Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
56%

A vegetáriánus az, aki nem eszik húst.

Nincs emocionális alapja a szokásnak nomrális esetben.

2012. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
41%

Akkor nézz meg egy olyan dokumentumfilmet is, ami bemutatja a vágóhidak vagy a baromfitelepek mindennapjait. Nem csak az a gond, hogy ott hogyan bánnak az állatokkal, hanem az is, hogy mivel fújják fel őket pár nap alatt vágósúlyra. Baromi beteg lesz az ember, ha állandóan ezt eszi. (Igen, igen, van háztáji is, csak az nem tud annyi embert eltartani, mint az ipar...)


A növényt is sajnálom, bár nincsenek idegei, úgyhogy nem hiszem, hogy érezne, de sajnos kővel nem tudok jóllakni, így maradnak a növények. És az állatok szeretete mellett nálam az is bejátszik, hogy undorodom a hús szagától, ízétől, állagától, de ha valaki szereti, hát egye, csak ne akarjon meggyőzni arról, hogy ez milyen jó dolog.

2012. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
63%
én vega vagyok, azért mert a szüleim is azok.lett volna választásom, de egyszerűen nem hiányzik az étrendemből. ha kívánnám, ennék.:)
2012. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 Antimod ***** válasza:
63%

Az ember nem véletlenül mindenevő. Az, hogy állatokat is eszünk, valahol része a természetes folyamatnak. Az persze nem, amilyen körülmények között neveli ezeket a szerencsétlen jószágokat a feldolgozóipar. És valóban, a növények is "éreznek", és képesek beindítani bizonyos önvédelmi reakciókat is, pusztán már negatív gondolatokra reagálva.

Ez van, a fizikai lét ilyen kemény. Az embert is nyugodtan megették bizonyos állatok, amíg védtelen volt velük szemben (és sok helyen ez ma is megtörténik még).

2012. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 A kérdező kommentje:
jah,am meg kedves állatvédő,városban lakok,minden barátom városi,akik nyilván boltban veszik a húst,és soha,ismétlem SOHA nem hallottam még akkora hülyeséget,h vki beteg lett,mert húst evett.
2012. júl. 8. 18:52
 6/88 Antimod ***** válasza:
52%

"SOHA nem hallottam még akkora hülyeséget,h vki beteg lett,mert húst evett"


Hosszú távon káros a sok hús, ezerszer kimutatták már. És nem hallani lehet az ilyesmit, hanem olvasni, ha utánanézel.

2012. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
57%
Egyetek fényt ba*meg!
2012. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
37%
A hús megrohad a gyomrodban (vagyis az a része ami nem tud lebontódni). Rengeteg vegetáriánus van és kutya bajuk. Én meg azokat az embereket nem értem akik ilyenekkel foglalkoznak. Nem mindegy ki mit eszik? Mi közöd hozzá, de most komolyan? Nem értem az ilyen embereket. Ekkora erővel azt is fellehetne tenni miért eszünk húst?.
2012. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy már írták nem véletlenül mindenevő az ember . A húsban olyan anyagok és vitaminok vannak ami az emberi szervezetnek szüksége van ( pl.: taurin ) .

Emelet valóban van olyan hogy embertelen körülmények között tarják az állatokat de a legtöbb helyen viszonylag jó körülmények között tártak . A Nádudvari sertés telepen építettük 3 éve pár disznó ólat ahol nagyon jó körülmények között vannak tartva ( klímával , fűtéssel ellátott helyeken vannak és futószalag viszi ki az üdültéket , automata etető és itató van és még sorolhatnám ) . A hivatalos vágóhidakat ellenőrzik és azt is hogy honnan van a jószág egyébként azt még nem halottam hogy felbújják előtte őket .

De az tény hogy a házi disznónak sokkal jobb ízű a húsa és olcsóban is jön ki mintha boltba vennénk meg a húst . Egyébként mi is olyantól szoktunk venni aki saját maga normálisan nevelte .

2012. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
79%

10-es

Mit idegeskedsz ? A kérdező normálisan feltette a kérdést mert érdekli a téma hogy miért nem esznek húst és egy szóval se mondott rosszat rájuk hogy ilyenek meg olyanok .

Az valóban mindenkinek a saját joga hogy mit eszik vagy mit nem . De nem mondta senki egy szóval se hogy egyenek húst vagy hogy kötelező .

2012. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!