Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy "húst kell enni", amikor köztudott hogy a vegák tovább élnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 19:52
1 2 3 4 5
 31/42 viktor123456 válasza:
4%

levezetem neked:

1. a növényevő állatok, gyakorlatilag 100% növényből állítják elő a húsukat, tehát az növénykoncentrátum. bio.

2. ha az állat húsevő, akkor mivel az előzőt eszi, csak növénykoncentrátumot eszik, tehát ő is egy növénykoncentrátum.


tehát a húsevéssel gyakorlatilag még töményebben tolod a vegaságot, mint a többi vega. :)

2012. febr. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Sudár András válasza:
20%

A vegák -általában- magasabb szinten vannak lelki fejlődésük útján. Kivételek erősítik a szabályt. 16. éve diétával kezelem cukor rendellenességemet. Megpróbáltam a vegaságot, nem vált be. Arcunk, alkatunk, szemünk (stb) árulkodik különbözőségünkről. Tudom, hogy újra születünk. Minden életünkben tapasztalatokat gyűjtünk.

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess"

Mindenben a MÉRTÉK ami visszafelé: KÉTRÉM (sok, meg a kevés) követem. ami biztosítja testünk működő képességét.

Meggondolom, mit mivel, különböző ételek között várok 1-2 órát.

Minden hozzászólót ölelek, mint testvéremet, mindannyian a lelki fejlődés különböző szintjén vagyunk.

2012. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
0%

A húsra (állati fehérje, vas) is szüksége van a szervezetnek. Ezt persze másból is lehet pótolni. Fehérjét tojással, vasat a céklával, stb.

Viszont a csirkehús (ellentétben a vörös hússal, amiből keveset érdemes fogyasztani) egyáltalán nem hízlal, mégis tartalmazza az emberi szervezet számára szükséges anyagokat

2012. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
25%

Azért „kell” húst enni, mert könnyebben hasznosítjuk belőle a vasat, mint a növényből, s könnyebben is emészthetőek, mint a növények (orvos mondta). Egyébként nem hiszem, hogy köztudott, hogy „a vegák tovább élnek, mint a húsevők”.

Lehet, hogy egészségesebb vegának lenni (én mondom), de csak akkor, ha egészséges növényeket eszel, nem vegyszerezetteket, és persze jól megszervezed minden napod menüjét, hogy minden szükséges anyaghoz hozzájuss (ezt nem csak én mondom, és orvos is mondja ).

Amióta városban élek és vásárolom a zöldséget, rossz belegondolni, milyen vegyszeresek (soknak az íze is pocsék emiatt), és nem tudom, nem több-e a káruk, mint a hasznuk (persze a hússal sincs ez sokkal másképp).

Nem rajongok érte, hogy húst eszem, de így könnyebb élnem, mert ha még a szokásosnál is jobban oda kéne figyelnem arra, mit eszem, beleőrülnék. Márpedig a vegának nagyon körültekintőnek kell lennie e tekintetben (nem tudom, hol lehet begyűjteni az infókat arról, milyen a megfelelő vega táplálkozás). Én utálok az evéssel törődni, utálom,hogy erről szól az egész élet: egyél, hogy ne halj éhen. Tervezni folyton és főzni-sütni, hát így is elég idő megy el rá; ha még vega is lennék, akkor meg főleg! Továbbá, ha nem ennék húst, annyi növényt kéne zabálnom, mint egy elefántnak, hogy ne legyek folyton éhes (ill. 1-2 óránként kellene ennem; tapasztalat). A vegáknak biztos jó étvágyuk van, hogy képesek mindig növényt enni -- én nem tudom, hogyan lehet őket eléggé változatosan elkészíteni ahhoz, hogy mindig és óriási mennyiségben kívánatosak legyenek számomra. Ha pedig az áráról van szó, szerintem talán drágább is a zöldség, mint a hús (nem eszem folyton csak húst és sokszor elegem is van belőle), sőt! Sajna.

Biblia azt írja, Isten a bűneset után adta az állatokat is eledelül az embernek. Hogy miért tette, azt sajnos nem tudom… de megtette.

2012. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
60%
Sudár kollega, milyen füvet rágtál/szívtál? Nagyot ütött.
2012. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:
23%

a vegáknak a szervezetéből alapvetően fontos vitaminok hiányoznak, amik a húsokban megvannak

marha drága ezeket mesterségesen ptolni

mellesleg ha nem tocsog a zsírban a kajád és nem sózod el akkor egészséges. :D

2012. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Gabrielus- kifejtenéd név szerint milyen vitaminokat hiányolsz?
2012. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg a zsírban oldódó vitaminokat hiányolja!
2012. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
51%

OFF.


Sudár kolléga ne írj privátot, mert olvasatlanul töröltem! Szeretnél reagálni az általam írottakra, akkor itt megteheted, arra van a topic!

2012. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

zsírban oldódó vitaminok xD

szerinted a házi tejben, a sajtokban nincs zsír?

2012. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!