Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tényleg igaz, hogy egy 0+...

Tiktaalik kérdése:

Tényleg igaz, hogy egy 0+ vércsoportú ember nem lehet vega? Azt olvastam, hogy a 0 a legősibb-tehát az ösztönös, ragadozó-vércsoport. (Vércsoport diétás oldalakon, könyvekben láttam ezt)

Figyelt kérdés
Viszont halat,tengeri,vízi lényeket,nagy ritkán szárnyast,tejet és tojást eszek a zöldségeken,rizsen,bulguron...stb kívül,és otthon sütöm biolisztből a kenyeret. Sörből is csak barna és félbarna:)

2012. ápr. 11. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
nem tudom mi igaz ebböl.. Én 0- ás vércsoportú vagyok + még az oroszlán jegyében is születtem. Nem birom hús nélkül. Bár az is igaz ,hogy szeretem a zöldségeket ,csak legyen mellette hús..
2012. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
15%
szerintem bárki lehet vega, mármint ha annyi esze van, nem hinném hogy köze van a véréhez inkább az agyához
2012. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
egyrészt ha csirkét kajálsz nem vagy vegetáriánus, másrészt a vércsomport diéte baromság, harmadrészt pedig soha nem volt az ember ragadozó.
2012. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az ember ragadozó,még egy ilyen ártatlan dolgon,mint a lean management is látszik ez a dolog. szövegértés cunami lehetett errefelé,de én nem magamról kérdeztem,hogy lehetek e vega,hanem a 0-ás vércsoportú emberek általában....próbálkoztam a vega étrenddel,de nem ment az átállás,rosszul voltam napokig és feladtam.
2012. ápr. 12. 18:06
 5/18 anonim ***** válasza:

magad vadászod az élelmet? éles karmaid vannak, hogy felhasítsd vele az áldozatod? nyersen eszed a húst? az ember mindenevő, nem pedig ragadozó. azt írod magadról nem megy az átállás a vega étrendre. ez elég érdekes, mert egy kérdéssel ezelőtt, itt a vegetáriánus részlegben,(azaz tegnap) még vígan ajánlottad ezt az étrendet egy másik embernek. másrészt szerinted a vércsoport, hogy folyásolná már be az ember táplálkozását? a vércsoportbeli különbség egyszerűen az, hogy a vörösvértestek sejthártyáján és sejtplazmán különböző eltérések vannak. ha mondjuk egy vörös vértesten x eltérés van, a másikon meg xy akkor eltérő vércsoportról beszélünk.

a szövegértésem cunami(ezt a hasonlatot honnan szedhetted?) hát akkor a te értelmi szinted micsoda? a legáthatolhatatlanabb sötétség?

üdv.: egy vegetáriánus

2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Antispecista ***** válasza:
Nem igaz. Semmi koze a vercsoportnak a vegetarizmushoz. Barki lehet vega, ha ember :-)
2012. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Oroszlán jegyébeeen!?..... ember, a horoszkóp olyan, mint a jó politikus... Sosem az igazat mutatja/mondja!
2012. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az ember nem ragadozó, de nem is növényevő. Az ember mindenevő.

Itt ott hallok erről a vércsoport diétáról, de nem néztem még utána. Nekem valahogy nagyon pénzlehúzás szagú ez is. Gondolom vegyél meg egy könyvet, hogy megtudd mit ehetsz.

2012. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
egyébként lehet benne egy kis igazság mert nekem ez a vércsoportom nagyon kevés húst eszem kb heti egy szeletet és felvágottból is csak 2-3 naponta 1-2 szeletet. (pulykát, kacsát, ilyesmit abszolut semmit) Próbáltam vega lenni de nem ment mert hiányzott ez a kis mennyiség..
2012. ápr. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vércsoport alapú diétának szerintem sok értelme nincs, maximum minimális genetikai különbségeket okozhat a vércsoport az étkezésben (esetleges egymástól nem független génekkel, amelyekhez nem értek), de alapvetően a vércsoport a vörösvértesteken levő azonosítófehérjék különbségéből adódik (A-A, B-B, AB-mindkettő, 0-egyik sem), tehát semmi köze a táplálkozáshoz. A ragadozó kérdésről annyit, hogy a ragadozó zápfoga tarajos, a mindenevőé gumós, a növényevőé pedig redős. Az emberé gumós. ezenkívül hiába van a ragadozókra jellemző előretekintő szem, mert nincsenek karmok/fogak, amelyekkel megragadhatná az áldozatot, illetve a fizikumunk sem alkalmas a vadászatra. (Darwinistáknak - A csimpánz is mindenevő, 98-99%-os genetikai egyezéssel...)
2012. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!