Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki csak halat fogyaszt a...

Éva04 kérdése:

Aki csak halat fogyaszt a húsok közül, de azt is csak ritkán, annak az étkezési szokásnak van valami gyűjtőneve?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vegetáriánus, hiszen a halat megeszem, bár igaz nem melegvérű állat. De ha egy vendégségben elutasítom a húst mindig megkérdezik hogy vegetáriánus vagyok - e?Ha azt mondom nem akkor nem értenek meg, és további magyarázatot várnak! Szeretném egy mondattal tudtukra adni, és nem akarok magyarázkodni! Én sem értem hogy a többi húst miért nem eszem meg!Előtte húst- hússal ettem, de egy éve már hogy csak a hal esik jól. Az is csak 2-szer egy hónapban. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 8. 01:16
1 2
 1/11 Béla211 ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok. És ebbe a kategoriába tartozunk annyi h csirkét félévente egyszer néha eszek.5. Szemivegetáriánus:

Csirkehúst és halat alkalmanként, továbbá a tejterméket, tojást fogyaszt.

Engem se értetek meg eleinte pedig én azért mondtam le a húsról mert ha ettem mindig annyira fájt a hasam töle h egy félnapot szenvedtem és így is magyarázkodni kellett főleg az idősebbek értik meg nehezebben akik szalonnán és kolbászon nőttek fel (Persze sarkosítva) Most már 5 év után teljesen természetes h nem eszek húst. De ha nem kívánod ne egyél akkor se ha emiatt kellemetlenül érzed magad.

2012. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semi-vegetráiánus, mint fentebb írták, viszont ezzel az a baj, hogy a mindenevők általában nem tudják mit jelent, a "valódi" vegák meg kiröhögnek :)

Igaz ami igaz, elég hülye fogalom, mert gyakorlatilag azt jelenti, hogy félig vegetáriánus :D

Van még a flexitáriánus kifejezés is, ami meg az emberek 99%-a számára ismeretlen, ez azt jelenti, hogy néha eszik húst, néha nem, de ha igen, akkor is pulyka, csirke, hal.


Szerintem ha mindenképp magyarázkodni akarsz, mondd azt, hogy diétázol, vagy hogy nem szereted, csak a halat :)

2012. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt még nem értem hogy a szárnyasok és a halak miért vannak egy kategóriában mint Semi-vegetarianizmus!Számomra a szárnyasok azon túl hogy melegvérű állatok, viszonylag fejlett idegrendszerrel rendelkeznek, és stressz hatására mérget termelnek.Bár lehet hogy a halak is, erről még nem hallottam! Azt hiszem tényleg az a legjobb, ha csak annyit közlök az érdeklődőkkel: hogy kizárólag halat fogyasztok! Ha megkérdezik miért.... Mert nekem így jó, és punk-tum! :-)))))A legrosszabb az amikor meg akarnak győzni arról, hogy ha a halat meg tudom enni akkor mást is!! Most ezen mit magyarázzak? :-))

2012. febr. 9. 02:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, sok az értetlen ember:D Én sem tudom, néha mit olyan nehéz megérteni azon, hogy ez meg az ízlik, más meg nem :)
2012. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Én is vega vagyok,néha eszek halat(1-2 hetente)de attól még vegának tartom magam,és másoknak is ezt mondom,nem kezdek el magyarázkodni,mert fölösleges,aki nem tart vegának az nevezzen semi vegának ha az neki jobban tetszik:)
2012. febr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem kell nagyon szégyellni, mit eszel...mindenki mást....ami jólesik...senki nem ér annyit, hogy a kedvéért bármit akaratod, gusztusod ellenére megegyél...
2012. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

a szemik baromfit is esznek.

te peszketáriánus vagy, ha a pontos gyűjtőnévre vagy kiváncsi, de én úgy gondolom hogy csak az elvi vegetáriánusok tartoznak a vegetáriánusok közé. és ez nem diszkrimináció, hanem csak egy megjegyzés

2012. febr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezzel teljesen kielégítő választ kaptam!

Tehát valójában mondhatjuk azt, hogy a vegetáriánus csak egy gyűjtő fogalom, és a lényeg azon belül van: vegán, lakto-ovo, peszketáriánus, és semi-vega!

2012. febr. 18. 01:58
 9/11 anonim válasza:
meg lakto, meg ovo, meg makrobiotikus, meg nyers-vegán... meg mégegy, aminek nem tudom a nevét, de otthonra nem vásárol húst, csak vendégségben meg étteremben eszi. (utóbbi nem tudom, mitől vega... -.-)
2012. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

A vegetáriánusokban közös, hogy semmilyen állat húsát, belső szeveit stb. nem fogyasztják, ami az adott állat megölésével járna, tehát halat és tenger gyümölcseit sem.

Aki csak halat eszik, az nem vegetáriánus, hanem olyan, aki csak halat eszik. aki néha eszik húst, de csak fehérhúst, az sem vegetáriánus, vagy szemivegetáriánus, vagy félvegetáriánus, vagy flexiteriánus, hanem olyan személy, aki csak bizonyos húsokat fogyaszt.

Ne akarjátok már olyan címkékkel felruházni magatokat, amiknek meg sem feleltek! Értem én, hogy menő, meg minden, de ha az ember valamit állít magáról, akkor éljen aszerint, különben csak egy hazug jellem. A vegetáriánus eszme arról szól, hogy ne haljanak meg állatok a táplálkozásunkért. Tehát csak akkor mondjátok magatokra, hogy vegák vagytok, ha minimum a húsevésről lemondtok.

2014. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!