarianizmus linkelni, én meg tudok mellette.

tessék: [link]

kevés minőségű fehérje? 1. nem fehérjét veszel fel hanem aminosavakat. a szervezet9 félét nem tud előállítani, ezeket esszenciális aminosavaknak nevezzük. ezekből állítja elő a szervezet a saját fehérjeláncait.

itt egy lista a növényi forrásokból:


Hisztidin: Alma, cékla, sárgarépa, zeller, uborka, fokhagyma, retek, spenót, fehérrépa zöldje.

Arginin: cékla, sárgarépa, zeller, uborka, zöldség zöldje, póréhagyma, fejes saláta, burgonya, retek, élesztő.

Valin: alma, mandula, cékla, sárgarépa, zeller, saláta, petrezselyem, paradicsom, fehérrépa,élesztő.

Triptofán: kelbimbó, sárgarépa, zeller, metélőhagyma, kapor, bab, spenót, fehérrépa, élesztő.

Threnoin: papaya, sárgarépa, zöldségzöldje, zeller, kelkáposzta, saláta, bab, nori (alga).

Fenilalanin: alma, ananász, cékla, sárgarépa, petrezselyem, spenót, paradicsom, élesztő.

Metionin: alma, ananász, dió, kelbimbó, káposzta, karfiol, sóska, fokhagyma, torma, kelkáposzta, zsázsa. Lizin: alma, kajszibarack, szőlő, papaya, körte, cékla, sárgarépa, zeller, uborka, petrezselyem, spenót, fehérrépa.

Leucin: avokádó, papaya, olajbogyó, kókusz, napraforgómag.

Izoleucin: avokádó, papaya, olajbogyó, kókusz, napraforgómag.

Ja, és az utolsó sztorid baromira kamu szagú. egy húsevő ember sápadsága más, mint egy vegáé? :D

2012. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
73%
Az a kutatás, amely azt állítja a vegetáriánusok tovább élnek, egyoldalú. A vegetarianizmust, mint feltétlen jót bizonygatja, és ennek tükrében kreál és fogad el dolgokat bizonyítékként, amelyek nem feltétlen azok, mint amiknek látszanak. Ugyanez persze igaz lenne a húsevőkre is, de mivel az ember mindenevő, ezért ez itt bukik. Természetesen mindenki eldöntheti, mit akar enni, szabad joga, de aki toporzékol, dobálózik és elvakult, azt egyik oldal sem szereti.
2012. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
70%
Ez a ténymegállapítás így nem igaz. Bizonyos betegségekre kisebb a hajalmuk így, de sok másra viszont nagyobb. Légyszíves olvass még sokat a vegetarianizmusról, hátha akkor helyes képet kapsz róla.
2012. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
9%

Mert ÉLNI kell! A vegák vegetálnak. Híg a vérük.

Sokáig élnek, mert lassan élnek.

2012. febr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
28%

nem élnek tovább kérdező.

az emberi szervezetnek SAJNOS minden ehetőre szüksége van

2012. febr. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim válasza:
44%

Sajnos minden a pénz körül forog, úgy ahogy ez is.


/Szerintem hasonlíthatjuk a dohányzáshoz..."rászoktatták" az embereket, eleinte olcsó volt, és nem volt ciki dohányozni, nem tiltották. Aztán bekövetkezett a napjainkban is tapasztalható áremelése...de nem azért emelik az árát, hogy védjék az embereket, a környezetet, hanem azért mert drágábban is megveszi az aki függő!/


Annyi pénz van a húsiparban hogy el sem tudod képzelni. Nem engedhetik meg hogy ezek a húsgyárak becsődöljenek, etetni kell a népet hússal, már rászoktak, igénylik, kell nekik!

2012. febr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Én vega vagyok,és nincs bajom a húsevéssel csak ami manapság folyik az nem húsevés hanem hús zabálás.Régen is ettek húst a nagyszüleink heti 1-2 alkalommal,és főleg ünnepnapokon,és hétvégén,de manapság azt látom a tescoba hogy az emberek iszonyat mennyiségű húst vesznek aminek jelentős része felvágott(ami gyakorlatilag vágóhídi nyesedékből készül)Mindennap húst hússal esznek,mert ugye ez a jólét?Aztán jöhet a köszvény!

Szerintem ha valaki termelői tőkehúst eszik-mértékkel-és nem feldolgozott szart akkor az még akár egészséges is lehet.Előzőnek ment a zöld kéz,mert a húsipar nagy biznisz!

2012. febr. 5. 09:25
 20/42 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel most nem feltétlenül értek egyet - nekem van olyan vega ismerősöm, aki köszvényes... (nem ellened vagyok, hisz én is vega - az egyik korábbi hozzászóló vagyok, azt írtam, nem kérdezték meg vérvételen, eszem-e húst)

Csak arra kérlek, ne adj okot felesleges aggodalmakra, nem kell ráfogni semmit a húsevésre, ahogy a vegetarianizmusra sem. Mindenki úgy táplálkozik, ahogy akar, s ahogy neki jól esik, én soha nem mentem neki senkinek, hogy ugyanmár, miért eszik húst... cserébe engem sem b.szogat senki, amiért nem eszem. Tudod, a normális vegák nem a világnak vegetáriánusok, hanem saját maguknak. Rólam ki sem derül általában, hogy nem eszem húst, nem szoktam fesztiválozni ezen, csak a szűk családom és a munkatársaim tudnak róla, ahol ugye nem lehet leplezni. De soha nem alakult ki ezen vita, tiszteletben tartjuk egymás döntéseit.

Ami a kérdést illeti, lehet, hogy köztudott (?), hogy tovább élnek (??), de linkelnél erről egy hivatalos forrást, tanulmányt? Megköszönném.

2012. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!