Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy "húst kell enni", amikor köztudott hogy a vegák tovább élnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 19:52
1 2 3 4 5
 21/42 anonim válasza:
100%

"Aurea mediocritas." mondta Horatius, de mások szerint már Kleanthész is beszélt róla majd 300 évvel korábban. Mindenesetre Buddha . a buddhizmus kerekített köré kivesézett elméletet, melyben megtalálod a lényeget (nem vagyok buddhista!).

Ha visszatekintünk a keresztény hagyományokra, a böjtökre - melyek kötelezően beépültek az egyházi parancssorba - jól láthatjuk, hogy volt a böjtnek rációja egészségvédő megközelítésben is (a téli zsírosabb, kevesebb friss zöldséget tartalmazó táplálékokat) felváltó Nagyböjt hústalan negyven napja alatt a szervezet megtisztult a salaktól. A korábbi pénteki hústilalom (katolikusoknál) sem volt oktalan, bár már eltörölték s csak a Húsvét előtti 40 napra áll.

A 20. század elején divatba jött dolgokról nem szólva (Bicsérdy-Bicsérdi-bicsérdizmus stb - lásd Vikipédia) és a napjainkban is fel-fellángoló vitákról, tetten érhető üzleti kampányokról nem kívánok szót ejteni.

Maradok inkább Horátiusnál.

A lényeg: Mindent! De okosan.

Napjaink világa testközelbe hozott mindent, idegen földek gyümölcseit épp úgy, mint a télen is elérhető zöldségféléket.

Ám itt legalább akkora a veszély, mint amikor "gazdaságos virslit" eszel. A nagy 'láncokban' árult citrus és gyümölcsfélék iszonyatos mennyiségű vegyszert hordanak magukon melyek legalább annyi kárt okoznak mint az egyéb élelmiszerekbe becsempészett "E" jelű vegyi származékok.

Ebből következtetve: ha törődsz testeddel és óvni akarod, akkor tanuld meg mit NE vegyél le a polcról, mit HOL szerezz be és mit MILYEN MÉRTÉKBEN fogyasszál.

Mint annyian leírták, emberi szervezetünk minden-evésre alkalmas. Elviseli a csak növényi táplálékot is, de akkor nagyon tudatosan kell étkezni, nagyobb odafigyeléssel, mint ha egy-egy vasárnap jóllaksz "dögteával" - húslevessel :-) és egy jó tányér töltöttkáposztával (csülkössel, valaki említette a körömpörköltet - ma lesz ebédre).

Ha városlakó valaki akkor is feltöltheti raktárát teáknak való gyógynövényekkel, hál'Istennek e tekintettel Kánaánban élünk. Reggelim gyógytea keverék (saját) volt lekváros kenyérrel (tartósító szer nélküli, házi lekvár). Tegnap kb 2 dkg mangalica szalonna 1 fej vöröshagymával ... és minden nap 3 gerezd fokhagyma -ami nem kínai méreg.

Laborom akárki irigyelhetné, vérnyomást detto (hetedik X-et morzsolom).

De évtizedek óta tudatosan táplálkozom, néha még a böjtös 40 napot is megtartom.

És szeretem a marhahús levest velővel - a'la Szinbád - épp úgy mint a főtt kukoricát főtt zöldséggel és (házi!!!)majonézzel főfogásnak (keverj bele apróra vágott márványsajtot :-)).

Hosszú voltam-de erről nem lehet röviden szólni.

2012. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 deadly108 ***** válasza:
48%

Azért mondják, mert meg vannak vezetve az emberek, mert ugyan olyan árban adják a húst mint a zöldségeket, pedig mennyivel több energia kell hogy előállítsák.


Csupán 1 kg sertéshús előállításához szükséges kukorica és szója mennyisége: közel 7kg

* 1kg búza előállításához szükséges víz: 106 liter

* 1kg marhahús előállításához szükséges víz: 3350 liter


És hol egészséges a hús, ha még falun veszi meg az ember ahol nem nyomják tele antibiotikummal. és még napfényt is lát. de manapság egyre kevesebb ember teheti ezt meg.


A tojás? remélem aki a tojás egészségességéről írt azt tudja hogy a 3,2,1 és a 0 szám mit jelent rajta, mert vannak olyan tyúkok akik A4 lapon élik az életüket és napfényt nem láttak. (3 számú) de a cég neve FARMOS TOJÁS, meg TANYASI TOJÁS pedig már a 2012 van és be kellett volna tiltani ezeket az EU rendelet szerint.


A minden evőségre az a válaszom hogy a metszőfogakat azért kaptad a teremtőtől mert szabad akaratod van.


Igaz, hogy tudatosan kell élni öko lábnyomod ne növeld. Minnél kevesebb kevesebb, külföldi terméket vegyél.

a vitaminokat manapság a húsevők is szednek, nem csak a vegák, teljesen jól vagyok így 6 év után is.

Tudsz télen is magadnak csíráztatni magvakat, amiben durván magas a vitamin tartalom, ott van még a búzafűlé is az is egy szuper dolog, még mindig nem tudták a tudósok lemásolni és a kémiai utánzatát megcsinálni szerencsénkre.


Visszatérve ne hagy hogy megvezessenek, ha kínaik lennék akkor nyers kígyó szívet ennék bízva abba h a potenciám jobb lesz, mekkora marhaság. Ez a kultúra

Itthon a pálinkafőzésnek, a disznóvágásnak, a hússal-hússal evésnek van már kultúrája, pedig régen még megtartották a böjtöket. Csak a népesség egyre jobban elvallástalanodik és csak az érzékeinkkel és saját magukkal törődnek. Mindent képesek megmagyarázni, régen annyi állatot vágtak le mindenhol, az egyszerű népek is amennyi elég volt, hogy jó lakjanak, most meg mindenhol csak a hús van, és mennyit kidobnak az áruházakban, és mennyi az otthoni kukákban landol, rengetek szenvedés feleslegesen még jól se laktak vele.


Jó úton haladsz, ne hagy magad.


„Ha bárki meg akarja menteni a bolygót, mindössze annyit kell tenniük, hogy egyszerűen abbahagyják a húsevést. Megdöbbentő, amikor belegondolsz. A vegetáriánusság egy csapásra olyan sok dolgot megold: ökológiát, éhezést, kegyetlenséget.”


—Sir Paul McCartney



Minden jót

SZ.R.

egy Vegátáriánus szakács

2012. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
61%
Csak ehhez a tovább élnek dologhoz szólok hozzá! Három vega ismerősöm is volt,akik 35-40 évesen rákban haltak meg. Tehát nem igaz,hogy ők nem lesznek rákosok,vagy tovább élnek.
2012. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
94%

"Nem tudtam, hogy vegetáriánusok nem adhatnak vért, de nem is kérdezi senki véradáskor, eszem-e húst, a vérképem pedig teljesen jó. De nem árt tudni róla, ezentúl jelzem, hogy nem fogyasztok húst."

Mi volt ebben annyira felháborító, hogy null százalékos lett a válasz? Nem kérdezték eddig, én pedig nem tudtam, hogy szólni kell... sőt, szerintem azon a lapon sincs ilyen kérdés, amit véradás előtt kell kitölteni.

Mi történik egyáltalán, ha vegetáriánus ad vért? (semmi gond a vérképemmel)

2012. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
94%

off bocs de kedves Előző!

Nem a hasznosság szerint pontoznak, hiába van ráírva, A szerint pontoznak, hoyg hasoló vagy-e vagy különböző. Aki más, az 0, de néha meg is fogalmazzák, h ki fognak reméli tiltani, vérmesebbek életveszélyesen. Bármi témában válazsod bármi. Ilyen ez. Nem érnek a szavak semmit, nem azt jelentik, amit jelentenek. Orwell álma teljesült. :P

2012. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
58%

"Régen is ettek húst a nagyszüleink heti 1-2 alkalommal,és főleg ünnepnapokon,és hétvégén,"


Ja mert nem tellett rá!

2012. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim válasza:
61%
előző: nem is volt annyi és olyan mértékű civilizációs betegség...
2012. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim válasza:
Szendi Gábor Paleolit táplálkozásról szóló könyveit érdemes lenne elolvasnod. Nagyon logikus, érthető és saját tapasztalataim alapján mondom, hatékony is. :)
2012. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
82%

lehet hogy kicsit elfogult lesz a válaszom,de ez csak a híreknek meg az újságoknak köszönhető,amikben egyszer nem láttam,hallottam,olvastam hogy a vegák tovább élnének

ellenben nagyon sokszor volt bennük hogy már megint meghalt egy vega o.O

ezzel nincs is semmi bajom,mert ha meghal egy vega az nekem ugyanaz mintha egy etióp kisgyerek halna meg húsért könyörögve,nem tudok mit tenni ellene,nem érint,nem izgat (tudom gonosz vagyok jöhetnek a minuszok)

viszont amikor már nemtudom hányadszor hallom h egy balf*sz vega házaspár már megint salátaturmixon akarta felnevelni az újszülött csecsemőjét és akkor csodálkoznak h a gyerek nem éli meg a 2őt sem akkor azért olyankor felmegy bennem a pumpa,az ilyen embereknek vagy a diliházban vagy a rács mögött a helyük (félreértés ne essék nem az összes vega után táplálok haragot,van egykét vega ismerősöm is,de azért majdnem mind iránt,főleg akik a gyerekre is megpróbálják ezt az életmódot ráerőltetni..

2012. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Férjem exe vega volt életében.32 éves rákos.
2012. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!