Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha vannak vegetáriánusok (és...

Ha vannak vegetáriánusok (és azon belül is a vegánok, akik csak és kizárólag növényi eredetű ételeket esznek) akkor hogyhogy nincsenek olyan emberek, akik csak és kizárólag húst esznek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert a húsban nincs szénhidrát, így rövid időn belül meghalnának.
2012. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ember állati eredetű "élelem" nélkül is képes egészségesen élni. Tehát kizárólag növényi táplálékon. Ugyanez fordítva lehetetlen lenne, hiszen nem vagyunk húsevő ragadozók. A ragadozóknak ez csak azért sikerül, mert miután elejtették a zsákmányt, azt teljes egészében elfogyasztják, szőrrel, bőrrel, belsőségekkel, és a csont nagy részével együtt. A növényevő állatok beleiben a növények már előemésztett formában találhatók, így a húsevő állat, aki azt elfogyasztja, fontos vitaminokhoz jut hozzá. Ezenkívül ők képesek saját maguk előállítani a C-vitamint. Az ember nem. Tehát ezt kizárólag növényi eredetű élelemmel vihetjük be a szervezetbe elegendő mennyiségben. Szóval ha valaki csak húst enne sokáig, akkor hamar hiánybetegségei lennének, aztán ebből kifolyólag más nagyon komoly betegségei alakulnának ki.
2012. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"Mert a húsban nincs szénhidrát, így rövid időn belül meghalnának."

Ha halvány fingod nincs a témáról, minek böfögsz ide?


Te meg miről beszélsz? Szénhidrátnak szüksége van a szervezetnek, anélkül elég hamar meghalnánk, mivel halálra fogynánk.

2012. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod szénhidrátból lesz energia. Anélkül zombi lennél, majd meghalnál. Szerintem neked nincs halvány lila fingod erről.
2012. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert akik csak húst esznek, rövid időn belül megbetegszenek mindenféle nyavalyába. Én már azt sem értem, hogy bírnak emberek gyorsételeket és szénsavas vackokon egyáltalán élni.


üdv,

én mindenevő vagyok, de ebbe a műkaja nem tartozik bele

2012. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

khm... a fehérje lebontása során is termelődik energia, csak kevesebb. a folyamatot inkább nem részletezem.

Inkább azért nem lehetséges, mert a húsban nem minden található meg, amire az emberi szervezetnek szüksége van. Legalapabb példa ugye a C-vitamin:)

2012. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!